Yaşam

Bayan Çelibiklek'ten yeni çiftlere nasihat

Bayan Çelibiklek'ten yeni çiftlere nasihat
2014.08.18 00:00
| | |
7615

Beykoz Belediyesi tarafından toplu olarak nikâhları kıyılan 22 çift, yeni bir başlangıç için birbirlerine bağlılık sözü verdi.

Yaşam boyu birliktelik için 'EVET' diyen çiftler, objektiflere mutlulukla poz verdi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in Eşi Ayşe Çelikbilek, nikâh şahidi olduğu Selda-Kubilay Avşar çiftine öğütler verdi.

Beykoz Çayırı'nda mutluluğa 'EVET' dediler

Bir ömür boyu mutluluğun 'sabır etmekten' geçtiğini anlatan Bayan Çelikbilek"Bizim 9 çocuğumuz, 6 torunumuz var. Evliliğimizin temelini ise sabır oluşturuyor. Çiftlerin mutluluğu için anlayışlı olmak çok önemli" dedi. Yücel Çelikbilek ile evlilikleri hakkında‘çok özel’ bilgiler veren Bayan Çelikbilek’in sohbetinde sadece Dost Beykoz vardı.

'Turist otobüsüyle Beykoz'u gezdiler'

Toplu Nikâh Şöleni'nde Belediye tarafından tahsis edilen masalarda nikâhları kıyılan genç sevgililere, şahitler huzurunda atılan imzalar sonrası Evlilik Cüzdanları verildi. Oldukça heyecanlı olduğu gözlenen çiftler, gündüz saatlerinde Belediye'nin tahsis ettiği üstü açık turist otobüsüyle Beykoz turu da yapmışlardı. Ardından akşam saatlerinde Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından kıyılan toplu nikâhta, mutlu bir geleceğe 'EVET' diyen çiftler, alanı dolduran aile ve yakın akrabalarının tebriklerini kabul etti. Nikâh kıyımı sırasında ise çiftlere Belediye Belediye Başkan Yardımcılarıpersoneli ve Beykozlu Dernekyöneticileri 'şahitlik yaparak' eşlik etti.

'Bayan Çelikbilek şahit oldu'

Her ikisi de üniversite mezunu olan Selda-Kubilay Avşar çiftinin nikâh şahidi ise Bayan Çelikbilek oldu. AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen ile birlikte çiftin nikâh şahidi olan Bayan Çelikbilek, genç çifte mutluluklar dilemekle kalmayıp, uzun süre onlarla sohbet etti.

'Başkan Çelikbilek'in çok özel sırrı'

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in Eşi Ayşe Çelikbilek, son derece güzel birTürkçe ile başladığı konuşmasında Başkan Çelikbilek ile ilgili çok özel bilgiler de verdi.Başkan Çelikbilek'in dışarıdaki günlük yaşamında her ne olursa olsun sorununu eve getirmediğini ‘ilk kez’ nikâh masasında açıklayan Bayan Çelikbilek, genç çiftten ev ve iş yaşamını birbirine karıştırmamalarını istedi. Ailedeki sorunların ise yine aile içinde çözümlenmesi gerektiğini işaret eden Bayan Çelikbilek, çifte bu konuların çözümlenmesi aşamasında da'sabırlı ve anlayışlı' olmalarını önerdi.

Bayan Çelikbilek: “Bakacağınız kadar çocuğunuz olsun!”

