Başkan Şevket Arıkan, yeniden Aday

  • 0
  • 9753
Başkan Şevket Arıkan, yeniden Aday
Başkan Şevket Arıkan, yeniden Aday
Başkan Şevket Arıkan, yeniden Aday
Başkan Şevket Arıkan, yeniden Aday
Başkan Şevket Arıkan, yeniden Aday
Başkan Şevket Arıkan, yeniden Aday
Başkan Şevket Arıkan, yeniden Aday
Başkan Şevket Arıkan, yeniden Aday
Başkan Şevket Arıkan, yeniden Aday
Başkan Şevket Arıkan, yeniden Aday
Başkan Şevket Arıkan, yeniden Aday
Başkan Şevket Arıkan, yeniden Aday
Başkan Şevket Arıkan, yeniden Aday

CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, 6 Aralık'taki Kongre'de Aday olduğunu resmen açıkladı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, 6 Aralık'taki Kongre'de Aday olduğunu resmen açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde CHP Beykoz İlçe Başkanlığı için Adaylığını açıklayan Mahir Taştan'ın toplantısında kendisinin de Aday olduğunu ilan eden Şevket Arıkan, İlçe Başkanlığı'nda düzenlediği bir toplantıyla buna resmiyet kazandırdı. Mahir Taştan'ı kürsüye davet etmeden önce "Biz de Adayız" diyen Şevket Arıkan'ın Adaylığını açıkladığı toplantıda, salonda boş yer kalmadı. Adaylığını açıkladığı toplantıda önemli açıklamalar yapan CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, seçilmesi durumunda yapacaklarını anlattı.

Belirlediği Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte projeleriyle ilgili ayrıntılı bilgiyi, 6 Aralık Pazar günü Akbaba'daki Karya Düğün Salonu'nda gerçekleştirilecek olan Kongre'de dile getireceğini söyleyen Şevket Arıkan, "Bu Yönetim, Kongre'de detaylarını sunacağım bir çalışma programı sunacaktır. Sorun nedir ve Partimiz neden olduğu yerde çakılıp kalmıştır? İki seçimdir Cumhuriyet Halk Partisi yüzde 25'e çakıldı, kaldı. Beykoz'da da biz, yüzde 28'e çakıldık, kaldık. Bu böyle gitmez! Bunun mutlaka bir teşhisini koyarak, bunun tedavisine başlayacak bir yönetim oluşturacağız" şeklinde konuştu.

Halen CHP Beykoz İlçe Başkanlığı görevini yürüten Şevket Arıkan, 6 Aralık 2015 Pazar günü sabah saat 10.00'da başlayacak olan Kongre'de Aday olduğunu resmen açıkladı. Mevcut Yönetim Kurulu Üyeleri'yle birlikte, Mahir Taştan gibi rakip Adayların da takip ettiği toplantıya, CHP'liler büyük bir ilgi gösterdi. Yalnızca Dost Beykoz'un haber yaptığı CHP Beykoz Gençlik Örgütü Başkanlık Seçimleri'nde yaptığı konuşmayı yineleyen Şevket Arıkan, gençlerin toplantılarına 700 kişilik üye listesinden çok az sayıda kişinin katıldığını görünce üzüldüğünü anlattı. Son 7 Haziran ve 1 Kasım Genel Seçimleri'nde CHP Beykoz İlçe Teşkilatı olarak Kavacık Meydan'daki Otobüs Durağı'nda stant açtıklarını hatırlatan Şevket Arıkan, bu sırada 5-10 kişinin dışında bir katılım desteği görememiş olmaktan yakındı. Özellikle parti içerisindeki sıkıntıları dile getiren ancak bu konuda yapılacakların neler olduğunu da bildiğini sözlerine ekleyen CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, şunları anlattı:

'Başkan Şevket Arıkan, seçilmesi durumunda 'parti içi eğitimlerin artacağı' sinyalini verdi'

"Partili arkadaşlarımız parti görevini 'külfet' olarak algılıyorlar. Sandık Kurulu Başkanlığı öneriyoruz, reddediliyor. Bir parti üyesi, sandık kurulu başkanlığı görevini nasıl reddedebilir? Böyle partililik olur mu? Sandık Kurulu Üyeliği öneriyoruz; bunu da reddediyor! Seçim bürosu broşürü dağıtılıyor; 'Bunu okudunuz mu? İçindekileri sorarlar' dediğimizde, 'Okumaya gerek yok!' diyor. Parti içi eğitime dönmeliyiz. Sandık kurullarından, sokak davranışlarımıza kadar... Sakal tıraşından, giyim kuşama kadar görev verdiğimiz her Cumhuriyet Halk Partili üyemizi, bize yaraşır bir şekilde dizayn etmeliyiz, eğitmeliyiz."

Önümüzdeki hafta Akbaba’daki Karya Düğün Salonu'nda gerçekleştirilecek 35. CHP Beykoz Olağan Kongresi'nde Aday olduğunu açıkladığı toplantıda, Divan Kurulu'na 2’si kız 2'si erkek 4 genci oturtan Şevket Arıkan, Delegelere 'subliminal' mesaj verdi. Özellikle 1978 doğumlu olan Mahir Taştan'ın sosyal medyada artan 'genç desteğini' hedef alan Arıkan, bu hareketiyle adeta CHP'li gençlerin Taştan'ın tekelinde olmadığını belirtti. Hem Beykoz hem de Türkiye genelinde CHP'nin son seçimlerde aldığı oyları, 'Çakıldık, kaldık!' şeklinde yorumlayan Şevket Arıkan, şunları söyledi:

Başkan Arıkan: “Gençlerin enerjisinden yararlanmak istiyorum!”

"Geniş katılımlı bir Yönetim Kurulu Listesi oluşturuyoruz. Katkıda bulunmak isteyen herkesin önerisine açığız. Bu yönetim, bu Parti’nin 2 yıl eksikliklerini, noksanlıklarını; yapması gerekenleri tespit edecek, proje üretecek ve bunu yaşama geçirecektir. Bu Yönetim, Kongre'de detaylarını sunacağım bir çalışma programı sunacaktır. Sorun nedir ve Partimiz neden olduğu yerde çakılıp kalmıştır? İki seçimdir Cumhuriyet Halk Partisi yüzde 25'e çakıldı, kaldı. Beykoz'da da biz, yüzde 28'e çakıldık, kaldık. Bu böyle gitmez! Bunun mutlaka bir teşhisini koyarak, bunun tedavisine başlayacak bir yönetim oluşturacağız

Olabildiğince meslek gruplarının temsilcilerini bu sürece katmak istiyorum. Bu arkadaşlarımızın mesleki bilgi ve deneyimlerinden yararlanmak istiyorum. Gençlerin de enerjisinden yararlanmak istiyorum. Tüzüğümüze göre yüzde 33 cinsiyet kotası uygulamak durumundayız. Bu gerçi partimiz içinde 'kadın kotası' olarak algılanıyor ama bunun esası cinsiyet kotasıdır. Yarın kadınlarımız, sayısal olarak daha yukarıya geldiğinde, biz erkekler bu kez bu cinsiyet kotasından yararlanmak durumunda kalabiliriz."

Haber Merkezi

İbret ve Tefekkür için, KARANLIKTA DİYALOG
Önceki İbret ve Tefekkür için, KARANLIKTA DİYALOG
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz