Başkan Çelikbilek: Yoktan Beslenmeyin

  • 2014.07.13 00:00
  • Güncelleme: 23.03.2020 14:06
  • Okunma: 14014 kez
  • Yorum: 0
Başkan Çelikbilek, işçilerin 1 Mayıs Bayramı'nı tebrik ettikten sonra Beykoz'daki yerel basınla bir araya geldi.
Başkan Çelikbilek: Yoktan Beslenmeyin

Beykozlu işçilerle kahvaltıda buluştuğunu, onları çiçeklerle ve sevgiyle miting alanlarına uğurladığını anlatan Başkan Çelikbilek, akabinde ise yerel basın mensuplarıyla bir araya gelerek 4 yıllık süreçte Belediye faaliyetlerini sunmak amacıyla bu toplantıyı düzenlediğini söyledi. Beykoz'da faaliyet gösteren yerel basın mensuplarına, yaşama geçirdiği ve geçirilmesinin an meselesi olduğu projelerini slayt ekran eşliğinde anlatan Başkan Çelikbilek, sorular bölümünde gazetecilerin 2B konusundaki 'net olmayan' durum hakkındaki yorumlarını sorduğunda şu açıklamayı yaptı: "Beykoz'da en kolay yol, fakirlik üzerinden siyaset yapmaktır, 'yok'luk üzerinden siyaset yapmaktır. 'Var'lık üzerinden siyaset anlayışı yoktur bizim ilçemizde. Hep gariban göreceğiz, hep ajite edeceğiz insanları (duygu sömürüsü yapacağız) ve bundan sonra da oy bekleyeceğiz. Biz hep bunu yaptık ancak bunu bırakmayı da düşünmedik. Ben bugün için açık yüreklilikle söylemek istiyorum: Bu şekilde oy istemedim, istemeyeceğim! Beykoz Belediyesi adına 'oy kaygısıyla' hizmet vermedim, vermeyeceğim! Eğer yaptığım iş doğruysa, bu doğrumdan oy kaygısıyla vazgeçmeyeceğim!"

 
'Sayın Recep Tayyip Erdoğan, lütuf etti'
 
Sabah kahvaltısının ikram edildiği toplantıya, Beykoz'da yer alan yerel basın mensuplarındanDost Beykoz’un yanı sıra Beykoz Güncel, Beykoztr, Beykoz Ses, Beykoz Olay, Beykoz Hareket, Doğuş Haber, Özgün Haber ve Gazete 216'nın temsilcileri katıldı. Toplantı, Başkan Çelikbilek'in 4 yıllık süreçte genel olarak gerçekleştirdiği projelerin tanıtımı ile başladı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, geçtiğimiz günlerde Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun ön bilgisini verdiği 'Elmalı Şehir Ormanı Projesi'ni de ayrıntılı olarak anlattı. Projenin'7 Bölge - 7 Park' olarak hayata geçeceğini vurgulayan Başkan Çelikbilek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, bu projenin Beykoz sınırları içinde yer almasını ‘ilçe için büyük bir şans ve lütuf’ olarak değerlendirmek gerektiğini söyledi.
 
 
'Beykoz Arena, Olimpiyat Listesi'ne girdi'
 
Beykoz Belediyesi'ne ait projelerden de söz eden Başkan Yücel ÇelikbilekRiva Kanal Projesi’nin öneminin altını çizerek, "Bu öyle bir proje ki, tamamlandığında siz de göreceksiniz, yalnızca bu projeyi hayata geçirmek bile Beykoz için çok büyük iş yapmak demektir" diye konuştu. Okul, stat ve spor kompleksi projelerinin son durumu hakkında da bilgi veren Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, projeleri hayata geçirmek konusunda çoğu zaman sıkıntı yaşadıklarını, doğru bir iş yapılmak istenildiği zaman, devlet-millet ve hukuk üçgeninde top yekün bir katkı seferberliği başlatılması gerektiğini söyledi.
 
Beykoz Arena Stadı’nın Anadolu Yakası'nda Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’ndan sonraki ‘ikinci büyük stat’ olacağını ifade eden Başkan Çelikbilek2020 Olimpiyatları'nın İstanbul ayağında Beykoz Arena Stadı’nın ve çevresinde bulunan yüzme havuzu, kapalı spor salonu gibi yapıların da dahil edildiğini müjdeledi.
 
 
 
Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in ardından bir sunum gerçekleştiren Beykoz Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Mehmet Rüştü Karabıyık, belediyenin Beykoz Halkı için gerçekleştirdiği hizmetleri anlattı. Beykoz Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi'nin belediyeden çok bir banka gibi çalıştığını anlatan Karabıyık, teknolojik alanda yaptıkları çalışmalarla yalnızca bölgede değil, ülkenin genelinde de hatırı sayılır bir yer edindiklerini söyledi. Belediye olarak yaklaşık 250 bin olan nüfusun yüzde 85'ini kayıt altına almayı başardıklarını dile getiren Beykoz Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Mehmet Rüştü Karabıyık, öte yandan da yazılımını titiz bir çalışmayla tamamladıkları cep telefonu uygulamasıyla, Belediye'ye olduğu kadar Beykozlulara da katkı sağladıklarını belirtti.
 
'Acil Yardım Butonu CAN kurtaracak'
 
Van Depremi'nde bölgede bulunduklarını ve çalışmalarında yetkililere yardımcı olduklarını dile getiren Mehmet Rüştü Karabıyık"Oradaki tecrübemiz ile dersler çıkardık. Beykoz'daki olası bir deprem senaryosu için de önlemler aldık. Cep telefonu uygulamamıza 'Acil Yardım Butonu' ekledik. Öte yandan da oluşturduğumuz veri bankasıyla, dışarıdan gelecek yardımlar için ön hazırlık yapmış olduk. Şu halde, herhangi bir bina önüne gelindiğinde, bina yıkılmış olsa bile, sistem bize içerisinde yaşayan kişi sayısını verdiğinden, eksik ya da kayıpları anında tespit edebiliyoruz. Bu son derece güvenilir ve yararlı bir sistem oldu. Yine Van'da bulunduğumuz süreç içerisinde yetkililere yardımcı olurken, gerçekleştirdiğimiz canlı yayınlarla, afet konusunda karar verici olan merkez ile bölgede çalışma yapan kişileri birbirine bağladık. Bu sayede, merkezde bulunan yetkili kişiler, bölgede yapılan işler ve eksiklikler konusunda anında bilgi sahibi olmuş oldu" şeklinde konuştu.
 
 
Yapılan konuşmaların ardından, Beykoz'da faaliyet gösteren yerel basın mensupları, yapılan çalışmalar ve eksik bırakılan noktalara dair Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e çeşitli sorular sordu ve bilgi aldı. Toplantı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in tüm gazetecileri kapıya kadar uğurlaması ve birer ‘gül’ takdim etmesi ertesi sonra erdi.
 
Haber Merkezi
 
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz