Kültür

Bayburt ve Gümüşhane el ele

Bayburt ve Gümüşhane el ele
2014.07.26 00:00
| | |
8759

Beykoz Belediyesi Tarihi Çayır Festivali’nde Karadeniz’in iki güzide şehri olan Bayburtlular ve Gümüşhaneliler Gecesinde dostluk rüzgarı esti.

Beykoz Belediyesi Tarihi Çayır Festivali’nde Karadeniz’in iki güzide şehri olan Bayburtlular ve Gümüşhaneliler Gecesinde dostluk rüzgarı esti.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Metin Torun’un Başkanlığını yaptığı Bayburtlular ve Gümüşhanelilerin birlikte organize ettikleri gecede dostluğun yanı sıra eğlence zirve yaparken, vatandaşların programa gösterdikleri ilgi de dikkati çekti.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in kurmaylarıyla birlikte tam kadro katıldığı gecede, her zaman olduğu gibi program öncesi pilav ve ayran ikramı vardı… Dakikalarca Beykoz halkına pilav ve ayran dağıtan Başkan Çelikbilek’e dağıtım esnasında CHP Meclis Üyesi Erdal Öztürk eşlik etti.

Bayburt ve Gümüşhane kardeştir…

Bayburt ve Gümüşhane’nin kardeş iki şehir olduklarını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bazı programlara katılmadığının zannedilmesinin doğru olmadığını ve programları arka bölümlerde vatandaşlarla birlikte izlediğini belirtti.

“Bayburt ve Gümüşhaneliler kardeştir. Hangisi hangisinden doğmuştur bunu bilemiyorum ama bölünmez iki kardeş olduğunu biliyorum. Bu şenliklerde 81 ilin dernek mensupları var. Tam bir kaynaşma olduğunu çok iyi görüyorum” ifadelerini kullanan Çelikbilek, ‘Bu güzel etkinliği düzenlemekle çok iyi yapmışız’ demeden geçemiyorum. Pazar akşamı toplu nikâhımız var, 31 çiftin nikah istemini yapacağız. Hepiniz davetlisiniz. Beykoz’da yaşayan en eski çifti bulduk, onlarda Pazar akşamı burada sizlere mutluluk sırlarını verecekler. Onun için Pazar akşamı hepinizi bu güzel geceye davet ediyorum ve bekliyorum.” dedi.

Çayır Festivali çok güzel geçiyor 

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün da yapmış olduğu konuşmada, Beykoz Çayır Festivali’nin çok güzel geçtiğini ve son derece keyif alarak insanların eğlenmiş olmalarına tanıklık etmenin kendisini mutlu ettiğini belirtti.

Metin Torun: “Çayır Festivali kitlesel bir olaydır” 

Bayburtlular Dernek Başkanı Metin Torun da yapmış olduğu konuşmada, kalabalık bir katılımın olmasından dolayı son derece mutlu olduğunu kaydederek, Beykoz Çayır Festivali’nin kitlesel bir olay olarak görülmesi gerektiğini belirtti.

Kitlelerin Beykoz Çayırı’nda kaynaşmasının çok anlamlı bir gelişme olduğuna da vurgu yapan Başkan Torun, Beykoz Belediyesi’ne teşekkür ettiği konuşmasında, hemşericiliğin çok abartılmadan yapılması gerektiğini, fakat Beykozluluk bilincinin önüne geçmediğini görmenin ayrı bir heyecan oluşturduğunu dile getirdi.

Salih Keleş’ten hemşerilerine teşekkür

Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Salih Keleş de, Metin Torun’un duygu ve düşüncelerine tercüman olarak söylenilmesi gereken her şeyi söylediğini, kendisinin çok fazla bir şey söylemeyeceğini ifade ederek, katılımlarından dolayı hemşerilerine teşekkür etti.

Beykoz Çayırı’nda gecenin geç saatlerine kadar devam eden Bayburt ve Gümüşhaneliler programının sunumunu Muhittin Kaya ile Bayram Aygün üstlenirken, Ahmet Şahin’in animasyon ekibini geceye ayrı bir renk kattı.

Kemençe eşliğinde horon

Sonrasında kemençe ile genç yaşına rağmen güzel bir resital sunan Muhammet Keleş ile devam edilen eğlencede Bayburt Saraycık Köyü Folklor Ekibi Anadolu Kültürü’nün dayanışmasını gözler önüne serdi.

Sanatçı Seçil Yavuz’un yöresel türküleriyle coşturduğu Beykoz Çayırı’nın son konuğu Muhsin Bayburtlu oldu… Bayburtlu'nun yöresel türküleri ve kemençeyle yüzlerce insanı saatlerce horon oynattığı gec Kral Karadeniz TV'den canlı olarak yayınlandı..

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Metin Torun, Festival 2011, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"