Başkan'dan tam destek! Devreye girdi...

  • 1
  • 11873
Başkan'dan tam destek! Devreye girdi...
Başkan'dan tam destek! Devreye girdi...
Başkan'dan tam destek! Devreye girdi...
Başkan'dan tam destek! Devreye girdi...
Başkan'dan tam destek! Devreye girdi...
Başkan'dan tam destek! Devreye girdi...
Başkan'dan tam destek! Devreye girdi...
Başkan'dan tam destek! Devreye girdi...
Başkan'dan tam destek! Devreye girdi...

Başkan Yücel Çelikbilek, bugünkü Meclis toplantısının ardından Şişecam Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kirman ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.Başkan Yücel Çelikbilek, bugünkü Meclis toplantısının ardından Şişecam Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kirman ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Bir süredir Beykoz'daki Kristal İş Sendikası Genel Merkezi'nin önünde grev yapan Paşabahçe Şişecam Mersin Fabrikası işçilerine Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'ten destek geldi. Bugünkü Meclis toplantısının ardından AK Parti Grup odasına gelen Başkan Yücel Çelikbilek, burada Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü olan Prof. Dr. Ahmet Kirman ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Greve katılan işçiler adına 3 kişilik bir heyetin de takip ettiği telefon görüşmesinde Başkan Çelikbilek, çıkartılan işçilere ilk işçi alımında öncelik verilmesine yönelik Şişecam Genel Müdürü Ahmet Kirman'dan söz aldı. Telefon görüşmesinin ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, grevi sürdürecek olan işçilere her türlü yiyecek-içecek de dâhil lojistik destek verilmesi yönünde Yardımcıları Hanefi Dilmaç ve Muharrem Kaşıtoğlu'na talimat verdi.

'Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Şişecam Genel Müdürünü telefonla aradı'

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bugün gerçekleştirilen Meclis toplantısının ardından, AK Parti Grubu'nu ziyaret eden ve bir süredir Beykoz'da grev eylemini sürdüren işçilere destek verdi. Hemen telefondan Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve aynı zamanda Genel Müdürü olan Prof. Dr. Ahmet Kirman'ı arayan Çelikbilek, bir süre Kirman ile görüştü. Görüşmeye Prof. Dr. Ahmet Kirman'ın yeni yılını tebrik ederek başlayan ve "Rabbim size güzellikler versin" diyen Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek, Prof. Kirman'a grev konusunu sordu.

Telefon görüşmesinde, rızası dışında işten çıkartılan işçilerden 18'inin Beykoz'da olduğunu Şişecam Genel Müdürü Prof. Kirman'a hatırlatan Başkan Yücel Çelikbilek, özellikle kış aylarında işten çıkartma olaylarında işçilerin çok daha fazla mağdur olacağına dikkat çekti. Telefon görüşmesini sonlandırdıktan sonra Şişecam genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kirman'ın kendisine neler söylediğini de anlatan Başkan Çelikbilek, şunları kaydetti:

Başkan Çelikbilek: "Ahmet Bey bana, eleman alımında çıkartılan işçilere öncelik verileceği hususunda söz verdi"

"Ahmet Bey, işçilerin çıkarılma kararının çok kolay alınmadığını söyledi ve kolay çıkarıldıklarını düşünenlerin yanıldığını kaydetti. Fabrikada tekrar alım yapılması durumunda, eleman alımına çıkartılan işçilerden başlanacağı sözünü verdi. Ahmet Bey memur çocuğudur, bana olayları anlatırken, bulunduğu yere tepeden inme gelmediğini, çalışarak geldiğini belirtti."

Haber Merkezi

Beykoz'a bu kez dağdan indi.
Önceki Beykoz'a bu kez dağdan indi.
Beykoz ekibi 60. saatte bir kişiyi daha kurtardı
Sonraki Beykoz ekibi 60. saatte bir kişiyi daha kurtardı
Yorumlar (1 Yorum)

Huseyin yuce (8 yıl önce)

Meslek edindirme kurslari acin. Saga sola telefon edip is yapiyor gorunmek yerine gercek birseyler yapin. Memlekette tornaci acigi var, baska alanlarda aciklar var. Insanlari meslek sahibi yapin. Meslek sahibi insan ac kalmaz.

Yorum Yaz