Ayşe Çelikbilek ve Sevim Gülşen'in şahitliğini yaptığı çiftin yanında yalnızca Dost Beykozvardı. Dost Beykoz'un sohbet arasında sorularını da yanıtlama nezaketini gösteren Bayan Çelikbilek“Kaç çocukları olsun istersiniz?” sorusuna, “Bakabilecekleri kadar olsun”yanıtını verdi. Özellikle Damat Kubilay Avşar'ın dikkatlice dinlediği Bayan Çelikbilek'in tavsiyelerine bir ekleme de Dost Beykoz'dan geldi. Dost Beykoz Haber Müdürü Ferdi Güngör'ün "Ayşe Hanım'ın söyledikleri çok önemli. Özellikle de aileler işin içine girdiğinde büyük sorunlar oluyor. Kubilay Bey siz en iyisi Ayşe Çelikbilek ile kaynananızı bir araya getirin. Kendisiyle 10 dakika konuşsun da en azından 'Kaynana fobisini' şimdiden üzerinizden atmış olursunuz" önerisini masadakiler kahkahayla karşıladı. Bu sırada Gelin Selda Yılmaz ise Damat Kubilay Avşar'a az ilerideki kalabalığı işaret ederek,"Annem orada, haberin olsun!" diyerek gözdağı verdi. Bunun üzerine ise çiftin şahitleriAyşe Çelikbilek ve Sevim Gülşen, kendi çocuklarından örnekler vererek, herhangi bir şekilde evliliklerine müdahale etmediklerini anlattı. Bayan Çelikbilek ise bu sırada, "Ben çocuklarımı özgür bırakıyorum. Özellikle erkek tarafının annesi dikkat etmeli. Mutfakta güzel yemekleri yapıp ara sıra gelin yapmış gibi ikram etmeli" diye konuştu.

'Kimler evlendi'

Beykoz Belediyesi tarafından organize edilen toplu nikâha 22 Beykozlu çift katıldı. Çoğunluğun Beykozlu damat ve gelinden oluştuğu gözlenen gecede, çiftler heyecanla o sihirli sözcüğü söylediler ve bir ömür birlikteliğe 'EVET' dediler. İşte Dost Beykoz'un sorularını yanıtlayan ve objektiflere mutluluk pozu veren 22 çiftten bazıları:

AVŞAR Çifti

Damat Kubilay Avşar 28 yaşında. Türkçe Öğretmeni. Üniversite mezunu. Gelin Selda Yılmaz 25 yaşında. Çocuk Gelişimi Uzmanı. Gelin de üniversite mezunu.

YILDIZ Çifti

Damat Metin Yıldız 25 yaşında. Pastanede çalışıyor. Gelin Esnur Üçok ise 18 yaşında ve ev hanımı. Çift, evlilik sonrası Soğuksu'da oturacak.

BAŞTEPE Çifti

Damat Utku Baştepe 27 yaşında. Altaş Bayisi'nde çalışıyor. Gelin Berna Kara ise 19 yaşında. Genç çift Çubuklu'da oturacak.

CANER Çifti

Damat Eren Caner 28 yaşında. Dijital Pazarlama Uzmanı. Gelin Arda Atik ise 25 yaşında. Çiftimiz Kavacık'ta oturacak.

TENK Çifti

Damat Emrah Tenk 24 yaşında. Şoför olarak çalışıyor. Gelin Esra Çakır ise Beykozlu değil, Bilecik'ten gelin gelmiş ve 18 yaşında. Beykoz Karlıtepe'de yaşayacaklar.

KAPLAN Çifti

Damat Ozan Kaplan 21 yaşında. Esnaf ve pazarcılıkla uğraşıyor. Gelin Gülşen Yıldız ise 18 yaşında ve çoğu gelin gibi Beykozlu. Çubuklu'da oturacaklar.

ÖZDEMİR Çifti

Damat Hüseyin Özdemir 26 yaşında ve aşçılık yapıyor. Gelin Elif Yılmaz ise doğma büyüme Beykozlu ve 19 yaşında. Kavacık'ta yaşayacaklar.

DALDABAN Çifti

Damat Muzaffer Daldaban 25 yaşında. Anadoluhisarı'nda ForkLift Operatörü olarak çalışıyor. Gelin Zehra Akkaya ise 20 yaşında ama Beykozlu değil. Pendik Kaynarca'dan gelin olarak gelmiş.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Ayşe Çelikbilek, Sevim Gülşen, Toplu Nikah, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"