Başkanın adamları

  • 20.11.2019 00:26
  • Okunma: 6207 kez

Erdal ÖZTÜRK


Öncelikle yazılarıma gösterdiğiniz ilgiye sonsuz teşekkürler ediyorum…

20 yıldır kesintisiz yazıyorum. Siz okuyucularımın destekleriyle motive oluyorum. Makalelerimin tamamına yakını okuma rekorları kırıyor. Sağ olun, var olun. Sizler var oldukça ben son nefesime kadar yazmaya devam ederim.

Başkan Murat Aydın ismi Beykoz için adaylığı kesinleştiğinde o günlerde birçok olumsuz eleştiriler yapılmıştı. “İthal başkan istemiyoruz” cümlesi bunların başında geliyordu. Aslında doğru bir söylemdi. Zeytinburnu’ndan Beykoz’a ithal başkandı. AK Parti teşkilatı bu olumsuzluklara hiç takılmadı. Başta İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç olmak üzere bütün teşkilat Murat Aydın’ı “Reis’in emanetidir” diyerek bağrına bastı. Teşkilatın dört dörtlük çalışmalarıyla seçim yine farklı kazanılmıştı. Seçim kazanıldıktan sonra başkan çalışacağı kadroları bir bir belirlemeye başladı.

Bir Belediye Başkanının çalışacağı kadroları kendisinin belirlemesi kadar doğal bir şey olamaz. Sıkıntı Murat Aydın’ın Beykoz patentli olmadığı için Yardımcılarının 3 tanesi Zeytinburnu’ndan 1 tanesi Erzurum’dan geldi.

Ben de dahil olmak üzere kıyametleri kopardık. Koca kaya parçası geldiğinde Reis’in emaneti dedik, hazmettik. Kaya parçaları geldiğinde çakıl taşlarını yutamadık. Teşbihte hata olmaz. Durum aynen böyleydi. Artık bunları aştık. Yapılacak olan hizmetlere bakacağız.

Biz eleştirilerimizi Beykozlulara yaptıysak, dışarıdan gelenlere de dozu düşürmeden yaparız. Başkan Murat Aydın, dışardan getirdiği bu isimlerin yanı sıra Beykozlu 3 önemli isme de görev verdi. Beytaş Genel Müdürlük görevine Salim Öztürk’ü atadı. Kimdi Salim Öztürk? 10 Yıl Belediye Meclis Üyeliği, 5 yıl Belediye Başkan Yardımcılığı yapmıştı. Öz Beykoz’un çocuğu, benim de Beykoz’da güvenebileceğim, kefil olabileceğim 6-7 kişiden biridir.

Manolya Demirören Tekin’i Başkan Yardımcılığı görevine atadı. Kimdi Manolya Demirören Tekin? Bir önceki dönemin Meclis 1. Başkanvekilliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştu. Tecrübe sahibi olmuştu. Bu dönemde de görevini sürdürecek. Beykoz’un ilk kadın belediye Başkanı ileride olursa şaşırmayın. Erdal Öztürk yazmıştı dersiniz.

Fatih Sağlam’ı Belediye Başkan Yardımcılığına atadı. Kimdi Fatih Sağlam? Önce AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı, sonasında İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve AK Parti Beykoz İlçe Teşkilat Başkanlığı görevlerini yaptı. Yani Beykoz’un çocuğu siyasette hep var olan kardeşimiz.

Demem o ki, Başkan Murat Aydın’ın yanında 3 değerli isim var. Biz Murat Aydın’ı eleştirenler tarafında mıyız? Evet eleştirenler tarafındayız. Beykoz’un bütçesini, parasını kurda kuşa yem ettirmemiz mümkün değil. Kör kuruşun hesabını sorarız, soracağız da…

Bu bizim Beykozluluk görevimiz. Bunu yaparken de asla yıkıcı değil, hep yapıcı oluyoruz. Yazdıklarımızdan isteyen alır, isteyen almaz. Beykozlular adına ücretsiz danışmanlık yapıyoruz.

Yakınlarda Kent Konseyi Genel Kurulu yapıldı.

Eyyy Murat Aydın!

Önce 120 kişi olan hazirun listesi 190’a çıkarıldı. Genel kurul öncesi, Genel Kurul ve Genel Kurul sonrasından ders al. Bu öyle bir ders ki bazen her şey işaret buyurduğunuz gibi olmuyor. Burası Beykoz!

Yanlış taktik kendi oyuncularımızdan gol yemeye sebep olur. Fatih Sağlam’ın Divan Başkanlığına hiçbir şey yazmayacağım. O Divan Başkanlığı, demokrasinin bittiği son noktadır.

Yine Kent Konseyi Yönetimine seçilenlerin önemli işler yapacağı kanısındayım.

Rüzgarlıbahçe Muhtarı Sedat Altun, sevilen bilinen bir isimdir. Beykoz Olay Gazetesi İmtiyaz Sahibi Eda Seskir rüştünü ispat etmiş bir hanımefendidir. Süleyman Çalık’ın KAS-DER dışında hizmet vermeye başlaması Beykoz için pozitif kazançtır.

Hoşça kalın, dostça kalın, Dost Beykoz’dan ayrılmayın.

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları