Güncel

Başkan Yücel Çelikbilek müjdeyi verdi

Başkan Yücel Çelikbilek müjdeyi verdi
2014.09.16 00:00
| | |
7680

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ında katıldığı İBB’nin Beykoz’a yaptığı 940 milyon TL değerindeki yatırım ve hizmetlerin tanıtım, temel atma ve toplu açılış töreninde konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek müjdeyi verdi.

Atıksu arıtma tesislerinden dere ıslahlarına, alt yapıdan meydan düzenlemelerine, park yapımlarından, içme suyu ve mesire alanı yatırımlarına kadar 9,5 yılda ilçeye yapılan toplam 940 milyon TL değerindeki yatırım ve hizmetlerin toplu açılışı ve tanıtımı gerçekleştirildi. 

Beykoz Belediyesi önünde yapılan “Beykoz Yatırım ve Hizmetlerin Tanıtım, Temel Atma ve Toplu Açılış Töreni”ne AK Parti Milletvekilleri İsmet Uçma ve Osman Boyraz, İBB Başkanı Kadir Topbaş, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Kadir Topbaş ve ekibine teşekkür 

Açılış ve selamlama konuşması için kürsüye gelen AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Seferİstanbul’un incisi olan Beykoz’un Büyükşehir Belediyesi’nin de desteğiyle çok farklı bir noktaya geldiğini belirtti. Sefer özellikle alt yapı ve mülkiyet ile ilgili desteklerinden dolayı İBB Başkanı Kadir Topbaş ve ekibine teşekkür ederken, 2-B konusunda emeği geçen milletvekillerine de teşekkür etti. 

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan da yaptığı konuşmada Beykoz Camköy Projesi’ne İBB Başkanı Kadir Topbaş’tan destek istedi. Erdoğan Beykoz’da camcılığı yaşatmak istediklerini ve hazırlanan projeyi İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın himayesinde gerçekleştirmek istediklerini ifade etti. 

Çelikbilek: “Bu arazileri size ananızın ak sütü gibi makul fiyatlarla vereceğiz” 

Toplu açılış töreninde büyükşehirden 9,5 yılda devasa hizmetler aldıklarını söyleyen Başkan Çelikbilek, “Büyükşehir’in hakkı ödenmez, şimdiye kadar gönderdiğimiz bütün tekliflerimizi hiç geri çevirmediler. Biz Büyükşehir ile bir aileyiz ve bunda SayınKadir Topbaş’ın emeği çok dedi. 

2-B pankartı açan bir vatandaşa Çelikbilek; "2B’yi milletin gündemine AK Parti getirdi. Ve biz çözeceğiz. Kimse bunu çözmez. Bunu biz çözeriz diyenlerin bu güne kadar çözdükleri bir şey bulamazsınız. Bu konuda birileri yanılıyor. Bizim çözemediğimiz hiçbir işi onlar çözemez. Bazıları 2-B’den faydalanmaya çalışıyor, 2-B’den Beykoz’da kimseye ekmek çıkmaz. Hiç boşuna heveslenmesinler. AK Parti asla kendi yurttaşını zora sokmaz. Diğer mahallelerde fiyatlar konusunda uygunluk olmadığını ben kendim ifade ettim. Hiçbirinizin hiçbir hak kaybına uğraması söz konusu olmaksızın bu arazileri alacağız ve size ananızın ak sütü gibi alabileceğiniz makul fiyatlarla vereceğiz" diye konuştu. Çelikbilek’in bu konuşması vatandaşlar tarafından alkışlanırken Çelikbilek sözlerine şöyle devam etti, “9 mahallemizi özel proje alanı ilan ettik. Bu çalışma sonuçlandığında hiç kimse mağdur olmayacak. Hiç kimse hak kaybına uğramayacak. Vatandaşlara tapularını makul fiyatlarla vereceğiz. Biz insanlarımızın muhabbet ve gönlünü kazanmanın rantı peşindeyiz, biz başka rant bilmeyiz” dedi.

Başkanımız tüm taleplerimizi olumlu karşıladı 

Konuşmasının devamında Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Beykoz’a yapılmış olan hizmetleri aktaran Başkan Çelikbilek: “Belediye Başkanımız Sn. Kadir Topbaş bugüne kadar hiçbir isteğimizi geri çevirmedi. Tüm taleplerimizi olumlu karşıladı. Beykoz Çayırı’na yeni düzenlemeler yapıldı. Ortaçeşme Meydanı bitmek üzere.  Tokatköy son durağa kadar, Ortaçeşme Caddesi ve Spor Caddesi yenilendi. Yalıköy’deki pazar yeri içinse çok önemli bir “Kapalı Pazar Projesi”  hazırlandı. Haftanın 7 günü açık olan bir pazar yapacağız. Şuan İstanbul’un en iyi film platoları Beykoz’dadır. Marina ve Beykoz’a metro gelmesi da gündemimizdedir. Paşabahçe ve Ortaçeşme meydanını, yine Başkanımız sayesinde tekrar hayata kazandırdık.” diyerek bazı çalışmaları anlattı. 

2 bin aileye tapularını yakında veriyoruz. 

Tapu çalışmaları ve parsel satışlarıyla ilgili de bilgi veren Çelikbilek, Kışla’nın devri neticesinde ilçe sakinlerinin tapularına kavuşacağını hatırlattı ve şunları söyledi: “Tarihi Kışlayı İBB’ye devrederek İBB’den ilgili parselleri aldık. İnşallah çok yakında 2 bin aileye tapularını vereceğiz. Karlıtepe’yi Çamlıca Tepesi gibi, çok özellikli bir tepe yapmamız lazım. Burasının özelliği, teleferik yapımına Anadolu Yakası’nda ilk kez Beykoz Karlıtepe’den başlanacak olması. Bittiğinde, İstanbul’un en anlamlı Projesi olacak. Eylül ayı sonunda Ortaçeşme Spor sahası çalışmalarına başlanacak. Çok kısa zamanda Beykoz Stadına da başlayıp bitireceğiz. Kavacık Trafiğine çözüm için, oradaki kavşağı, mecburen karayollarına devrettik. İnşallah 4- 5 ay içinde bu trafik sıkıntısı da bitecek. Tadilatı devam eden Şahin Köktürk Spor Kompleksimiz 24 saat kullanabileceğimiz kapalı havuzunun yanı sıra birçok spor branşında hizmet verecek çok yönlü bir kompleks olacak. Bütün bu yatırımlar için Belediye Başkanımız Sn. Kadir Topbaş’a teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi. 

Kadir Topbaş: “Hizmetlerimizle Dünya’ya Örnek Teşkil Ediyoruz” 

İstanbul ve Beykoz’un her alanda değiştiğini vurgulayan Kadir Topbaş: “Sayın Başbakanımızın başlattığı yerel yönetim anlayışını devam ettiriyor, hizmet ve çalışmalarımızla Dünya’ya örnek teşkil ediyoruz. Çok konuşan değil, çok iş üreten bir anlayışa sahibiz. Sevdamız çok, daha çok iş yapacağız. Değişen ve dönüşen dünyayla rekabet eden bir İstanbul’dan bahsediyoruz, İstanbul’a geçtiğimiz 9,5 yılda 60 katrilyon yatırım yaptık” dedi.  

Topbaş’tan adaylık sinyali 

Çelikbilek’ten sonra konuşan  İBB Başkanı Topbaş, törene katılanlardan izin isteyerek ceketini çıkardı. Topbaş daha sonra "Sevdamız çok. Daha birçok iş yapacağız. Ve yine inşallah beraberiz" diye adaylık sinyali verdi. 

“Yeni döküm alanlarıyla bu sıkıntı inşallah yaşanmayacak” 

Topbaş, kamyoncuların gün içerisinde hafriyat döküm alanlarının yetersizliği gerekçesiyle yaptığı eyleme de değindi. İstanbul’un büyük bir değişim ve dönüşüm içerisinde olduğunu belirten Topbaş, "İstanbul’da hafriyat alanları sıkıntısı çekiliyor. Bugün Anadolu yakasındaki döküm alanlarının kapasitesinin yeterli olmaması nedeniyle hafriyat kamyoncuları ve onların bağlı oldukları oda tabii ki bir sıkıntı sebebiyle bir eylem yaptılar. Gebze’den başka bu tarafta döküm alanı yok. Veya Avrupa yakasına geçecekler, uzun ve sıkıntılı bir yolculuk. Doğru… Çözüm gerekli. Konu bize intikal etti. Sayın Veysel Eroğlu bakanımızla görüştüm talimatını verdi ve sorun bitti. İnşallah yeni döküm alanları gelmek suretiyle bu sıkıntı yaşanmayacak. Bugün İstanbul’da bir trafik sıkıntısı bu saatlerde oluştu. İnşallah bunun tekrarı olmaz. Burada özellikle hafriyat işi yapan bu işletmelerin hassasiyetini rica ediyorum. İstanbul büyük bir metropol ve bundan dolayı sorumluluk bilinciyle hareket etmemiz gerekiyor" dedi. 

"1 gram atıksu İstanbul Boğazı’na girmeyecek” 

İstanbul genelinde yapılan yatırımlara da değinen Topbaş, 30 kilometre uzunluğundaki sahil bandında bulunan ev ve iş yerlerinin atıklarının kendilerinden önceki dönemler de İstanbul’a döküldüğünü belirterek "Yıllarca böyle geçti. Bizler boru itme metoduyla bütün sahillerin tamamını kollektöre almak kaydıyla denize atılan suların önüne geçmeye çalıştık. İhalelerinden dolayı sıkıntı olan birkaç nokta var. Müteahhitlerinden dolayı sıkıntı olan noktalar var. Onlar da devam ediyor. Yakın bir tarihte 1 gram atık su İstanbul Boğazı’na girmeyecek. Tertemiz deniz haline gelecek. Hem balık hem de insanlarımızın istifade ettiği güzellikler burada yaşanacak" şeklinde konuştu. 

"2-B ile ilgili önemli görüşmeler yaptık" 

Topbaş, 2B çalışmalarının da devam ettiğini belirterek "Sayın başkanımızla birlikte maliye ve şehircilik bakanımızla birlikte Ankara’da toplantı yaptık. Üzerinde görüşmeler gerçekleşti. Vatandaşımızın maddi imkânlarını gözden geçirdik. Sayın Başbakanımıza da arz ettik. Biz insanımızın geçmişteki bu yerleşim alanını o zamanki düzensiz yerleşimden kaynaklanan problemlerini çözmek zorundayız. "Bunu ancak siz çözersiniz. Talimatınız olursa gereğini yapacağız" dedik. Ve şu anda bu çalışmalar devam etmekte. Siyaset iki şey için olur. Ya idealiniz vardır ya da menfaatiniz. Bizim bir idealimiz var. Arzumuz bu ülkenin hak ettiği yere gelmesi. Allah nasip ederse inşallah önümüzdeki yerel seçimler ve arkasındaki süreç içinde hep beraber İstanbul’da güzel hizmetler yapmaya devam edeceğiz"diye konuştu. 

Baklava da yapacağım diyor 

Topbaş daha sonra açılışların yapılması için protokolü sahneye davet etti. Bu sırada yaşlı bir teyze Topbaş’a kendi bahçesinden topladığı kokulu siyah üzüm ikram etti. Yaşlı kadınla bir süre sohbet eden Topbaş’a kadın “hizmet etmeye devam et ben sana baklava da açar getiririm” dedi. İBB Başkanı Kadir Topbaş bunun üzerine “işte biz insanlarımızın gönlünde bu şekilde yer edebilmişsek doğru ve güzel işler yapıyoruz demektir”dedi. 

Daha sonra açılış kurdelesinin kesilmesiyle heyet vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Başkan, İBB, Kadir Topbaş, Yücel Çelikbilek, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"