Yaşam

Bayan Ergül yara sarmaya devam ediyor

Bayan Ergül yara sarmaya devam ediyor
2014.07.27 00:00
| | |
12653

Tamamı gönüllülerden oluşan Kadın Dayanışma Merkezi, Başkanı Ayşe Ergül’ün önderliğinde yara sarmaya devam ediyor.

Beykoz’da sosyal dayanışmanın öncülerinden olma yolunda örnek adımlar atan ve tamamı gönüllülerden oluşan KDM (Kadın Dayanışma Merkezi), Başkanı Ayşe Ergül’ün önderliğinde yara sarmaya devam ediyor.

Ekonomik ve sosyal yetersizliklerden dolayı mağduriyetler yaşayan insanlarımızın dertlerine çözümler üreten KDM üyeleri, yapmış oldukları etkinliklerden sağladıkları ekonomik kaynaklarla yardıma muhtaç olanların imdadına yetişiyor.

Birlik ve beraberliğin sosyal dayanışmaya dönüşmesini sağlamak amacıyla çalışmalarına devam eden KDM gönüllüleri, omurilik kanseri olan 15 yaşındaki Tuğba için verilen iftara gösterilen  katılımdan oldukça memnun kaldı.

Yardım ellerinin Iğdır’dan, Kırgızistan’a kadar uzandığını ifade eden KDM Gönüllüleri, yaptıkları organizasyonlarda sağlanacak katılım ne kadar yüksek olursa, o kadar çok yardıma muhtaç insana ulaşabileceklerini işaret ettiler.

Kendilerine maddi yada manevi destek veren ilçe sakinlerine teşekkür ederek gecenin açılış konuşmasına başlayan Beyaz Masa Müdiresi Nuray Uludağ; “Üç yıl önce başlamış olduğumuz çalışmayı Kadın Dayanışma Merkezi çatısı altında toplayarak anlam kazandırdık. Bugünde siz yardımsever dostlarımızla 150 öğrencimizin okul ihtiyaçlarını karşılamak ve omurilik kanseri olan bir yavrumuzun tedavi masraflarına destek olmak amacıyla bir araya geldik”dedi.

Gecede kısa bir konuşma yapan Başkan Muharrem Ergül’de Kırgizistan gezisinden söz etti ve oradaki insanlara tekerlekli sandalye yardımı yaptıklarını belirtti. Daha sonra Başkan Ergül KDM Gönüllüleri’ni piste davet ederek konuklara tanıttı.

Protokol konuşmalarının ardından KDM’nin kuruluşundan bu yana yapmış olduğu çalışmaları katılımcılara slayt gösterisi eşliğinde anlatan KDM gönüllü üyesi Diler Kavrak’a Başkan Ergül hazırlamış olduğu sunum için teşekkür etti.

3 yaşından beri omurilik kanseri ile mücadele eden 15 yaşındaki Tuğba’nın tedavisinin 30 bin YTL tuttuğunu kaydeden Diler Kavrak, “biz elimizden gelen her şeyi yaptık ve yapmaya devam ediyoruz, şimdi sıra sizde. Tuğba’yı yaşama döndürmek için bağışlarınızla bizlere destek olun” dedi.

Diler Kavrak Kadın Dayanışma Gönüllülerinin yaptıkları çalışmaları şöyle sıraladı:

-2007-2008 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda 500, dört yılda toplam 800 öğrenciye Zirve Dershanesi işbirliğiyle kurs imkanı sağlandı.

-50 ye yakın öğrenciye burs verildi.

-Kuruluşundan buyana KDM Mağazası’nda 5600 muhtaç giydirildi, 1172 aileye ise geçimini sağlama imkanı verildi.

-Bir gözü doğuştan kör olan çocuğumuzun kör olma tehlikesi geçiren diğer gözü ameliyatla kurtarıldı.

-Beyaz Masa’ya başvuran gelinlik kızlara çeyiz ve gelinlik yardımı yapıldı.

-Eşleri tarafından terk edilmiş, yatalak kadınlarımıza sahip çıkılarak her türlü ihtiyaçları karşılandı.

-Dört kanser hastasına en az 2 bin YTL olmak üzere yardımda bulunuldu.

-Çeşitli ağır hastalıkları bulunan altı vatandaşımız ameliyat ettirilerek sağlıklarına kavuşturuldu.

-Toplam 320 öğrenciye kırtasiye ve kıyafet yardımı yapıldı.

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, Ayşe Ergül, Kadın Dayanışma Merkezi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"