Yaşam

Başkan Ergül’den fırınlara denetim

Başkan Ergül’den fırınlara denetim
2014.07.29 00:00
| | |
7919

Yaklaşan Ramazan ayı dolayısıyla fırınlarda yapılan hazırlıklar Belediye Başkanı Muharrem Ergül tarafından bizzat yerinde incelendi.

Yaklaşan Ramazan ayı dolayısıyla fırınlarda yapılan hazırlıklar ve üretim, Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül tarafından sabahın erken saatlerinden itibaren yerinde incelendi.

Zabıta ekipleri tarafından fırınlar ve unlu mamuller üreten iş yerlerine düzenli aralıklarla yapılan denetimler, Ramazan ayının yaklaşmasıyla sıklaştırıldı.

Sabahın erken saatlerinden başlayarak yapılan fırın denetimine katılan Başkan Ergül, fırıncıların çalışma koşullarını ve mekânların temizliğini inceledi. Ayrıca görevli personelin titizliği ve üretilen ekmeğin kalite standartları hakkında bilgiler alan Ergül, fırınların genel sağlık koşullarını bizzat yerinde incelemiş oldu.

Fırınlarda ekmek ve unlu mamullerin yapılmasında kullanılan malzemelerin tazeliğine ve mekân temizliğine dikkat edilen denetimlerde Beykoz’un çeşitli mahallelerinde faaliyet gösteren 22 iş yeri incelendi. Genel sağlık koşullarına ve ekmeğin gramajına dikkat eden iş yerlerine tam not verilirken, eksikleri olan işyerleri de uyarıldı. Sağlıksız koşullarda üretim yapan ve daha önce yapılan uyarıları da dikkate almayan bir mekân ise mühürlendi.

Ergül: “Beykoz’da Ekmeği Güvenle Yiyebilirsiniz”

Beykoz’da ekmeğin güvenli ve temiz şartlarda üretildiğini kaydeden Başkan Muharrem Ergül, İstanbul’un diğer ilçelerine oranla Beykoz’da fırıncılığın ve ekmek üretiminin bir hayli önde olduğunu belirtti.

Beykoz’da çıkarılan ekmeğin çok kaliteli, temiz ve güzel olduğunu ifade eden Başkan Ergül Beykozluların ekmeklerini gönül rahatlığıyla yiyebileceğini vurgulayarak, Beykoz Ekmek Sanayicileri Sendikası’nı da çalışmalarından ötürü tebrik etti.

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Muharrem Ergül, Beykoz, Beykoz Belediyesi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"