Yaşam

Bayram namazlarında teröre lanet yağdı

Bayram namazlarında teröre lanet yağdı
2014.07.27 00:00
| | |
10453

Güneydoğu’dan gelen şehit haberlerinin devam eden yankıları Ramazan Bayramı’na yansıdı. Bayram namazlarında okunan hutbelerde teröre lanet yağdı.

Bütün Türkiye’de olduğu Beykoz’da da Ramazan Bayramı buruk yaşandı. Güneydoğu’dan gelen şehit haberlerinin günlerdir devam eden yankıları Ramazan Bayramı’na yansıdı. Bayram namazında okunan hutbelerde teröre lanet yağdı.

29 gün tutulan orucun ardından gelen Ramazan Bayramı, ülkenin her yanında olduğu gibi Beykoz da da çocuklar tarafından sevinçle karşılanırken, büyüklerin yüzünde ise son günlerde verilen şehitlerin hüznü vardı

Beykoz halkı sabah 07:50 civarında kılınan Bayram namazı için camilere akın etti. Genç, yaşlı herkesin; Bayram’ın güzelliğini yaşamak adına gitmiş olduğu camilerde okunan hutbelerin konusu ise Güneydoğu’da verilen şehitler oldu. Şehitlerimize dua edilen hutbelerde terör belasına da lanet yağdı.

Kılınan bayram Namazı’nın ardından birbirleriyle bayramlaşan halkın önceki bayramlara nazaran daha bir heyecanlı olduğu dikkatleri çekerken, ilerleyen saatlerde siyasi partiler resmi kurumlar ve yöre derneklerinde de bayramlaşmalar yapıldı.

İlk bayramlaşma Çavuşbaşı Belediyesi’nde yapıldı

Siyasi partiler arasında iktidar partisi Bayramın 1. gününü tercih ederken, Çavuşbaşı ve Beykoz Belediyeleri de Bayramın 1. gününü tercih eden kurumlar arasında yer aldı.

Günün ilk bayramlaşması Çavuşbaşı’nda yapıldı. Çavuşbaşı Belediyesi’nin bahçesinde yapılan bayramlaşma programına; AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye başkanı Muahrrem Ergül, Çavuşbaşı Belediye Başkanı Hanefi Dilmaç, İl Genel Meclis üyeleri Birzat Mermer, Hüseyin Yüksek, AK Parti İlçe eski Başkanı Dr. Ahmet Batu, ÖSEV Vakfı Başkanı Dr. Özer Odabaşı, belediye çalışanları ve Çavuşbaşı halkı katıldı.

Bayramlaşmada kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hanefi Dilmaç, halkın ve çalışanlarının bayramını kutlayarak, nice bayramlarda birlikte olabilmeyi diledi.

AK Parti’den referandum uyarısı

Günün ikinci bayramlaşma programı ise, iktidar partisinin Kavacık’ta ki ilçe binasında yapıldı. Burada yapılan bayramlaşmaya katılmak üzere gelen partililer ilçe binasına sığmazken, aşırı kalabalık zaman zaman insanların bunalmasına yol açtı.

Çavuşbaşı Belediyesi’nde yapılan bayramlaşmaya katılan heyet, AK Parti Beykoz İlçe Merkezi’nin Toplantı Salonu’nda ki bayramlaşmaya da katıldı. İlçe Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerinin hazır bulunduğu bayramlaşma programına partililer de yoğun ilgi gösterdi.

Başbakan Erdoğan’dan selam

Partililerin bayramını kutlayan İlçe Başkanı Adem Sefer, burada yapmış olduğu konuşmada, partililere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını ileterek, 21 Ekim’de yapılacak olan referandum için yeniden uyarıda bulundu.

Referandumun önemine vurgu yapan Başkan Sefer, “evet” yönünde oy kullanılmasını ve bayram vesilesi ile gidilen her yerde bunun anlatılmasını istedi. AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nda yapılan bayramlaşma programı İl Başkanlığı’nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ında katılacağı bayramlaşma programı nedeniyle uzun tutulmadı.

