Siyaset

Batu'ya AK Parti’de sıcak karşılama

Batu'ya AK Parti’de sıcak karşılama
2014.09.02 00:00
| | |
9491

Video galeri

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı’nın kurucu Başkanı Dr. Ahmet Batu, Beykoz Belediye Başkan aday adaylığı için resmi müracaatını yaptı.

Beykoz Belediye Başkan yardımcısı M. Hanefi Dilmaç, Dr. Selami Öksüz ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam ile birlikte AK Parti İlçe Merkezi’nde gelen Dr. Ahmet Batu’yu burada kalabalık bir heyet karşıladı.

Kısa bir selamlaşmanın ardından AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer’in odasına geçen Dr. Ahmet Batu, bir süre dinlenerek kendisini karşılayanlarla sohbet etti.

Dr. Ahmet Batu’ya; yine AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı’nın kurucuları arasında yer alanHasan ÖzbenEmin YavuzNazım Kartbak ve Hacer Esastürk eşlik etti.

İlçe Başkanı Adem Sefer ile birlikte toplantı salonuna geçen Ahmet Batu konuşmasında birlik beraberliğe vurgu yaparak, kurucu ilçe başkanı olması nedeniyle herkesi tanıyor olmanın ayrıcalığının kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

İlçe Merkezi’nde gördüğü birlik ve beraberliğin, işlerin çok iyi yürüdüğü anlamına geldiğini ifade eden Dr. Batu, “birlik beraberlik olmayan yerde bereket olmayacağını düşünüyorum” dedi.

İsim değişikliği heyecan getirir

“Zor şartlarda da olsa AK Parti’nin başarılı olacağına inanıyorum. Değerli ilçe başkanımla daha önce çalıştık, şimdi de beraber çalışacağız” ifadelerini kullanan Ahmet Batu, “mevcut Belediye Başkanımızdan bir şikayetimiz yok!.. Aday adayı olmamızın sebebi; bazı değişikliklerin hatta bir isim değişikliğinin bile bir heyecan getireceğini düşünüyorum” dedi.

Halkla Belediye arasında köprü olacağım

Bugüne kadar belediye başkanlığı yapmadığını ve halkın içinden gelen birisi olduğunu ifade eden Batu şöyle konuştu: “Halkla belediye arasında köprü olabileceğimi düşünüyorum. Karakter ve kişilik itibarı ile kendimi öyle farz ediyorum. Bu köprü görevini iyi yaparsak bu başarıların devamı da gelir. İktidar olmanın yıpranma payı olduğunu herkes biliyor, mevcut belediye başkanımızda da böyle bir yıpranma olabilir ve bu düşünce ile hareket ettik. Yoksa asla kendisinden en ufak bir şikayetimiz yoktur.  Onun için biz bu yola çıkmaya karar verdik. Bu yola çıktığımızda ehil insanlarla çalışacağız ve halkın en makul ve masum isteklerinin anında yapılması prensibimizdir. Olacak işleri değil olmayacak işleri nasıl yaparız diye düşüneceğiz.

Yenilik yapmak yararlı olabilir

“Uzun yıllar iktidar olmanın getirdiği bir sonuç olarak bürokratik kesimlerde bazı duyarsızlıklar oluyor ve bu insanlığın gereğidir. Bazı yenilikler yapmanın yararlı olabileceği düşüncesindeyim. Epeyce sorunlarımız var ve bu sorunlarla samimiyetle ihlâsla uğraşacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.” diyen Batu, “İnsanın hayalleri büyük olmalı. Fakat ‘biz gemileri karadan yürüteceğiz’ gibi süslü laflar etmiyoruz. Milleti böyle hayallere alıştırmamak veya kandırmamak gerektiği düşüncesindeyim. Eğer bir görev verilirde bu görevde çalışırsam her şey şeffaf olacaktır. Adam kayırma ve ayrımcılık olmayacaktır. Bizim amacımız hizmeti en iyi şekilde nasıl yaparız ederiz olacaktır, ama biraz da güveneceğimiz insanlar olacaktır. Bu görevde bulunursam tek başıma değil kuracağımız yönetimle, meclis üyeleri ile birlikte karar vereceğiz.” ifadelerine yer verdi…

Batu siyasi önderimizdir

Ahmet Batu’nun ardından konuşmanın zor olduğunu ifade eden AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, 7 yıllık İlçe Başkanlığı süresince siyasi önder olarak kabul ettiği Dr. Ahmet Bartu’nun siyaseten bir noktaya gelmiş olmasında büyük pay sahibi olduğunu dile getirdi.

Rabbim inşallah hayırlı eder

Adem Sefer, “Ahmet ağabeyimle böyle bir ortamda bulunmak beni gerçekten mutlu ediyor. Rabbim inşallah hayırlı eder…  Teşkilat olarak bize düşen Genel Merkezi’mizin aday olarak belirlediği isime sonun kadar destek olmak ve bizim asla bir kişiyi belediye başkanı yapmak gibi bir yetkimiz yok” dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Aday Adayı, Adem Sefer, Beykoz, Dr. Ahmet Batu, AK Parti

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"