Kültür

Batum ve Artvinliler Beykoz Çayırı'nda

Batum ve Artvinliler Beykoz Çayırı'nda
2014.07.26 00:00
| | |
6781

Tarihi Beykoz Çayır’ı Artvinliler ve Batumlularla şenlendi. Tarihsel ve kültürel manada birbirlerinden ayrılmayan iki bölge adeta gövde gösterisi yaptı.

Beykoz Belediyesi Çayır Şenlikleri’ne, Karadeniz’in iki bölgesi olan Batum ve Artvin derneklerinin gecesiyle devam edildi. Her akşam olduğu gibi Beykozluların son derece keyif aldıkları gecede Karadeniz rüzgarı eserken, Batum Havarisi Derneği Başkanı Ali Kemal Kılıç ve Artvinliler Dernek Başkanı  Savaşer Şentürk sahneye el ele çıkarak vatandaşları selamladılar.

Yapmış oldukları kısa konuşmalarda birbirlerinden farkları olmadığını söyleyen dernek başkanları Beykoz Belediyesi’ne ve vatandaşlara teşekkür ettiler…

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in, Vekili Nevin Çalışkan tarafından temsil edildiği gecenin önemine ilişkin konuşma Artvin Dernek Başkan Yardımcısı Mehmet Uzun tarafından yapıldı.

 “Bizler Batumlular ile kardeşiz. Bir elmanın iki yarısı gibiyizdir onlarla. Savaştan önceki dönemlerde Batum’da Artvin’e bağlı idi ama savaş sonucu tazminat olarak verilmiş.” ifadelerini kullanan Uzun, “Bizler ölene kadar beraberiz. Kültürümüzü burada anlatmak için bu program yetmez. Onları çok seviyoruz. “ dedi.

Programın sunumunu yapan Nazım Kara okumuş olduğu şiirle izleyenlerin takdirini toplarken, Artvin Halk Oyunları Ekibi de geceye ayrı bir renk kattı.

Programın onur konuğu olan Artvin Milletvekili İsrafil Kışla da yapmış olduğu konuşmada“Artvin’e ve Artvin halkına hizmet etmek çok önemli ve keyfine doyum olmayan bir iş. Bende milletvekili olana kadar otuz yıl gibi bir süre dermeklerle uğraştım. Ancak Artvin ile daha fazla vakit harcamalıyız. Çünkü Artvin’in biz hizmet insanlarına ihtiyaçları var.” ifadelerini kullandı.

Yudum ve Damla isimli ikiz kızlarıyla sahneye çıkan sanatçı Bayhan Şahin ise yeni kasetinden şarkılar seslendirdi. Yudum ve Damla’nın seyircilerin gönlünde taht kurduğu gecenin son konuğu Karadenizli ünlü sanatçı merhum Kazım Koyuncu’nun kardeşi Niyazi Koyuncu oldu…

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Artvin, Festival 2011, Batum, Batum

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"