Başkan Dilmaç Beykoz’da demokrasi kapılarını açtı

  • 21.09.2018 21:58
  • Güncelleme: 22.09.2018 13:26
  • Okunma: 11201 kez
  • Yorum: 1
Haftanın iki günü AK Parti’nin Kavacık’taki İlçe Binasında vatandaşlar görüşen Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, bu kez söz hakkını partililere verdi.
Başkan Dilmaç Beykoz’da demokrasi kapılarını açtı

AK Parti İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, Beykoz’da demokrasinin kapılarını sonuna kadar açtı.

Haftanın iki günü AK Parti’nin Kavacık’taki İlçe Binasında vatandaşlarla görüşen Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, bu kez söz hakkını partililere verdi. AK Parti Kurucularının da aralarında olduğu yaklaşık 50 kişilik bir grubun katıldığı toplantıda parti içi demokrasi alabildiğine zemin buldu.

Toplantıya katılan AK Parti MKYK Üyesi Erol Kaya, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Cengiz Ayberk, Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç partililerin eleştirilerine ve sorularına tek tek cevap verdi.

Vatandaş ekonomik durumdan vatandaş rahatsız

Özellikle son yaşanan ekonomik tartışmaların vatandaş üzerindeki olumsuz etkilerine yönelik ifadelerin kullanıldığı toplantıda, zamların artık vatandaşın gündeminde olduğu ve gidişatın vatandaş üzerinde endişeye yol açtığı kaydedildi.

Okulların açılmasıyla birlikte, okul servislerine ve kırtasiye malzemelerine yapılan aşırı zamlar arasında, iki ay önce 11 TL olan A4 kâğıdının 26 TL’den satılmasının akıl alacak bir şey olmadığı söylendi.

Dilmaç: “Biz istişareye önem veriyoruz”

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, bu tarz toplantıların genellikle seçim dönemlerinde yapıldığını fakat kendilerinin her aşamada partililerle istişareye önem verdiklerini kaydetti. 24 Haziran Seçimleri’nden başarıyla çıkmış olmalarının kendileri açısından bir mutluluk vesilesi olduğunu ve Beykoz halkının partilerine duyduğu güven nedeniyle sonsuz şükranlarını sunmak istediklerini ifade etti.

AK Parti MKYK Üyesi Erol Kaya’da, Türkiye'nin daha istikrarlı bir dönemi 24 Haziran seçimlerinde inşa ettiğini ifade ederek, “Oy tablolarına baktığımızda tablo nedir, İstanbul’un 2014’ te % 7.87 farkla kazandık. 24 Haziran’ da oy farkımız % 15 Şuan Ankara’ da ki oy farkımız yüzde 14.28  dolayısıyla biz yeni bir seçime gideceğiz. Partimiz Ekim gibi temayül yoklamalarına başlıyor. Bu süreçte anketler yapıyor, partililere, üyelerimize ve vatandaşlarımıza soruyor. Vatandaşımızın meclis üyesi ve belediye başkanı ile ilgili kanaatlerini ve değerlendirmesini alıyor.” dedi. Erol Kaya, son günlerde yaşanan tartışmaları da ekonomik terör olarak nitelendirdi. 

Toplantıyı sorunları dinlemek için programladıklarını söyleyen Erol Kaya, partililerin şikayet ve eleştirilerine toplantı sonunda cevap verdi.

Avukat Yusuf Çolak, CHP’nin avukatlar kanalıyla seçimlerde sandık görevlilerine psikolojik baskı yaptığını ifade ederek,  “Bunu son seçimde de gördük. Bu bölgemizde olan avukat arkadaşlarımızın partimiz üyesi olsun, bize yakın olan arkadaşlarımızın o gün seçim zamanında bilhassa ilçe seçim kurulunda, seçim çevrelerinde, okullarda görevlendirilmesini çok önemli olduğunu söylemek isterim” dedi.

İmar Barışı’na taksitlendirme imkânı verilsin

Beykoz’un problemlerinin haddinden fazla olduğunu ve Beykoz’un problemlerinin az olduğunu söyleyen bir tane insana rastlamanın mümkün olmadığının belirtildiği toplantıda ayrıca, imar barışı ile ilgili taksitlendirme olanağının olmamasının vatandaşları çaresiz bıraktığı, ekonomik sıkıntıların halkın gündeminden çıkarılması gerektiği ve aksi takdirde aşırı zamların vatandaşların belini bükmesi sonucu önümüzdeki seçimlerin zora gireceği görüşünün hâkim olduğuna vurgu yapıldı… 

Öte yandan önümüzdeki yerel seçimler için belirlenecek olan Beykoz Belediye Başkan Adayı'nın mutlaka Beykoz’da, tanınan, sevilen, sayılan birisi olması gerektiğine ve başkan adayının bir an önce açıklanmasının elzem olduğuna dikkati çekildi.  

   

Beykoz’da yaşanan sorunların tek başına bir ilçe başkanının kaldırabileceği bir yük olmadığının altı çizildi.

Riva Mahallesi’nden İlhan Tekant’ta, imar barışında, lüks dev gibi binalarla garibanların evlerinin aynı kefeye konulduğundan ve aynı masrafların yapıldığından dert yandı. Tekant, Büyükşehir yasası ile mahalle statüsüne alınan köylerde bu uygulamadan doğan büyük mağduriyetler yaşandığını belirtti.

Beykoz’da asayiş önemli sorunlardan sadece biri

Beykoz da ki sıkıntılardan bir tanesinin emniyet olduğu ve asayişin yeterli oranda sağlanamadığı ifade edildi… Polisin Beykoz’da görev yapmadığı, egzoz seslerinden, süratli araba kullananlardan, asker uğurlamalarından vatandaşın bıktığını ve bunların tam bir terör havası estirdiği kaydedildi.

Ferruh Dalgıç, AK Parti Danışma Kurulu toplantılarında, teşkilat mensuplarının konuşması gerektiğini, ilçe başkanı, belediye başkanı ve diğer yöneticilerin eleştirilere ancak cevap verebileceği bir düzene sokulmasının daha anlamlı olacağını dile getirdi.

Eskiden Tofaş vardı, şimdi Audi

Toplantıda yine, lükse ve israfa millet ve devlet olarak çok dalındığı, eskiden Tofaş marka araçlara binildiği şimdi Audi’lerin meydanlarda boy gösterdiği ifade edilirken, “yazıktır günahtır. İsraf haramdır. Yani bu israfla ilgili merkezi hükümet ciddi tedbirler alması lazım. Yasaysa yasa çıkartsın. Bu kadar yeter” cümlelerine yer verildi.

Soru ve eleştirilerin ardından konuşan İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, İlçe Yönetimi olarak, “çalışmıyorlar” şeklindeki eleştirileri temkinli karşıladığını ifade ederek, “ben yaklaşık olarak 6 aydır ilçe başkanıyım. Biz yaklaşık olarak 3 ay seçimlere çalıştık. İlçe Başkanlık mazbatamı almadan seçim çalışmalarına başladık. Daha sonra İl Başkanlığımızın almış olduğu karar gereği, kamu kurumlarında mesaiye tabi olan temsilci arkadaşlarımızda değişiklik yaptık” dedi.

Başkan Dilmaç, yine sorulan bir soru üzerine, Beykoz Belediyesi Başkanlık binasının en üst katında 2B ofisi olduğunu ve orada bu konuyla ilgili bütün sorunlara kanunu çerçevede cevap verilebildiğini söyledi.

Dilmaç ayrıca, ön görünümde bulunan binalarında imar barışından yararlanacağını ve seçim öncesi vermiş oldukları sözü tutacaklarını dile getirdi.

Toplantını son bölümünde ise Erol Kaya açıklamalarda bulundu: “Partimizin herhangi bir mensubu davranışlarıyla ticaretiyle partimizin temel konularına aykırı bir davranış içerisinde ise biz bunu partimizin siyasilerine yazarız onlarda gerekeni yaparlar.” diye konuşan Erol Kaya, “Başkanlık sisteminde Başkana ayrı oy atılır. Milletvekiline ayrı oy atılır. Bu belediyelerde 1963 yılından beri yaklaşık yarım asırdır kullanılıyor. Türkiye’nin bütün belediyelerinde, belediye başkanları meclisinden daha fazla oy alır.” dedi.

Erol Kaya, "bu güne sahip çıkalım. Bugün bu ülkede, milli ve manevi değerlere sahip olan milletvekillerine iktidarlara sahip çıkalım. Onun için 2019 Seçimleri’nin Türkiye’ye hayırlı olmasını temenni ediyorum. Rabbim bu seçimlerden zafer çıkmayı bize nasip etsin” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

hasan senol (3 yıl önce)

Herkez cok güzel konuları konusmus herkezin agzına saglık.

Yorum Yaz