Siyaset

Başkan Mahir Taştan, tartışmalı iftara ilişkin konuştu

Başkan Mahir Taştan, tartışmalı iftara ilişkin konuştu
22.06.2016 18:20
| | |
9109

Foto galeri Video galeri

CHP'nin Çubuklu Mahalle temsilcisi Can Cenberoğlu, ilçe yöneticilerinin girişimi ve Beşiktaş Belediyesi'nin katkılarıyla 500 kişiye iftar yemeği verdi.

Geçtiğimiz günlerde Beykoz Çayırı’nda gerçekleştirilen ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı İftar Yemeği, öncesi ve sonrasıyla olay olmuştu. Özellikle yemeğin yetmemesi dolayısıyla vatandaşların protesto görüntülerinin ulusal basına da çıkmasıyla bir anda gözler yemeği düzenleyen CHP Beykoz İlçe teşkilatına çevrilirken, İlçe Başkanı Mahir Taştan, Dost Beykoz aracılığıyla ilk kez eleştirilere yanıt verdi.

Amaçlarının lokmayı paylaşmak olduğunu ve asla iftar programında siyaset yapılmaması gerektiğini hatırlatan Mahir Taştan, “Lokma bulduysak yeriz, lokma bulamadıysak yemeyiz; bu kadar basit. Sonuçta biz oraya bir lokma ekmeğimizi paylaşmak için geldik” dedi.

Beykoz'da gerek sivil toplum kuruluşları gerekse siyasi partiler tarafından verilen iftar yemekleri, vatandaşları sevgi merkezinde ve bir sofra etrafında buluşturmaya devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi'nin Çubuklu Mahalle Temsilciliği, CHP Beykoz İlçe Yöneticilerinin öncülüğünde, muhtarlık önündeki sokakta bir iftar yemeği verdi. Beşiktaş Belediyesi'nin de katkı sunduğu iftar yemeğine parti mensubu yaklaşık 500 kişi katıldı. Beşiktaş Belediyesi'nden yetkili kişilerin de hazır bulunduğu sofraya Mesudiyeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Salih Erol, Çukuralan Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Yücel Biçer ve Çubuklular Derneği Başkanı Erdem Çelik gibi isimler de geldi.

Mahir Taştan: “İftar programlarının göstergesi siyaset yapmak değildir”

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan ise geçtiğimiz günlerde Beykoz Çayırı'nda gerçekleştirilen ve yemeğin yetmemesi nedeniyle çok eleştirilen, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı İftar Yemeği konusunda ilk kez Dost Beykoz'a konuştu. Eleştirinin doğal olduğunu kaydeden Mahir Taştan, şunları kaydetti:

"Sonuçta biz oraya bir lokma ekmeğimizi paylaşmak için geldik. Dostça, kardeşçe bir lokma ekmeği paylaştık. Lokma bulduysak yeriz, lokma bulamadıysak yemeyiz; bu kadar basit. İftar programlarının göstergesi siyaset yapmak değildir. Biz 5 bin kişi bekliyorduk ve 5 bin kişilik yemek hazırladık. Daha sonra 1000 kişilik daha yemek getirdik ama yeterli olmadı."

Çubuklu Muhtarlığı'nın hemen önünde bulunan sokakta gerçekleştirilen iftar yemeğine, CHP Beykoz İlçe Teşkilatı'ndan çok sayıda yönetici ve üye katıldı. Çubuklu Muhtarı ve aynı zamanda Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı da olan Hüseyin Hüsnü Kolcu'nun yer aldığı yemekte Beykoz'un tanınan simalarından Cüneyt Pulant da vardı. Hep birlikte ve neşeli sohbet eşliğinde yenilen iftar yemeğinde, minik çocuklar da ilginç pozlar verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Gazetesi, CHP, İftar, Çubuklu, Mahir taştan, Açıklama

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"