Siyaset

Başkan Çelikbilek'ten gündeme dair açıklamalar

Başkan Çelikbilek'ten gündeme dair açıklamalar
17.11.2015 18:33
| | |
7635

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, mazot olayıyla ilgili açıklamalar yapmak üzere yerel basınla bir araya geldi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, mazot olayıyla ilgili açıklamalar yapmak üzere yerel basınla bir araya geldi.

Geçtiğimiz haftalarda önce AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın ve ardından da CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan'ın basın toplantısı düzenleyerek açıklamalar yaptığı 'mazot tartışmalarıyla' ilgili olarak, Beykoz Belediye Başkanı da bir basın açıklaması yaptı. Belediye Başkanlığı'ndaki toplantı salonunda yerel basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Çelikbilek, Belediye'nin kamuyu zarara uğrattığı iddialarına yanıt verdi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, "CHP grubu ya da CHP İlçe Başkanı eğer bu konuya taşırlarsa, ben sevineceğim! Çünkü bu konu yargıdan bizim aleyhimize dönmez! Ben yaptığım işin doğru olduğunu biliyorum! Mahkemeye verseler, onlar utanacaklar" derken, asfalt serimi ile ilgili iddiaları da rakamlarla yanıtladı. Beykoz Belediyesi'nin en ucuz hizmeti alan Belediye olduğunu vurgulayan Yücel Çelikbilek, CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan'ın verdiği rakamların 'gerçek rakamlar' olmadığını söyledi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, uzunca bir sürenin ardından yerel basınla bir araya geldi. Belediye'nin de adının karıştığı ‘mazot olayı’ konusunda açıklama yapan Başkan Çelikbilek, CHP'lilerin işi mahkemeye götürmesi durumunda buna sevineceğini kaydetti. Daha önce 2014 yılında Beykoz Belediye Meclisi'nin CHP'li iki Üyesi olan Hakkı Emanet ve Cavit Gül'e konuyla ilgili bilgi verildiğinin altını çizen Yücel Çelikbilek, "Kamu İhale Kurumu'ndan geçen ve hakkınız olan bir düzeltmeyi yapmanız, eksiklik sayılmaz!" dediği konuya dair, şunları söyledi:

Başkan Çelikbilek: “Yolsuzluk falan yok!”

"İstanbul'un 39 Belediyesi içerisinde bugün, bütçesi en sağlam olan Belediye, Beykoz Belediyesi'dir. Ama bunu bizim bölgedeki siyasiler anlamıyorlar. Benim bir lafım var, her yerde söylüyorum: 'Kafaları basmıyor' diyorum; evet, kafaları basmıyor... Maalesef... Bugün ulusal basını da seyrediyorsunuz; konuşulan tek konu şu: ‘Türkiye'de muhalefet problemi var. Muhalefet yok’ diyorlar. Herkes diyor ki, 'İktidar gereğini yapıyor ama Türkiye'de muhalefet yok!' diyor... Maalesef Beykoz'da da muhalefet yok! Beykoz'da muhalefet yapan arkadaşlar, muhalefeti adabına edebine uygun yapmıyorlar. Sadece, 'belden aşağıya ne yakalarım?' diye düşünüyorlar ve bunları söylüyorlar. Sürekli olarak çıkıp 'Hırsızlık yaptılar, yolsuzluk yaptılar' diye bağırıyorlar. Vatandaşlar artık bunlara itibar etmiyor. Bununla bir yere varamazlar... 

İki tane konuya Meclis Üyeleri söyledi diye cevap vermiyorum! Onlar kayda değmez! Çünkü onlar kendilerini yalanlıyorlar! 2014 yılında iki tane Meclis Üyesi, Denetim Raporu içerisinde kendilerine bu konu söyleniyor. Sizden bazı arkadaşların da biraz ileri giderek 'yolsuzluk' diye anlattıkları şey... Yolsuzluk falan yok! Bu yalnızca o partinin kendi literatürü içerisinde alışkanlık haline getirdiği ve genlerinde olan bir davranış biçimidir! Başka bir şey değil... E, peki sizler bunu sormadan etmeden haber yaparsanız, ne yapmış olursunuz? Beykoz Halkı'na doğru bir bilgi vermemiş olursunuz... Bizden hangi bilgiyi isterseniz, biz aktarırız size... Kamu İhale Kurumu'ndan geçen ve hakkınız olan bir düzeltmeyi yapmanız, eksiklik sayılmaz! CHP grubu ya da CHP İlçe Başkanı eğer bu konuya taşırlarsa, ben sevineceğim! Çünkü bu konu yargıdan bizim aleyhimize dönmez! Ben yaptığım işin doğru olduğunu biliyorum! Mahkemeye verseler, onlar utanacaklar.”

Bugün için Beykoz Belediyesi’nin bankada yarım milyar Türk Lirası’ndan daha fazla parası olduğunu söyleyen Başkan Çelikbilek, daha 1 yıl olmadan Beykoz Belediyesi’nin 70-80 milyon liralık ihale bedeli ödediğine dikkat çekti. Başkan Çelikbilek, şunları kaydetti:

Yücel Çelikbilek: “Bugün, bankada 538 milyon lirası olan bir Belediyeyiz…”

Biz, İstanbul'da gıptayla bakılan bir Belediyeyiz şu an... İstanbul'daki 39 Belediye'nin gıptayla baktığı bir Belediyeyiz... Herkesin ihalelerine girmek için can attığı bir Belediyeyiz... Niye? Çünkü müteahhitlere parasını zamanında ödeyen tek Belediye biziz! Bizim ihalemize dün kimse girmezken; bugün en basit ihalemize 15 kişi giriyor! 'Ben bu ihaleye girmeyeyim, bu Belediye benim paramı ödemez!' diyen bir Allah'ın kulu yok! Allaha şükür ben hiçbir sabaha, 'Benim Beykoz Belediyesi adına Başkan olarak, halkımın adına bir borcum var' diye uyanmıyorum! Şükürler olsun Rabbime... Daha önceki dönemlerde biz ne olduğunu da biliyoruz! Alacaklıların kapıya gelip alamadıklarını... Ödeme yapacak olan Başkan Yardımcısı'nın Belediye'ye gelmediğini...

Şu an itibariyle bankada 538 milyon lirası olan bir Belediye'yiz... Bunlar kolay elde edilmiyor... Bu, ciddi bir gayretin, emeğin, göz nurunun sonucudur... Kendi kendine olmadı bunların hiçbirisi... Böyle bir Belediye'yi kalkacaksınız, 'kamuyu zarara uğrattı' diye itham edeceksiniz! Bahsettiğiniz nedir sizin? 30 bin, 40 bin; hadi olsun 100 bin liralık bir iş... Bu Belediye, 2015 yılı içerisinde bugüne kadar 67 dosyayla 83 milyon liralık ihale yapmıştır! Bu yıl içerisinde yapmışız... Ayrıca 160 tane doğrudan temin ile ilgili çalışmamız var.  4 milyon 189 bin 640 lira da para ödemişiz... Üst üste koyduğunuzda, 70-80 milyon liralık bir meblağ yapar... Bir yılda 80 milyon liralık iş yapan bir Belediye, 40 bin lirayla itham edilecek... Bunu da bildikleri halde... 2014 yılı içerisinde iki CHP'li Meclis Üyesi'ne bunlar gösterilmiş, anlatılmış... 'Bakın burada bir eksiklik yok! Sadece burada bir yazım hatası olmuş; bu yazım hatasından gelen sonuç budur! Bundan dolayı da tekrar ödeme yapılmış. Bu bilginiz olsun' denmiş... Eyvallah demişler, altına imza atmışlar... Peki, 2014'te akladınız ve 2014 yılı Denetim Raporu okunurken, bir 'şerh' koymadınız; 2015 yılı geldiğinde de yine altına şerh koymadığınız bir konuda; ne oldu da aklınıza geldi, çıkartıp bunu gündem yaptınız?"

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan'ın yaptığı basın toplantısında söylediklerine de yanıt veren Başkan Yücel Çelikbilkek, asfalt serim ücretine dair söylenenlerin gerçeği yansıtmadığını kaydetti. Beykoz'un 'tok alıcı' olduğunu ve bu nedenle de diğer Belediyelerden her kalem ürünü daha ucuza mal ettiklerinin altını çizen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, şunları şöyle dedi:

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Bizim rakamımız 39 Lira ve hizmeti diğerlerinden çok daha ucuza malediyoruz!”

"Beykoz'un Cumhuriyet Halk Partilileri asil insanlardır... Nereden çıkardınız? Beykoz'un 250 bin insanı asildir! Ben çıkıp 'AK Partililer asildir!' demiyorum ki... Nereden geldi sizin asaletiniz? Benim daha Beykoz'da alacağım yüzde 10 oy daha var... Kimden alacağım bu oyu? CHP'den alacağım HDP'den alacağım, MHP'den alacağım... Aclarlar'ın Kanlıca'nın Çubuklu'nun Göksu'nun oyunu alacağım Allah nasip ederse... Buradaki vatandaşlar bana oy vermiyor... Neden? Çünkü ben onlara hizmet götüremiyorum.

Şevket Bey, asfaltla ilgili söylediler... Ancak başka ilçelerin fiyatlarını incelemek doğru değil! Bizim fiyatlarımız söylediklerinin tam tersi... Ama benim fiyatımın diğer Belediyelerin altında olması normaldir... Bana gelen vatandaşa ben tavır koyabiliyorum çünkü ben peşin ödüyorum! Bütün firmalar da bana gelerek iş veriyorlar... Aynı gün parasını ödüyoruz! Bana ucuz yapmaz mı? Sadece tonu baz alarak yapınca o rakamlara denk geliyor ama arada bir sürü iş de var. Onlar sadece asfalt serimi yapıyorlar... Ben, baca serimi yaptırıyorum, kazıma işi yaptırıyorum. Şimdi ben gerçek rakamları söylesem, diğer Belediye Başkanı da 'Başkan sana yakışmadı' derse, ben ne derim? Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Bey benim arkadaşım, dostum... Şimdi Hasan telefon açsa, 'Bizimkiler bir densizlik yapmış' dese, ben ne diyeceğim? Yakışır mı bana? Siyaset böyle mi yapılır? Bizim serim rakamımız, diğer hizmetler çıkartıldığında 39 liraya geliyor! Onların 28 lira dedikleri bir Belediye'nin gerçek rakamı 45 lira... Bir diğerinde 36 lira göstermişler ama gerçekte 40 lira... Bir diğerinde 39 lira görünüyor ama gerçekte 43 lira... Bizim fiyatlarımız onların üzerinde değil! Biz tok satıcıyız!"

‘Başkan Çelikbilek, Bakan İdris Güllüce’ye Beykoz Halkı adına teşekkür etti’

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ayrıca ilçede devam eden projelere dair de bilgi verdi. Beykoz'da 150-200 bin kişilik bir piknik yeri oluşturmayı düşündüğünü belirten Başkan Çelikbilek, Kent Ormanı Projesi'nin çok önemli bir proje olduğunu kaydetti. Riva Kanal Projesi'nde de 1. Etap Planların onaylandığına dikkat çeken Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bu konuda Beykoz'a yardımcı olan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'ye de teşekkür etti. Çavuşbaşı'ndaki 5 mahalledeki alt yapı çalışmalarında da Bakan Güllüce'nin büyük katkılarının olduğunu vurgulayan Başkan Çelikbilek, "Bakanımızın bu konularda çok ciddi katkıları oldu. Kendim ve Beykoz Halkı adına kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Belediye Başkanı, Yücel Çelikbilek, Açıklama, Basın Toplantısı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"