Makaleler

Batsın bu dünya !..

2014.07.27 00:00
| | |
12766

Öncelikle 2012 senesinin Beykoz İlçesindeki tüm spor kulüplerimiz için hayırlara, mutluluklara, başarılar vesile olmasını dilerim.

2011 senesinde ilçe genelinde yüzlerce etkinlik gerçekleşti. Tabii ki bunu derken çoğunluğu hatta tamamına yakınının futbol müsabakaları olduğunu söyleyebilirim. Sonrasında en çok etkinlik basketbol branşında oldu. Bilindiği gibi Beykozspor Bölgesel Basketbol Liglerinde önümüzdeki sene kurulacak TBL 3. Ligi’ne yükselme umudu ile mücadele etmekte. Bu yazıyı yazdığım sırada maçlar devam ettiği ve bitime de 2 müsabaka kaldığı için net bir durum ortada yoktu.

 
Beykozspor’dan başka bir zamanlar Basketbol 1.Ligi’nde yer alan Paşabahçespor ve de Anadoluhisarı İdmanyurdu takımları da müsabakalara çıkmakta. Ortaçeşmespor birkaç senedir liglerde var en son olarak bu kulüplere Beşiktaş Beykoz Basketbol Okulu vasıtası ile lige giren Mesudiyespor’da katıldığında futbolun ardından en fazla etkinlik bu branştan çıktı. Beykoz ilçesinde basketbol okullarına giden birçok çocuk ve genç var, inşallah bunlarda ileriki dönemlerde çeşitli amatör kulüplerde kendilerine yer bulup lig maçlarına çıkabilirler.
 
Beykoz’da geçen 1 senenin artısını, eksisini araştırırken Paşabahçe İlköğretim Okulu’nun Atletizm dalındaki başarılarını görmezden gelemezdik. Uğur Özdemir yönetimindeki Atletizm Kros Takımı başarıdan başarıya koşmakta. Yıllardır Türk Atletizmine birçok isim kazandıran Uğur Hocayı buradan tebrik etmek isterim. Her sene mezun olan başarılı sporcuların ardından her zaman için yedekte, alttan yeni isimler gelmekte. Beykoz gibi çalışma imkanlarının yeterli olduğu bu spor dalında nedense Paşabahçe İlköğretim dışında bir iki okul dışında olmaması düşündürücü. Nerede noksanlık var, nerede hata yapılmakta umarız birileri ortaya çıkarır. Gelin Rahmetli Recep Şahin Köktürk Hocayı anmayın. Beykoz’da kıt imkanlarla müthiş bir spor potansiyelini ortaya çıkaran bir isimdi ki bugün bile bu özelliği ile sıklıkla anılmakta.
 
Beykoz İlçesinin 2012 Avrupa Spor Başkenti olan İstanbul’un bir ilçesi olarak bu dönemde ne tür sportif etkinliklere sahne olacağını merak etmeden duramıyorum. İlçemizin Genç Spor Müdürü Serkan Öcalmaz ile geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir görüşmede 2011 senesinde benim gibi ilçeden 15-20 spor dalından haberler bulup çıkaran ismin atladığı birçok etkinliğin varlığından haberdar oldum. Genç Müdür Beykoz İlçe Kaymakamlığı’na sunduğu bir rapordan bazı bölümleri bana aktardı. İlçemizde ne kadar futbol sahası, spor salonu, okulların spor salonları, ne kadar lisanslı sporcunun bulunduğu gibi birçok sayısal veriler ile birlikte çeşitli önerilerin bulunduğu bu çalışması nedeni ile Serkan Öcalmaz’ı kutlamak isterim.
 
Beykozspor 1908 A.Ş.ile ilgili bir bölüm yazmak nedense yine içimden gelmiyor. Tam anlamı ile kaderleri ile baş başa kalmış durumdalar. Verilen arada Teknik Direktörlüğe Hüsnü Ramazan Kurtez getirildi. Antrenmanlar devam etmekte. Bu arada 3 maçlık bir seyircisiz oynama cezasının da geldiğini anımsatmak isterim. Yaşananlar karşısında bir kesim var ki benim de zaman zaman eleştirdiğim taraftarlar. Genç arkadaşlar imza topluyor, kaşkol, forma, mont, bileklik, arma ne varsa satıp gelecek parayı altyapı yapılanmasında kullanmak için gecesi gündüzüne katılmış halde çalışmaktalar. Her türlü övgüyü hak eden bu çalışma nedeni ile Liderleri Turgay Gençdoğan ve gönüllüleri kutlamak isterim. Beykozspor ile yatıp Beykozspor ile kalkan benim gibi isimlerin dillerinden düşürmediği isyan şarkıları yayınlanmakta Facebook adreslerinden… Gerçekten de; Batsın mı bu dünya, dursun mu bu dünya? Ağlatıp da gülene yazıklar olmasın mı?

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"