Kültür

Bayburt ve Gümüşhane.... Coştu

Bayburt ve Gümüşhane.... Coştu
2014.07.29 00:00
| | |
5277

Dernek Başkanları Metin Torun ve Salih Keleş’in birlik beraberlik mesajları verdikleri geceye uzun süredir ortalarda gözükmeyen Beykoz Belediyesi eski Başkanı Muharrem Ergül’de katıldı.

Beykoz Çayırı’nda bu kez Bayburt ve Gümüşhaneliler boy gösterdi…

Dernek Başkanları Metin Torun ve Salih Keleş’in birlik beraberlik mesajları verdikleri geceye uzun süredir ortalarda gözükmeyen Beykoz Belediyesi eski Başkanı Muharrem Ergül’de katıldı. Ergül’ün yanında ise, İhsan Sabri Öksüz, Emin Yavuz ve İsmail Hocaoğlu gibi birlikte görev yaptığı isimler vardı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, MHP İlçe Başkanı Ali Emanet, Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Polat gibi isimlerin protokolünü oluşturduğu gecenin sunumunu Muhittin Kaya ve Musa Küçük yaptı.

Habil Kozlu’nun kemençesiyle başlayan program Neslihan Çınar’ın türküleriyle devam etti.

Tarihi Beykoz Çayırı’nda coşku zirveye çıkarken, Bayburt Kültür Derneği’nin folklor ekibi de festivale katılanlar için keyifli bir gösteri sundu.

Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Polat

Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Polat gecede yaptığı kısa konuşmada, Bayburt ve Gümüşhane’nin yan yana bir şehir gibi olmalarının her iki şehre de ayrı bir anlam kattığını söyleyerek, dernek yöneticilerini tebrik etti.

Bayburt ve Gümüşhane bir babanın iki evladı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, Bayburt ve Gümüşhane’nin bir babanın iki evladı gibi olduğunu ifade ederek, “Bir babanın adeta çocuklarına evlerinizi ayırın dediği gibi iki kardeş şehir olan Bayburt ve Gümüşhane’nin burada bizlere uyum içinde güzel bir gece sunuyor olmaları beni mutlu etti. Ayrıca Bayburt Belediye Başkanının buraya teşrif etmesi de beni mutlu etti. Sağ olsun. Var olsun. Her iki ilimize hayırlı olsun”dedi.

Metin Torun: Her şeyimi Beykoz’a borçluyum…

Bayburtlular Dernek Başkanı Metin Torun ise, “Önce Bayburtluyum. Şu an Beykozluyum. Çünkü Beykoz’a hizmet veriyorum. Herşeyimi Beykoz’a borçluyum. Ama Bayburtlular Derneği’nin başarısı için çalışıyorum. Bu festivali düzenleyen emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Salih Keleş’ten Çelikbilek’e teşekkür

Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Salih Keleş konuşmasında, “bu güzel geceyi düzenleyen, başta Belediye başkanımız Yücel Çelikbilek olmak üzere, herkesi kutluyorum” ifadelerini kullanarak, katılımdan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Muharrem Ergül: Benim de eşim Bayburtlu

Bu tür gecelerin yıllardır devam ettiğini ifade ederek, kendi dönemine atıfta bulunan Eski Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, “Bu güzel gecenin eşimin Bayburtlu olmasından dolayı benim için ayrı bir önemi var. Onun için yarı Bayburtlu sayılırım.”dedi.

Bayburt ve Gümüşhane gecesinin devamında gecenin geç saatlerine kadar horon ve eğlence vardı…

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Festival 2012, Gümüşhane, Metin Torun, Muharrem Ergül, Yücel Çelikbilek, Bayburt

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"