Batumlular ve Samsunlular Gecesi

  • 2014.07.25 00:00
  • Güncelleme: 12.07.2010 00:11
  • Okunma: 13269 kez
  • Yorum: 0
Geleneksel Beykoz Çayır Festivali Batumlular Derneği ve Samsunlular Derneği’nin ortaklaşa düzenledikleri geceyle başladı. Festivalin ilk gününde Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek vatandaşlara çorba dağıttı.
Batumlular ve Samsunlular Gecesi

09-18 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen festivalin açılışı kötü hava koşulları ve Beykoz Çayırı’nın zeminin ıslak ve yer yer balçık olması nedeniyle beklenen ilgiyi görmezken gecenin sunucusu Çene Cemal yaptığı esprilerle geceyi ısıtmaya çalıştı.

Açılış programı öncesinde Beykoz Çayırı’nda kurulan yöre dernekleri ve STK’lara ait stantları gezenBeykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek vatandaşlarla bol bol sohbet etme imkanı bulurken, BeykozBelediyesi’ne ait olan stanttan vatandaşlara çorba dağıttı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ve CHP İlçe Başkanı İsmet Konca birlikte çorba dağıtması ise geceye renk katan başka bir ayrıntıydı.

Samsunlular Dernek Başkanı Hayrettin Özbay, Batumlular Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç ve Yönetim Kurulu Üyelerinin konukları selamladığı gecenin açılış konuşmasında festivalin farklı yöreleri ve farklı kültürleri bir araya getirip toplumsal dayanışma ve kaynaşma duygularını pekiştirdiğine değinen Başkan Çelikbilek , “Beykoz’da yaşayan insanlarımıza has olan bu özelliklerin bu kadar gelişmiş olduğu başka bir yer olduğunu zannetmiyorum” dedi.

Bahtiyar Şenol, Rahmi Aydın ve Bayar Şahin’in sahne aldığı geceye Genç Karadenizliler Folklor Ekibi ve İzmit Batumlular Derneği Ekibi halk danslarıyla renk kattı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz