Başkan Genç, CHP Beykoz örgütüne konuk oldu

  • 0
  • 11651
Başkan Genç, CHP Beykoz örgütüne konuk oldu
Başkan Genç, CHP Beykoz örgütüne konuk oldu
Başkan Genç, CHP Beykoz örgütüne konuk oldu
Başkan Genç, CHP Beykoz örgütüne konuk oldu
Başkan Genç, CHP Beykoz örgütüne konuk oldu
Başkan Genç, CHP Beykoz örgütüne konuk oldu
Başkan Genç, CHP Beykoz örgütüne konuk oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Örgütü, "Seçime yönelik çalışma ve örgütün görüş ve düşüncesini alma" başlığıyla Kavacık'taki Merkezi'nde toplandı.

Düzenlenen toplantıya Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, eski İlçe Başkanı Mahir Taştan, İlçe Gençlik ve Kadın Kolları temsilcileri ve partililer katıldı.

Seçime yönelik çalışma ve örgüt düşüncelerinin alınması kapsamında düzenlenen toplantı Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'de bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının verdiği mücadelede şehit olan 12 kahraman Türk askeri için yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı ile başladı.

Çelikbilek'in "Sarıyer'de aynı sorunlar var" sözleri

Kürsüye davet edilen Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı, İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Aydın Düzgün yaptığı konuşmada, Beykoz Belediyesi'nin 2017 yılı çalışmalarının değerlendirilmesine yönelik Limak Otel'de yaptığı toplantıda Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in "Sarıyer'de de aynı sorunlar var" söylemlerine ilişkin ifadeler kullandı.

Düzgün, "Dün Belediye Başkanı burada kimse bir şey beğenmiyor dedi. İmar vs. gidin Sarıyer'e bir bakın orası da aynıdır. Sonra da Cumhurbaşkanı ile toplantım var dedi ve gitti. Ben cevap verdiğimde ona hitaben Başkanı alın Sarıyer'e bir götürün, gezsin görsün. Orada neler yapıldığını bir görsün dedim" diye konuştu.

"O zaman Muharrem Ergül Belediye Başkanıydı"

Başkan Aydın Düzgün, bu konuşması sonrası mikrofonu Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'e bıraktı.

Başkan Genç, Sarıyer ve Beykoz'u sadece coğrafi olarak değil sosyolojik olarak da değerlendirilmesi gerektiği söylemiyle başladığı konuşmasında, "Sarıyer ve Beykoz çok örtüşüyor. Bunu sadece coğrafik olarak değerlendirmemek lazımdır. Tamam ikimizde boğazın, Karadeniz'e açıldığı noktadayız. Burada olayın sosyolojik boyutunu da çok iyi değerlendirmek lazım diye düşünüyorum. Üçüncü köprü tartışılmaya başlandığı zaman televizyoncular bir uyanıklık yaptılar. Canlı yayında uzaktan köprüyü tartışıyoruz. Ben yeşil alan ve coğrafi olarak çok büyük sıkıntılar olabileceğini anlatırken, o dönem Belediye Başkanı olan Muharrem Bey bizim o kadar çok ormanımız var ki yüzde 20'si gitse ne olacak? dedi" ifadelerini kullandı.

"İstanbul'u biz bekliyor ve besliyoruz"

Sarıyer ve Beykoz'un, İstanbul üzerinde farklı bir misyonu üstlendiği görüşünü savunan Şükrü Genç,"İşte tam bu anlayış üzerine bir şey söylemek istiyorum. Beykoz ve Sarıyer olarak bizim farklı bir sorumluluğumuz var. İstanbul'u biz bekliyoruz ve besliyoruz. Temiz hava ile besliyoruz. Burada bir kirlenme başlarsa diğer taraflarda nefes alınması mümkün değildir" dedi.

"Planlamadan yapıldığı için sorunlar yaşıyoruz"

Şükrü Genç, kendisinin de İnşaat Mühendisi olduğunu söyleyerek, "İstanbul, yapalım önümüze ne çıkarsa mantığıyla yönetildiği için koca devasa binalar ve bununla ilgili çok güzel değerlendirmeler var. Bu binalar planlamadan yapıldığı için sorunlar yaşıyoruz. Ben inşaat mühendisiyim. Bundan birkaç gün önce Hüseyin Kaplan hocamızı kaybettik. Çok iyi bir şehir plancısıydı" diye konuştu.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, şöyle konuştu:

"Bir başka İstanbul yok"

"Kadir Bey'in ilk Belediye Başkanlığı dönemlerinde onun da bir akademisyenlik yanı vardı. O akademisyenliğin verdiği coşkuyla 500 civarında akademisyen toplanıyor ve İstanbul'un metropoliten planları çalışılıyor. İnanılmaz güzel bir çalış ve girişimdir. Herkes büyük bir özveriyle çalışıyor. Çünkü İstanbul metropol. Bunu sadece Türkiye'nin bir şehri olarak almamak lazım. Dünyanın en önemli şehirlerinden biridir. Bir başka İstanbul daha yok. Çok güzel sonuçlar ortaya çıkmıştı. Sonrasında o çalışmalar bir kenara itiliyor ve raflarda, masaların altında kalıyor."

Konuşmaların ardından katkılarından dolayı örgüt üyeleri Kubilay Ulu ve Mahmut Atom Duruk'a teşekkür plaketi verildi.

Toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Haber Merkezi

Beykoz Tokatköy için vatandaş tercihini yaptı
Önceki Beykoz Tokatköy için vatandaş tercihini yaptı
Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz