Başkan eşleri konferansta buluştu

  • Güncelleme: 06.03.2008 00:11
  • Okunma: 70183 kez
  • Yorum: 0
Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu, Beykoz Sevgi Çemberi Derneği’nin düzenlemiş olduğu konferansa konuşmacı oldu. Konferansa belediye başkanlarının eşleri de katıldı.
Başkan eşleri konferansta buluştu

Star TV’de yayınlanan ‘Dosta Doğru’ programının sunucusu Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu, Beykoz Sevgi Çemberi Sağlık Sosyal Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlemiş olduğu konferansa katıldı.

Beykoz Hidiv Kasrı’nda düzenlenen konferansta, kadının dinimizdeki yerini örneklerle anlatan Hatipoğlu’nun konuşması katılımcılar tarafından ilgiyle dinlendi.

Sunumunu Yönetim Kurulu üyesi Reyhan Kalyoncu’nun yaptığı programa üst düzey siyasi isimlerin eşleri de yoğun ilgi gösterirken, Ayşe Ergül, Özleyiş Topbaş, Gönül Çakır, Ayşe Çelikbilek, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Elif Öksüz ve Beykoz Belediyesi Beyaz Masa Müdiresi Nuray Uludağ protokolde yer alam isimler arasındaydı.

Programda, Reyhan Kalyoncu tarafından Sevgi Çemberi Derneği’nin himayesine alınan 10 yaşındaki çocuğun göndermiş olduğu mektubun okunması katılımcıları oldukça duygulandırdı.

Açılış konuşmasını yapan Sevgi Çemberi Derneği’nin Başkanı Hatay Mete; ilçemizde iş istihdamı sağlayan fabrikaların kapanmasıyla birlikte işsizlik ve yoksulluğun arttığına dikkat çekerek bu sıkıntılara üzülmekten çok problemin çözümünün bir parçası olması konusunda arayışlara yönelerek sadece hanımlardan oluşan, sevgiyle ve inançla büyütecekleri Sevgi Çemberi Derneği’nin kurulduğunu söyledi.

İlçemizde mağduriyet yaşayan çocuk, kadın, yaşlı ve hasta olan insanlara bir umut ışığı olmak istediklerini kaydeden Başkan Hatay Mete, “ilçemizde yardımlaşma, kardeşlik duygularının ve aile yapısının güçlendirilmesi için çalışmanın milli, dini ve insani bir görev olduğunun bilincindeyiz” dedi.

Gönüllü ve bağışçı olarak Sevgi Çemberi Derneği’ne katılmak isteyen duyarlı insanlara kapılarının her zaman açık olduğunu dile getiren Başkan Mete, sevginin paylaşıldıkça çoğaldığına inandıklarını söyleyerek, asıl zenginliğin mal zenginliğinden çok gönül zenginliğinin olduğunu belirtti.

Yemekte kısa bir konuşma yaparak katılımcıları selamlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın eşi Özleyiş Topbaş’ta hayır adına yapılan yemeğe gösterilen katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek hanımlara teşekkür etti.

Daha sonra konuşmacı olarak katılan Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu kürsüye davet edilerek, programına başladı. Bir saate aşkın yapmış olduğu konuşmasında kadınların dinimizdeki yerini ve önemini örneklerle açıklayan Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu, konuşmasının sonunda hanımlardan gelen soruları cevapladı.

Her zaman Sevgi Çemberi Derneği’nin yanında olduğunu kaydeden Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu’na Başkan Hatay Mete tarafından plaket verilerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber Merkezi