AK Parti’nin bayramlaşması sonrasında Beykoz Belediyesi bayramlaşmasını yaptı. Belediye önünde yapılan Bayramlaşma programına Kaymakam Cengiz Gökçe, belediye başkanı Muharrem Ergül, Başkan Yardımcıları Ali Bilir ve Yüksel Baki, Beykoz Belediyesi Meclis Başkan vekili Necati AK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, AK Parti ve CHP İlçe Yönetim Kurullarının üyeleri, Meclis üyeleri, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahmut Yavuz, mahalle ve köy muhtarları, dernek başkanları, belediye çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Burada yapılan bayramlaşma, önümüzdeki günlerde görevini devredecek olan Kaymakam Gökçe’ye veda niteliği de taşıdı. Dernek başkanları ve vatandaşlar Cengiz Gökçe ile bayramlaşabilmek için sıraya girerken bazı muhtarların Gökçe’ye ‘sayın valim’ diye hitap etmesi dikkati çekti.

Yurt dışı gezilerinde çok yararlı işler yaptık

Beykoz Belediyesi’nde yapılan bayramlaşma programına katılan isimlerin bir çoğunun siyasi olması nedeniyle, hal hatır sorulmasının ardından yapılan sohbetlerin konusunu da siyaset oldu. Parti ayrımı gözetmeksizin birbirlerine iyi niyet dileklerini iletenler zaman zaman siyasi değerlendirmeler yaparak, partilerinin politikalarını savundu. Meclis Başkan Vekili Necati Ak, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyesi Tuncer Dede, Beykoz Belediyesi Meclis üyeleri Nazım Kartbak ve Emin Yavuz arasında yapılan sohbetin konusunu ise Beykoz Belediyesi’nin yurt dışı gezileri oluşturdu. Yurt dışı gezilerinin çok yararlı olduğunu savunan Necati Ak, son yapılan Kırgızistan ziyaretinin de Ramazan ayı münasebetiyle ayrı bir anlam taşıdığını ifade etti.

Giresunlular İftar Çadırı’nda bayramlaşma

Bayramın 1. günü, Beykozlu Giresunlular Derneği de Ramazan ayı boyunca iftar vermiş olduğu çadırda bayramlaşma yaptı. Bölge halkının kayıtsız kalmadığı bayramlaşmaya Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’de katıldı. Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Fuat Kuş burada yapmış olduğu konuşmada, Ramazan ayı boyunca iftar çadırlarında her akşam beşyüz kişiye iftar yemeği verdiklerini ve esas dernekçiliği kendilerinin yaptığını kaydederek, dernekçiliğin kahve kültüründen kurtarılması gerektiğini belirtti.

Fuat Kuş, Çadırlarının kurulumunda ve hizmet vermesi esnasında kendilerine destek sağlayan Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’e teşekkür etti. Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’de yapmış olduğu konuşmada, Giresunlular Derneği’nin faaliyetlerinin takdire şayan olduğunu ve Dernek Başkanı Fuat Kuş’u çalışmalarından dolayı tebrik ettiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’ün Dost Beykoz’u incelediği esnada yanına gelen yaşlı kadının övgü dolu sözleri Ergül’ü keyiflendirdi.

Ergül’e, “Allah sizden razı olsun Ramazan ayında karnımız doydu” diyen kadın Muharrem Ergül’den çok memnun olduğunu söyledi.

Köy kahvelerinde ve evlerde bayramlaşma

Günün diğer yarısında, halkla bayramlaşmak üzere Beykoz’un köylerini ziyaret eden Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül kalabalık bir heyetle gitmiş olduğu köylerde halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Köy kahvelerini tek tek dolaşan Ergül evlere de ziyaretler gerçekleştirdi. Ergül’ün evlerde habersizce yapmış olduğu ziyaretler ev halkını oldukça memnun etti.

Muharrem Ergül, günlük programında Örnekköy, Paşamandıra, Bozhane ve Kılıçlı köylerine de gitti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, Bayram Namazı, Terör, Protesto, Muharrem Ergül

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"