Başkan Çelikbilek’ten Muhsin Yazıcıoğlu açıklaması

  • 2
  • 9029
Başkan Çelikbilek’ten Muhsin Yazıcıoğlu açıklaması

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, BBP Beykoz İlçe yöneticilerinin eleştirilerine yönelik yazılı bir açıklama yaptı.

Beykoz Belediyesi’nin 26 Mart 2015 günü yapacağı Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu Anma Programı’na yönelik, BBP Beykoz İlçe Yöneticilerinin eleştirilerine yönelik yazılı bir açıklama yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, toplumun benimsediği liderlerin miraslarına sahip çıktıklarını söyledi.

Yapılan açıklama da şu ifadelere yer verildi:  

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu Anma Programı hakkında Basın Açıklaması

Beykoz Belediyesi, her ay kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, toplumun önde gelen isimlerini anmak amacıyla bir dizi etkinlikler, seminerler ve programlar düzenlemektedir. Bu etkinliklerden biri de, 2009 yılında Hakk’ın rahmetine kavuşan BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nu vefat yıldönümünde düzenlenecek olan anma programıdır. Ancak bu programla ilgili bazı basın yayın organlarında yayınlanan haberler üzerine şu açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur. Şöyle ki;

  • Resmi kurumlar, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları, ülkenin tarihi, siyasi, kültür ve sanat hayatında yer almış değerleri çeşitli etkinliklerle anmaktadır. Topluma mal olmuş, eğitim, kültür, sanat, spor ve siyaset alanlarındaki kişilerin anılması için de hiçbir kurum, kuruluş ve kişilerden izin alınması gerekmemektedir.
  • Kaldı ki, merhum Yazıcıoğlu’nu anma programının hazırlık sürecinde, kurumsal nezaket ve hassasiyetimizden dolayı merhum Yazıcıoğlu’nun ailesiyle de irtibat kurulmuş, kendilerine bilgi verilerek, davet edilmişlerdir.
  • Beykoz Belediyesi olarak, bugüne kadar sadece merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili değil, merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yanı sıra, Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Mevlana, Orhan Veli, Ahmet Mithat Efendi gibi birçok önemli ismin doğum ya da vefat yıldönümlerinde anma programları düzenledik. Bununla birlikte, merhum Erbakan ve merhum Yazıcıoğlu’nun isimlerini de hizmet ve kültür merkezlerimize vererek, isimlerinin yaşatılması için çaba gösterdik. Bundan sonra bu tür çalışmalarımıza, topluma mal olmuş, ülkemize hizmet etmiş başka isimler için de devam edeceğiz.
  • Beykoz Belediyesi olarak, topluma mal olmuş kişilere, siyasi kimliklerini de bir kenara bırakarak, anma vb programlar düzenleyen, onların kamuoyu tarafından anlaşılmalarına katkı koymaya çalışan bu girişimlerimiz için protesto açıklamasını  yadırgadığımızı belirtmek isteriz.
  • Lider olarak seçilen ve benimsenen kişilerin mirasına sahip çıkmanın en iyi yolu, onların hayatlarının anlaşılmasını teşvik etmekten ve teşvik edenleri desteklemekten geçer.

Sonuç olarak, Beykoz Belediyesi, topluma mal olmuş her değeri anma ve onların anlaşılmasına katkı koyma çabalarına devam edecektir. Bu konuda kendisine gösterilecek her müspet yaklaşım ve önerileri değerlendirmeyi sürdürecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yücel Çelikbilek / Beykoz Belediye Başkanı

İLGİLİ HABER: BBP, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu Beykoz’da andı

Beykoz'un gençleri ışık saçıyor
Önceki Beykoz'un gençleri ışık saçıyor
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (2 Yorum)

Nizamettin Bilir (10 yıl önce)

İstismarcı siyaset her şeyi istismar eder işte bu program bunun en açık ispatıdır.BBP BEYKOZ iLÇE TEŞKİLATI ile diyalog halinde bu etkinliği pekala yapabilirdiniz?

alperen (10 yıl önce)

siz iktidarsınız muhsin yazıcıoğlu suikaste uğradı sizler 12 yıldır iktidardasınız katilini dahi bulamadınız blmak istemediniz velemki kaza kaza olduğunu bile acıklıyamadınız sizemi düştü anmak.. katiller kadar siz iktidarda suçlusunuz..peki neden beykoz ilçe ile iltibatlı olarak yapmıyorsunuz..

Yorum Yaz