Bayram coşkusunu Beykoz'da yaşıyorlar

  • 0
  • 9075
Bayram coşkusunu Beykoz'da yaşıyorlar
Bayram coşkusunu Beykoz'da yaşıyorlar
Bayram coşkusunu Beykoz'da yaşıyorlar
Bayram coşkusunu Beykoz'da yaşıyorlar
Bayram coşkusunu Beykoz'da yaşıyorlar
Bayram coşkusunu Beykoz'da yaşıyorlar
Bayram coşkusunu Beykoz'da yaşıyorlar
Bayram coşkusunu Beykoz'da yaşıyorlar
Bayram coşkusunu Beykoz'da yaşıyorlar
Bayram coşkusunu Beykoz'da yaşıyorlar

İSEDA Yönetim Kurulu Üyeleri, eğitime önem veren seçkin firmaları Beykoz Hıdiv Kasrı'nda ağırladı.

Birbirinden güzel tarihi mekânları ve turizm cenneti yapılarıyla İstanbul'un gözbebeği haline gelen Beykoz, milli ve dini bayramlarda da vatandaşların ilk tercihi olmaya başladı. Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla 19 Mayıs kutlamaları için yıllardır Beykoz'u tercih eden işadamları ve üst düzey yöneticiler, bu yıl da bayram coşkusunu Boğaz'ın İncisi'nde yaşadılar. Türkiye'nin kendi sektöründe en büyük eğitim mecrası olan İklimlendirme Soğutma Eğitim Danışma ve Araştırma Derneği (İSEDA), geçen yıllarda olduğu gibi 19 Mayıs coşkusunu Hıdiv Kasrı'nda gerçekleştirdiği sabah kahvaltısıyla yaşadı. Eğitime önem veren 100 kadar üst düzey yönetici, Beykoz Hıdiv Kasrı'nda kahvaltı yaptı ve sohbet etti. Eşi Nesrin Hanım ile birlikte konuklarla tek tek ilgilenen İSEDA Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Otaran, Dost Beykoz'a özel yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Biz yıllardır her 19 Mayıs'ta Beykoz Hıdiv Kasrı'na gelerek, bayramı birlik ve beraberlik içerisinde, coşkuyla kutluyoruz. Beykoz'u seviyoruz ve buradaki doğal güzelliğin hayranıyız."

Merkezi Küçükyalı Maltepe'de bulunan ve kendi alanında Türkiye'nin en iyi eğitim mecralarının başında gelen İSEDA Yönetimi, ülkenin en büyük şirket yöneticilerini Beykoz'da ağırladı. Hıdiv Kasrı'nda sabah kahvaltısı eşliğinde gerçekleştirilen programda, ilçenin güzellikleri ve bilinmeyen noktaları da masaya yatırıldı. Dost Beykoz Haber Müdürü Ferdi Güngör'e "Sevgili Dostum" şeklinde hitap eden İSEDA Başkanı Uğur Otaran, Güngör ile geçmişteki konuşmalarının ışığında, Hıdiv Kasrı’na gelen konuklarına Beykoz'un güzelliklerini anlattı. En kısa sürede Beykoz'da bulunan Kelebek Çiftliği'ne bir tur düzenlemek istediklerini anlatan Uğur Otaran, Anadoluhisarı, Riva, Yuşa Tepesi ve Yoros Kalesi gibi yerlerin de ilçe adına önemini vurguladı. Aileleriyle birlikte gelen konuklarını, Beykoz Hıdiv Kasrı'nın güzelliğini doyasıya yaşamaya davet eden İSEDA Başkanı Uğur Otaran, hep birlikte Beykoz'u daha yakından tanımak için mini turlar düzenlemeyi planladıklarını anlattı.

Uğur Otaran: "İklimlendirme sektörünün ileriye gitmesi için çalışıyoruz"

Konuşmasına sektörel anlamda bilgilendirme yaparak devam eden Uğur Otaran, dernek olarak eğitime birincil derecede önem verdiklerini belirtti. Küçükyalı-Maltepe'de bulunan ve derneğin kendi malvarlığı olan binalarında, düzenli olarak firmalara ve temsilcilerine eğitim verdiklerini anlatan Uğur Otaran, ülkede bu anlamdaki önemli bir ihtiyacı da karşıladıklarını vurguladı. Geçtiğimiz Nisan ayında Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Örgütü (UNIDO) temsilcileriyle birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan gelen heyeti ağırladıklarını anlatan Başkan Uğur Otaran, konuklara İSEDA'nın faaliyetlerini anlattıklarını söyledi. Bugüne kadar 35 bini aşkın kişiye toplamda 5 milyon saat eğitim verdiklerinin altını çizen İSEDA Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Otaran, neredeyse 500 ayrı konuda uzmanlık düzeyinde bilgilendirme yaptıklarını kaydetti.

Günün anlam ve önemine de dikkat çeken İSEDA Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Otaran, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı heyecanının gençleri kucakladığını gördükçe büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti. Her yıl olduğu gibi Beykoz Hıdiv Kasrı'nda gelecek yıllarda da kutlama faaliyeti düzenleyeceklerine dikkat çeken Otaran, bu sırada aileleriyle birlikte programa katılan şirket temsilcilerine teşekkür etti.

'İSEDA, tam 12 yıldır sektöre eğitim desteği veriyor'

İklimlendirme sektörünün en önemli STK'larından birisi olan İSEDA, 12 Kasım 2004 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürüyor. Sektörde eğitim veren öğretmenlerden 61'ini eğiterek, adeta 'hocaların hocası' noktasına gelen İSEDA, sektörde önemli bir boşluğu da istikrarlı bir biçimde doldurmayı sürdürüyor. Sektörel ihtiyaçları düzenli olarak güncelleyen ve özellikle araştırma-geliştirme konusunda yüksek harcamalar yapan İSEDA, deneyimlerini yerli ve yabancı üst düzey firmalar ile paylaşıyor. Hem teorik hem de pratik bilgilerin yer aldığı eğitim programlarını yıllardır başarıyla uygulayan İSEDA, ihracat konularında da sektördeki firmaların ilk danıştığı yer olarak öne çıkıyor.

Haber Merkezi

WhatsApp İhbar Hattı:
0 (541) 464 6673

​Çelikbilek, sertifika dağıttı
Önceki ​Çelikbilek, sertifika dağıttı
Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Sonraki Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz