Başkan Murat Aydın, Beykoz'a döndü

  • 08.01.2021 21:32
  • Güncelleme: 08.01.2021 21:35
  • Okunma: 7133 kez
  • Yorum: 0
Anne ve babasının cenazesi için memleketinde bulunan Beykoz Belediye Başkanı Aydın, ilçeye dönerek Meclis Toplantısına katıldı.
Başkan Murat Aydın, Beykoz'a döndü

Yeni tip koronavirüs tedavisi sırasında hayatını kaybeden anne ve babasını geçtiğimiz günlerde memleketin son yolculuğuna uğurlayan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, ilçeye döndü.

Meclis Başkanvekili Gaye Zayıf'ın yönettiği 2021 yılının son oturumuna katılan Beykoz Belediye Başkanı Aydın, ilçedeki bazı konularla ilgili Meclis Üyelerini bilgilendirdi.

Yılbaşı akşamı yıkımına başlanan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ile ilgili de konuşan Aydın, "Kaymakamlık ve Adliye binalarıyla ilgili bazı problemler var. Önümüzdeki günlerde çıkacak raporları değerlendireceğiz. Yeniden bir meydan düzenlenmesi yapacağız." dedi.

"Destekleri için teşekkür ediyorum"

Geçtiğimiz yılın son günlerinde yeni tip koronavirüs nedeniyle kaybettiği anne ve babasının cenaze sürecinde yanında olan herkese teşekkür eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Çavuşbaşı bölgesindeki 5 mahalle ve Görele Mahallesi'ndeki SİT Derecelendirme ve korunacak alanlarla ilgili kararın Resmi Gazetede yayınlandığını hatırlatarak, "Geri Görünüm ve Etkilenme bölgeleriyle ilgili çalışmalarımız sürüyor. Geçen ay 3. etap ile ilgili süreç Büyükşehir'de tamamlandı. 2018’de Beykoz meclisinde oy birliği ile çıkmıştı bu çalışma fakat CHP ufak bir yol kazası yaşadı. Amaçlarının Beykoz’un bu sorununu çözmekle ilgili olduğunu biliyorum. İBB bürokratlarına ve CHP’li arkadaşlara da destekleri için teşekkür ediyorum." diye konuştu.

2020 yılı içerisinde Elmasburnu Plajı, Karlıtepe, Alibahadır, Kanuni Kent Ormanı, Riva Meydan düzenlemesi ve Gümüşsuyu Restoran'ın hizmete girdiğini hatırlatan Aydın, BeykozKart ile vatandaşın farklı ayrıcalıklarına sahip olduğunu söyledi.

"Özel ve önemli bir projedir"

Yenimahalle Dr. Ömer Besim Paşa Caddesi üzerindeki çalışmalarda sona yaklaştıklarını ve bazı mahallelerde yeni spor tesisleri yapıldığını da ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, "Kavacık Millet Kıraathanesi ve Nikah Sarayı da önümüzdeki ayın ilk günlerinde hizmete başlayacak. Soğuksu'da yapımı devam eden Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi de yakında hizmete girecek. Mahmut Şevket Paşa’da Hayvan Rehabilitasyon Merkezi de pandemi imkanlarından dolayı gecikme oldu ama kısa süre içerisinde orası da faaliyete geçecek. Beykoz Köy Pazarları, Beykozlu üreticimizi, kent tarımını desteklemek amacıyla başlattığımız özel ve önemli bir projedir." ifadelerini kullandı.

"Kaymakamlık ve adliye binalarında problem var"

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nin çürük ve depreme dayanıksız olduğu için yıkıldığını kaydeden Başkan Murat Aydın, şunları söyledi:

"Yeni bina parasına güçlendirme yapılabilirdi ama üniversite ile ilgili kurumlardan aldığımız raporlarda binanın kullanışlı olmadığını gördük. Yıkılan eski İSKİ binası da bildiğiniz üzere çürüktü ve yıkıldı. Buraya aynı isimle tekrardan bir kültür merkezi kuracağız. Yıkılan Kültür Merkezi alanı da sahil ve meydan ile birleştirilecek, daha kullanışlı bir alan haline gelecek. Kaymakamlık ve Adliye binalarıyla ilgili bazı problemler var. Önümüzdeki günlerde çıkacak raporları değerlendireceğiz. Yeniden bir meydan düzenlenmesi yapacağız."

Beykoz'un Poyrazköy, Kılıçlı, İshaklı, Polonezköy, Akbaba, Mahmut Şevket Paşa mahallelerinde meydan düzenlemelerine yakında başlayacaklarını duyuran Aydın, bu projelerin yine bu yıl içerisinde bitirileceğini söyledi.

Murat Aydın, şunları kaydetti:

"Çavuşbaşı ve Yenimahalle’de 2 adet yüzme havuzu 2021 yılı içerisinde tamamlanmış olacak. Riva’da Elmasburnu Plajı çok ilgi çekti, bu yüzden dolayı 2. koy için bir çalışma yapılıyor. 1. koy haftanın 4 günü sadece kadınlar ve onun dışında karma, 2. koy ise sadece karma olarak plaj haline dönüştürülüp herkese hizmet verecek."

"Minimum asgari ücret 3 bin 300 lira.."

CHP Meclis Üyesi Gülsüm Yılmaz, Başkanlığa sözlü önergede bulunarak belediye çalışanları için geçerli olacak asgari ücretin 3 bin 100 lira olması gerektiğini ifade ederken, önergeye Başkan Aydın, "Burada minimum net ücret 3300 TL olarak uygulanacak, toplu sözleşmemiz imzalandı ve arkadaşlar mutabık kaldı" ifadeleriyle yanıt verdi. .

Sözlerine Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’a başsağlığı dilekleriyle başlayan Demirel, 2020 yılında Büyükşehir Belediyesinin Beykoz’a yaptığı desteklerden bahsetti.

Talep doğrultusunda sosyal hizmet yardımları, çiftçiye tohum ve fide desteği, çocuklar için halk süt gibi faaliyetlerin 2020 yılında Büyükşehir tarafından Beykoz halkına sunulduğunu söyleyen Demirel, emeği geçenlere teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından gündem maddeleri görüşülerek kabul edildi. Beykoz Belediye Meclisi Şubat ayı olağan toplantısı 1 Şubat Pazartesi günü saat 10:00'da yapılacak. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz