Başkan Dilmaç’tan hayvanları telef olan aileye ziyaret

  • 0
  • 4581
Başkan Dilmaç’tan hayvanları telef olan aileye ziyaret
Başkan Dilmaç’tan hayvanları telef olan aileye ziyaret

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, önceki gece ahırlarında çıkan yangın sonucu hayvanları telef olan aileyi ziyaret etti.

İlçe Başkan Yardımcısı Fatih Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyesi Enes Kararmaz ve Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam ile birlikte ahırlarında çıkan yangın sonucu 10 hayvanını kaybeden Bakoğlu ailesine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Burada mağdur ailenin yakını olan eski muhtar Osman Bakoğlu’ndan bilgi alan Dilmaç, telef olan hayvanların bir an önce kaldırılması için Beykoz Belediyesi yetkililerinden konuyla ilgilenmeklerini istedi.

Osman Bakoğlu ise, gece saat 03.00 sularında olayın meydan geldiğini, olayı fark ettiklerinde alevlerin her tarafı sardığını ve bu nedenle bireysel manada müdahalede bulunamadıklarını ifade etti. Sekiz büyük baş hayvanın ve iki buzağının telef olduğunu dile getiren Bakoğlu, hayvanların yanarak ölmediklerini, dumandan boğulduklarını kaydetti. Bakoğlu, yangının elektrik kontağından çıkmış olma ihtimali üzerinde durduklarına vurgu yaparken, “her şey Allah’tan… Allah beterinden korusun” ifadelerini kullandı.

Öte yandan hayvanların sahibi olan yengesini evden uzaklaştırdıklarını, hayvanlarına çok alıştığını ve onları çok sevdiği için bu manzarayı görmesini istemediklerini dile getiren Osman Bakoğlu, ziyareti nedeniyle Hanefi Dilmaç’a teşekkür etti.  

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ise yangın çıkan ahırda incelemelerde bulunurken, çok üzücü bir şey olduğunu, hayvanların boğularak can vermiş olmasının ise insanın canını acıttığını belirtti.

Haber Merkezi

İBB pideyi Beykoz'da 3 liraya satacak
Önceki İBB pideyi Beykoz'da 3 liraya satacak
Beykoz CHP'ye döner mi?
Sonraki Beykoz CHP'ye döner mi?