Başkanın 2B Yasası girişimleri sürüyor

  • Güncelleme: 24.04.2012 00:11
  • Okunma: 5563 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İstanbul I.Bölge Milletvekilleri’ni ağırladığı toplantıda ilçeyi yakından ilgilendiren 2B yasasında vatandaşların imkânları doğrultusunda gerekli düzenlemelerin yapılabilmesi için bilgi aktardı.
Başkanın 2B Yasası girişimleri sürüyor

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Başkan Çelikbilek’in yanı sıra, Mustafa Ataş, İsmet Uçma, Alev Dedegil, Belma Satır, Bilal Macit, Berat Çonkar, Muhammed Çetin, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer ve başkan yardımcıları katıldı.

Ana gündeminin 2B ve doğal sit olduğu toplantıda konuşan Başkan Çelikbilek, 1995’te alınan siyasi bir karardan dolayı ilçenin doğal sit kabul edildiğini belirterek şunları söyledi; “1995 yılında alınan kararla yapacağımız hizmetlerin önü kesildi ve hala o sıkıntıyı yaşıyoruz. Diğer ilçeler çok rahat planlarını yapabilirken biz yapamıyoruz. Diğer ilçeler bir işi 2 ya da 3 ayda çözebilirken biz ancak 2 ya da 3 yılda çözebiliyoruz. Bunun için sayın milletvekillerimizden önemle bu kararın mutlaka gözden geçirilmesini, değiştirilmesini istiyoruz. İlçemizin gelişimi için doğal sit kararının mutlaka değiştirilmesi lazım. Deprem hazırlıkları ve kentsel dönüşüm yapabilmek için bu şart. 2B konusuna gelince, öncelikle 40-50 yıllık bir sorunu çözen hükümetimize teşekkür ederiz. Bu sorunu gündemde tutmak, çözüme ulaştırmak için her fırsatta, her platformda yetkililerle konuştuk, anlattık. Ancak son çıkan yasa vatandaşlarımızı, Beykozluları mutlu etmeyecektir. Sayın Vekillerimizden talebimiz, önemle ve öncelikle bu yasanın tekrar gözden geçirilmesidir.”

Ev sahipliğinden dolayı Başkan Çelikbilek’e teşekkür eden Milletvekilleri de aynı hassasiyeti taşıdıklarını, mutlaka ilgili bakanlarla konuyu tekrar görüşeceklerini ifade ettiler.

Toplantının bitiminde, Başkan Çelikbilek, yeni kültür merkezini, kütüphaneyi, belediye binasını ve Paşabahçe Vapurunu gezdirerek, üç yıl içinde yapılan hizmetleri anlattı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz