Bayan Ergün sivil toplumla el ele

  • Güncelleme: 18.01.2008 00:11
  • Okunma: 13424 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’ün eşi Necla Ergün, yeni kurulan Sevgi Çemberi Derneği’ni ziyaret ederek, sosyal çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
Bayan Ergün sivil toplumla el ele

Necla Ergün ve Beykozlu Hanımlar Kültür ve Yardımlaşma Derneği (BEYHANDER)’in Başkanı Zeynep Yaren Çelikbilek, Beykoz Belediyesi eski başkanı Yücel Çelikbilek’in eşi Ayşe Çelikbilek, BEDES Başkanı Gülay Demirel’in de hazır bulunduğu ziyaret Sevgi Çemberi Derneği’nin Kavacık’ta merkezinde gerçekleştirildi.

Ziyarette konuşan Bayan Ergün, bayanların bu kadar faal olduğunu görmekten oldukça mutlu olduğunu ve proje olduktan sonra elbirliğiyle çözülemeyecek hiçbir sorunun olamayacağını kaydederek, Sevgi Çemberi Derneği’nin sosyal dayanışma adına yapacağı çalışmalara destek vereceğini belirtti.

Necla Ergün, “el birliğiyle çok güzel işler olacağına inanıyorum. Sivil toplum kuruluşlarında bayanların bu kadar aktif olarak görev yapmaları beni çok mutlu ediyor. Çünkü bayanlar bir işe el atımı problemi illaki çözüyor. Tabii ki olumsuzluklar, zorluklar çıkabilir ama bunlar biz bayanları asla yıldırmaz” dedi.

Sivil toplum kuruluşlarının güçlerini bir çatı altında birleştirdiği zaman Beykoz için çok iyi sonuçlar alınabileceğini kaydeden BEDES Başkanı Gülay Demirel de yapmış olduğu konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Demirel sözlerine şöyle devam etti: “Daha çağdaş ve modern yaşamak için ortak projeler üreterek, birlik içerisinde çalışmalıyız. Ben bir yerlere katılayım da bir yerlere geleyim diyerek çalışmalar yapmıyorsak bir şeyler yapılabilir. Birebir yaptığımız çalışmalar nerede, birlik içerisinde yaptığımız çalışmalar nerede. Burada önemli olan gönül birliği içerisinde olmak. Özellikle bu tür derneklerde hanımların fazla olması beni çok sevindirdi.”

Haber Merkezi