Başkana projelerini anlattılar...

  • Güncelleme: 20.03.2013 00:11
  • Okunma: 6101 kez
  • Yorum: 0
Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi ve Beykoz Fevzi Çakmak Lisesi öğrencileri, TÜBİTAK’ın düzenlediği Ortaöğretim Proje Yarışması’nda Asya Bölgesi yarı finaline kaldı.
Başkana projelerini anlattılar...

Beykoz Fevzi Çakmak Lisesi’nden 11 G sınıfı öğrencileri Sertaç Genç ve Mert Ermiş“Sosyoloji” dalında Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi 10 M sınıfı öğrencileri Ahsen Kaçmaz ve Büşra Gürgen ise“Coğrafya” dalında hazırladıkları projelerle yarı finale kalmayı başardı.

İstanbul, Sakarya, Bursa ve Tekirdağ’ı kapsayan Asya Bölgesi’nin finalistleri Ankara’da yapılacak final sergisine katılmaya hak kazanacak.

Atık Yağlar Geri Kazanılsın

Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi 10 M sınıfı öğrencileri Ahsen Kaçmaz ve Büşra Gürgen “Dökme Pişman Olursun, Yakma Kanser Olursun” adlı projeyle, evlerden toplanan kızartmalık atık yağların çevreye verdiği zararı ve atık yağların geri kazanımını ele aldı.

Beykoz Fevzi Çakmak Lisesi öğrencileri Sertaç Genç ve Mert Ermiş ise “Bir Balıkçı Köyü olan Poyrazköy ve Bir Tarım Köyü olan Kaynarca Köyü’nün Sosyal Ekonomik Yönden Karşılaştırılması” başlıklı projede mesleğin üretim, yaşam biçimleri ve suç işleme biçimlerine etkilerini inceledi.

TÜBİTAK’ın proje yarışmasında finale kalan Beykoz Fevzi Çakmak Lisesi’nden Sertaç Genç ve Mert Ermiş Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i ziyaret ederek proje hazırlıkları ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Öğrencileri başarıları dolayısıyla tebrik eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilköğretimden üniversiteye kadar eğitimin her aşamasına destek verdiklerini, yeni proje ve çalışmalarla başarıyı artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Projeler, 25 Mart 2013 Salı günü Marmara Üniversitesi Göztepe Kampusu’nda sunum ve sergi eşliğinde jüriye sunulacak.

Burada finaline kalan projeler Türkiye çapından projelerin yer aldığı final sergisinde görücüye çıkacak.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz