Siyaset

Başkan Sefer'den 14 Ağustos açıklaması

Başkan Sefer'den 14 Ağustos açıklaması
2014.08.14 00:00
| | |
3470

AK Parti Genel Başkanı, Başbakan ve Seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 14 Ağustos 2001 yılında kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi 13. Kuruluş Yıldönümü’nü kutluyor.

Kurulduğu tarihten itibaren girdiği tüm seçimlerden birinci çıkan AK Parti, Abdullah Gül’ü Çankaya Köşkü’ne çıkarma başarısı gösterdi. Partinin lideri Erdoğan da 10 Ağustos 2014 tarihinde halkın seçtiği ilk cumhurbaşkanı oldu.

Beykoz’da da Kurucu İlçe Başkanı Ahmet Batu ile başlayan daha sonra sırasıyla Salim Kararmaz ve son 7 yıldır Adem Sefer ile kesintisiz olarak devam eden AK Parti 14 Ağustos’ta kutladığı 13. Kuruluş Yıldönümü’ne peş peşe gerçekleşen 9 seçimde de hep oylarını daha da yükselterek birinci parti çıkmanın gururunu yaşadı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer Partisi’nin 13. Kuruluş Yıldönümü olması nedeniyle Dost Beykoz’a bir açıklamada bulundu. Sefer “13 yıl önce gündemi belirlenen, gündem dayatılan, krizlerden krizlere sürüklenen bir Türkiye vardı. AK Parti iktidarıyla artık gündem belirleyen, sadece bölgesinde değil dünya genelinde küresel bir güç olma yolunda önemli adımlar atmış bir Türkiye var. Bu 13 yıl içinde ülkemiz çok önemli mesafeler kat etti ve hayal gibi görünen nice hedeflere ulaştı, nice projeleri hayata geçirdi” dedi. Sefer bu sinerjiyle 2023, 2053 ve 2071 hedeflerinin asla bir hayal olmadığının altını çizdi.

AK Parti’nin kuruluş aşamasının temelinde istişare kültürünün bulunduğunu belirten Sefer, “Bu anlayış ile yoluna devam eden AK Parti bütün zorlukları, bütün güçlükleri istişare mekanizmasının yarattığı etki ile toplumun tüm kademelerinin görüş ve önerilerini alarak yol haritasını belirlemiş, bütün engelleri bu sayede aşmıştır. Parti içi ve parti dışı bütün sorunları istişare kültürü ile çözen AK Parti, bundan sonra da Genel Başkanımızın, Başbakanımızın, Cumhurbaşkanı olmasından dolayı bu süreçte bir kaos, bir güç kaybı bekleyenler kesin bir hüsrana uğrayacaktır. Çünkü birlik ve beraberliğin, saygının ve sevginin, kardeşliğin ve barışın adresi olan AK Parti’de hiç bir zaman kavga olmamıştır ve bundan sonra da olmayacaktır.” şeklinde konuştu.

"AK PARTİ TÜRKİYE’NİN ÖZETİDİR"

AK Parti’nin milletin olduğunu ifade eden Sefer sözlerine şöyle devam etti; “Cumhuriyet tarihinde ilkleri başaran bir parti olarak adını Tarihe altın harflerle yazdıran AK Parti Türkiye’nin özetidir. AK Parti ile egemenlik gerçek anlamda kayıtsız ve şartsız bir biçimde milletin olmuştur. AK Parti girdiği 9 seçimde oy oranını artıran bir siyasi hareket olarak dünya siyasetinde de tektir. Türkiye için yeni bir milat olan, ilk defa halkın oylarıyla belirlenen, bizim 9. Seçimimiz olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de Beykoz’da Yüzde 56, Türkiye genelinde ise yüzde 51.80 oy oranı ile Genel Başkanımız, liderimiz 12. Cumhurbaşkanı olarak seçilmiştir. Milletimizin doğrudan seçtiği Cumhurbaşkanı ile artık Çankaya ile millet arasındaki tüm engeller ortadan kalkmıştır. 14 Ağustos 2001 yılında kurulan AK Parti’yle gerek ülkemizde, gerekse Beykoz’umuzda başta mülkiyet problemi olmak üzere; sağlık, ulaşım, eğitim, teknoloji, tarım, çevre ve şehircilik gibi pek çok alanda Türkiye çağ atlamıştır ve 12. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki yeni Türkiye’de hizmetler dur durak bilmeden inşallah devam edecektir. Bu anlamda, güven ve istikrarın sembolü AK Parti’yi kurarak tarihe düşülen notlarda bizim de katkımız olmasını sağlayan Genel Başkanımız, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı, 12. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a minnet ve şükranlarımızı arz ediyor, partimizin 13. kuruluş yıl dönümünün teşkilatlarımıza ve bize desteğini artırarak devam ettiren aziz milletimize, ülkemize ve tüm dünyaya hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

Bu gururda hak sahibi olan Beykoz teşkilatımı ayrıca gönülden kutluyor, partimizin 13. Kuruluş Yıldönümü'nün hepimize hayırlı olmasını diliyorum"

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: AK Parti, Beykoz, Adem Sefer, 14 Ağustos 2014, Kutlama, Yıldönümü

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"