Kültür

Bayan Bakoğlu, Beykoz’da yine baktırmayı başardı

Bayan Bakoğlu, Beykoz’da yine baktırmayı başardı
04.05.2017 20:49
| | |
7697

Foto galeri

Halk Eğitim merkezi 2016-2017 dönem sonu resim sergisi Beykoz Vakfı'nda açıldı.

Beykoz Halk Eğitim Merkezinin geleneksel olarak her yılsonunda açılan İlknur Bakoğlu önderliğinde ki resim sergisi bu yılda Beykoz Vakfı'nda açılarak, vatandaşların beğenisine sunuldu.

Resim sergisinin açılışına Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Mamur, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe ve kursiyerler katıldı.

Açılış programının ilk konuşmasını eğitmen İlknur Bakoğlu yaptı.

"Kursiyerlerime teşekkür ediyorum"

Bakoğlu, "Resim tarih boyunca var olmuştur ve bundan sonra da var olmaya devam edecektir" ifadelerini kullanmıştır.

"Beykoz Halk Eğitim Merkezi'nde eğitim öğretmenliğini üstlendiğim 2016-2017 öğretim yılı yağlı boya resim sergimize hoş geldiniz. İnsanların duygularını ifade etme aracı olan resim tarih boyunca var olmuştur. Yıl boyunca yaptıkları çalışmalarındaki özverilerinden dolayı öğrencilerimi de kutluyorum."

"İlknur hocam her sene daha ileri gidiyor"

Protokol konuşmalarının ikincisini Beykoz Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Mamur, gerçekleştirdi. Mamur, "Bu sene Beykoz'da üçüncü senem ve üçüncü sergiyi yapacağız. Her sene İlknur hocamın daha ileriye gittiğini görüyorum. Benden önce yapıyordu, bundan sonra da yapmaya devam edecektir. Kursiyerlere de sağ olsunlar, büyük emek veriyorlar. Sanat zor iş, bu işi başardıkları için teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

"Hayat boyu öğrenmeye geçtik"

Protokol konuşmalarının sonuncusunu Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı gerçekleştirdi. Katırcı, ilk başlarda halkı eğitmek için kurulan bu merkezlerin daha sonra hayat boyu öğrenme felsefesiyle hareket ettikleri görüşünü savunduğu konuşmasında şunları söyledi:

"Ben inanıyorum ki geçen yılkinden daha güzelleriyle karşılaşacağız. Halk eğitim biliyorsunuz örgün eğitim de yetişemediğimiz alanlarda insanlara ulaşmak için kurulmuş bir sistemdir. Ama zaman içerisinde öyle bir hal aldı ki artık halk eğitim olmaktan çıkıp, hayat boyu öğrenmeye dönüştük. Beykoz halk eğitim müdürlüklerimizde çok kaliteli işler yapıyorlar."

"Asıl takdir kursa katılan insanlarımızın"

"İnsanlar duygularını, yaşam tarzını, duygularını, maddi gerçeklerini sanat yoluyla gösterebiliyor. Bunun adına resim, müzik, fotoğraf, sinema veya tiyatro dersiniz. Sanatçı olunmaz, sanatçı doğulur. Biz sadece elimizde olanı geliştiririz. Sizlerin yaptığı çalışmalar güzel çalışmalardır. Asıl taktir edilmesi gereken bu kursa katılan insanlarımızdır."

Protokol konuşmalarının ardından Beykoz Halk Eğitim Merkezi 2016-2017 eğitim dönemi yılsonu resim sergisinin açılış kurdelesini Kaymakam Ahmet Katırcı, Beykoz Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Mamur, katılımcılarla birlikte kesti.

Kurdele kesiminin ardından sergide yer alan resimler gezildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Resim Sergisi, İlknur Bakoğlu, Halk Eğitim

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"