Başkan Zeki Aksu: Üzgünüz, çok istedik ama olmadı

  • 11.05.2016 08:48
  • Güncelleme: 25.05.2016 05:35
  • Okunma: 8019 kez
  • Yorum: 4
Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, gerek futbol, gerekse basketbolla ilgili sezon değerlendirmesini Dost Beykoz'a yaptı.
Başkan Zeki Aksu: Üzgünüz, çok istedik ama olmadı

Beykoz 1908 Kulüp Başkanı Zeki Aksu, başarılı bir sezon geçiren ve son 6’ya kalma mücadelesinde Kayseri Melikgazi Belediyespor takımına son maçta  yenilerek sezonu kapatan basketbol takımının ve futbol takımlarının  sezon değerlendirmesiyle ilgili Dost Beykoz'a açıklamalarda bulundu.

Zeki Aksu, Türkiye’nin 7 bölgesinden 78 takım arasında  oynanan Erkekler Bölgesel Basketbol liginde oynadığımız 27 maçta 19 galibiyet 8 mağlubiyet aldıklarını ifade ederek, 11 şehirde müsabakalara çıktıklarını ve son 6 takım arasına girme maçında yıldız oyuncuları Yıldırım Boyacı’nın ayak baş  parmağının kırıldığını kaydetti.

Ayrıca bir oyuncunun da aldığı dirsek sonucu ciddi şekilde burnundan sakatlandığını ve son 1 dakikasına önde girdiğimiz maçı maalesef kaybettiklerini kaydeden Başkan Aksu, "kazanmak için her şeyi yaptık. Ama başaramadık." dedi.

"Üzerimize çeşitli oyunlar oynadılar. Maç günü maçın oynanacağı salonu değiştirdiler. Maçın saatini değiştirdiler. Çok küçük bir salonda oynamak zorunda kaldık. Federasyon yetkilileri buna alet oldular." şeklinde konuşan Aksu şöyle devam etti:

Rakibimizin seyircileri maç boyu hakemleri etki altına almaya çalıştılar. Kayseri’de oynadığımız 2 maçın hakemleri de  gayet güzel maç yönettiler. İstanbul’daki maçın hakemleri kötü bir yönetim gösterdiler. Maçı kaybetmemizde onlarında büyük payı oldu. Kayseri’deki son maçın hakemleri maç içinde  2-3 pozisyonda rakip takım antrenörünün yaptığı hareketlere müsamaha gösterdiler. Teknik faul vermeleri gerekirdi. Yine de gayet güzel maç yönettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum.

Recep Şahin Köktürk Spor Salonu'nda sezon boyu sadece 2 maç oynayabildik. Salondaki sıkıntılardan dolayı  maçlarımızı belli bir ücret ödeyerek  Kadıköy Caferağa Spor Salonu'nda oynamak zorunda kaldık. Seyircimizden mahrum olarak bütün sezon boyu mücadele ettik.

Son Melikgazi maçını Recep Şahin Köktürk Spor Salonu'ndaki sıkıntılardan dolayı   rakibin müracaatıyla Caferağa Spor Salonu'nda oynamak zorunda kaldık.

Gayet başarılı bir sezon geçirdiğimizi düşünüyorum. Mütevazi bir bütçeyle mücadele ettik. Karşımızda 800-900 bin liralık bütçelerle mücadele eden takımlar vardı. Belediye destekli, üniversite destekli, sponsor destekli takımlar vardı. Eğer biz de bu şekilde destek görebilseydik 2. Lige rahatlıkla çıkabilirdik. İki kere yendiğimiz Bornova Belediye takımı son 6 takım arasına kaldı.

Bu başarıda emeği olan başta Şube Sorumlumuz Serkan Taş’a   İdari Menajerimiz İsmet Can Hancı’ya antrenörümüz Övünç Babacan’a takım kaptanımız Mehmet Baras başta olmak üzere takımımızın başarısı için ter döken fedakar oyuncularımıza teşekkür ediyorum. Hepsini tebrik ediyorum. Ayrıca forma sponsorumuz Altın Damak Künefe firması sahibi Gökhan Karagöz bey’e bize verdikleri destek için teşekkür ediyorum.

Çok üzgünüz. 2. Lige çıkmak isterdik ama olmadı.

Futbol takımlarıyla ilgili değerlendirmelerini aldığımız Beykoz 1908 Kulübü Başkanı Zeki Aksu A takım olarak başarısız bir sezon geçirdik. Üst lige çıkacağımızı düşünüyorduk. Beklediğimiz gibi bir sezon geçirmedik. Bunda stadımızın olmamasının da payı var. Stadımız 3-4 yıldır yapılmadı. Stadımızın bir an önce yapılmasını istiyoruz.

Son olarak alt yapı takımlarına  değinen Zeki Aksu, Altyapı takımlarımız son 3-4 yıldır yaptığımız atılımın meyvelerini almaya başladı. 3-4 yıldır birçok şampiyonluklar yaşadık. Alt yapıdaki U-11’den başlayarak U-19’a kadar tüm çocuklarımızı kutluyorum. U-19 takımımızla Balıkesir’e Türkiye Şampiyonası'na gittik. Final maçında şanssız bir golle mağlup olduk.

Altyapıdaki çalışmalarından dolayı Altyapı komite başkanımız Mehmet Şahin bey’e , Osman İnan bey’e teşekkür ediyorum. Kendi imkanlarımızla devam ettiğimiz bu yolda gelecek yıllar Beykoz 1908 kulübü için çok daha iyi olacaktır.

Spor Servisi

Yorumlar (4 Yorum)

erkan izci (7 yıl önce)

Sayın başkanım dik kafalılık ve inat her zaman kişiye kayıp verir ama sen hem kendine hem Beykoz kulübüne zarar veriyorsun ya bırak bu görevi ver şu bayrağı bu işi bilene yeter bu kadar inat ve dik kafalılık ben Beykoz vatandaşı olarak inan çok üzülüyorum zararın neresinden dönersen kardır artık Beykoz kulübü dahada kayıplara uğramasın gel şu kulüp tarihine yakışır bir yere gelsin çok yazık çok

mehmet keseci (7 yıl önce)

artık bırak başkan kaybediyorsun daha da büyük kayıplar yaşamadan önce bırak

Suat Ayni (7 yıl önce)

Zeki Aksu bırak palavrayı. Yeter artık bırak şu başkanlığı defol git kulübün üstüne karabasan gibi çöktün. Git işini yap, gazetecilik battı mı? git gazeteni çıkar be adam..Beykoz bıktı senden defollllll git derhal defol git...

cecey (7 yıl önce)

bey hey zeki aksu gitsen de kurtulsa şu yüz küsur yıllık kulubümüz. Hep ağlayacağına biraz üret kaynak bul kaynak oluştur. Olmuyor yapamıyorum bulamıyorum diyorsan bırak git. Ne bekliyorsun.

Yorum Yaz