Kültür

Batumlu Başkandan anlamlı sözler

Batumlu Başkandan anlamlı sözler
2014.07.26 00:00
| | |
3118

Beykoz’da yaşayan Batumlular, Beykoz Belediyesi’ne ait Beytaş Tesislerindeki sabah kahvaltısında bir araya geldiler.. Batumluların onur konuğu ise Yücel Çelikbilek oldu…

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Muhtarlar Derneği Başkanı ve MHP Milletvekili Adayı Cavit Gül, Batum Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç, dernek yöneticileri, Sinop,  Bulancak, Artvin ve Şehit Aileleri Dernek Başkanlarının katıldığı sabah kahvaltısının sunumunu ise Engin Şenol yaptı.

Yemek duasının okunmasıyla başlayan sabah kahvaltısı Dernek Başkanın Ali Kemal Kılıç’ın konuşmasıyla devam etti. Batum’un geçmişte, Osmanlı Devleti’nin savaş üssü olduğunu değinen Başkan Kılıç, tarihi ve kültürsel yönüyle de Türkiye’nin Artvin ili ile aynı olduğunu belirtti.,

Türkiye’ye biat etmiş bir toplumuz

“Bu vatanı beraber kurduk, beraber savunduk ve sonsuza dek beraber savunacağız… Türkiye Cumhuriyeti devletimizin en büyük zenginliğinden birisi de çok zengin bir dil kültürüne sahip olmasıdır. Bizlerde bu kültürün bir parçasıyız, parçası olmaktan da gurur duyuyoruz.” şeklinde konuşan Başkan Kılıç,  “Hiçbir kimse bizi test edemez… Bizler hem Osmanlı dönemlerinde, hem de istiklal harbinde bu vatanı savunma yönünde ve kurtuluş yönünde binlerce şehit ve gazi vererek büyük katkı sağlamış ve aynı zaman da biat etmiş olan bir toplumuz” dedi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de, selamlama konuşmasında, Batumluların arasında olmaktan son derece mutluluk duyduğunu ifade ederek, Beykoz da yaşayan Batumlu vatandaşların oldukça fazla olduğunu ve bunu öğrenmiş olmanın da kendisini heyecanlandırdığını söyledi.

Batum bize Beykoz kadar yakın…

Çelikbilek söyle devam etti: “Sizlerin arasında bulunmaktan onur duyuyorum… Bizler sıradan bir millet değiliz, sizlerde öyle… Vatanı bırakmak zordur, kolay değildir… Kimse mecbur kalmadıkça vatanını bırakıp ta başka ülkelere gelmez. Batum bize Beykoz kadar yakın.  Türkiye bütün ülkelerle kardeştir… Beykoz da her bölgede den farklı farklı insanlar var. Hep beraber kültürümüzü koruyarak Beykoz’u kalkındıracağız.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Ali Kemal Kılıç, Batumlular Derneği, Yücel Çelikbilek, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"