Yaşam

Başkanı gelin damat karşıladı

Başkanı gelin damat karşıladı
2014.08.16 00:00
| | |
29859

Video galeri

Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Sedat Kuvel’in kızı Yıldız Kuvel, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beykoz Koru Tesisleri’nde yapılan düğünle evlendi.

İrfan Koleji’nde din dersi öğretmeni olan Yıldız Kuvel ve Erdem Arıcı’nın nikahlarını Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kıydı… Başkan Çelikbilek’in tesis girişinde gelin damat odasına giden evlenecek çiftlerle karşılaşması, “Başkanı gelin damat karşıladı” şeklinde espri konusu oldu.

Karadeniz kültürünün zirve yaptığı düğüne Kuvel ve Arıcı Ailelerinin binlerce seveni katılırken, salonu dolduran konukların bir kısmı nikâh törenini ayakta izlemek zorunda kaldı.

Yanan fıskiyeler altında davetlilerin karşısına çıkan çiftlerin heyecanı dikkatleri çekerken, nikâhı kıyan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek düğüne ayrı bir renk kattı.

Yıldız Kuvel’in evlenmek isteyip istemediğini soran Başkan Çelikbilek’e, evet demek yerine,“kabul ediyorum” şeklinde uzun cevap vermesi konuların alkışlarıyla destek bulurken, Başkan Çelikbilek, damattan da aynı performansı beklediğini aksi takdirde evde reisin gelin hanım olacağın söyledi.

Evet evet evet

Yaşanan bu durum üzerine damat Erdem Arıcı, evlenmek isteyip istemediğine ilişkin soruya üç kere bağırarak, “eve evet evet” şeklinde cevap vermesini Başkan Çelikbilek yeterli bulmayarak,“senin üç tane evetin Yıldız’ın bir evetini tutmaz” dedi.

“Allah yolunuzu açık etsin”

Sözlü ifadelerin ardından nikâh defterine imzalar atıldı… Ardından bir konuşma yapan Başkan Çelikbilek, gelin ile damadın güzel bir muhabbet içerisinde beyanlarını ifade ettiklerini belirterek,“Sizi Beykoz Belediye Başkanı olarak karı koca ilan ediyorum… Allah yolunuzu açık etsin” dedi.

“Allah sizleri ailelerinize bağışlasın, ailelerinizi de size bağışlasın… Allah size dostlarınızı sevindiren, düşmanlarınızı sevinçten alıkoyan işler yapmayı nasip etsin… Bu evlilikten güzel meyveler olsun…” şeklinde konuşan Başkan Çelikbilek, gelin ve damada Beykoz’da oturup oturmayacaklarını sordu. “Evet” cevabını alan Başkan, “o zaman beş çocuk yapın… Beykoz’da arazimiz geniş, nüfusumuz az… Beş torun Sedat’ın yanına gittiği zaman sevinçten köşe olur…” dedi.

Evlenme cüzdanını, evlilik hediyesi olarak eşine verme şartıyla damat beye vereceğini söyleyen Başkan’ın dediğini yerine getiren damat Erdem Arıcı, evlilik cüzdanını eşi Yıldız Arıcı’ya vererek kendisini tebrik etti. Arıcı soyadını alan gelin hanım eline aldığı evlilik cüzdanını kendisini hayranlıkla izleyen arkadaşlarına göstererek onlarla sevincini paylaştı…

Nikâh töreninde, Muğla Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan damat Erdem Arıcı’nın şahitliğini; hem okul, hem de iş arkadaşı olan Yasin Özkan yaparken, gelin hanımın şahitliğini ise Gülden Erdal üstlendi…

Yeni çiftlerin nikâhını heyecanlı bakışlarla izleyen gelinin annesi-babası Sedat ve Nayet Kuvel ve damadın annesi Meryem Arıcı nikah sonrası evlatlarını tebrik ettiler.

Takı töreninde ise tam bir Karadeniz geleneği yaşandı… Takı kuyruğuna girerek yeni çiftere hediyelerini vermeyi başaran davetliler kendilerini sahneye attı. Dakikalarca çiftetelli oynayan Rizeliler daha sonra Mahmut Uzuöner’in kemençesi eşliğinde saatlerce horon oynadılar…

Gecenin ilerleyen saatlerine dek horon oynayan Rizeliler finali ise yeni çiftlerle fotoğraf çektirerek yaptılar.

Önceki dönemde AK Parti Beykoz İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olan Sedat Kuvel’in kızı Yıldız Kuvel’in düğün törenine Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış ve Devlet Bakanı Hayati Yazıcı telgraf çekerek yeni çiftleri tebrik etti. Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Nevzat Oral ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam’da konuklar arasındaydı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Başkan, Video, Beykoz, Düğün, Erdem Arıcı, Sedat Kuvel, Yıldız Kuvel, Yücel Çelikbilek, Rizeliler

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"