Spor

Başkan Çelikbilek’ten bir hamle daha

Başkan Çelikbilek’ten bir hamle daha
2014.08.06 00:00
| | |
11627

12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimleri’nde Beykoz’dan % 53 oy alan AK Parti projelere hız verdi.

Özellikle 12 Haziran 2011 Seçimleri’nden sonra atağa geçen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde halka vaat ettiği projelerinden birini daha hayata geçiriyor. Tüm yasal işlemleri tamamlanan ve şantiye kurma çalışmaları devam eden 10 bin kişilik stadın temeli çok kısa süre içinde atılıyor.

İstanbul’da ikinci Arena olarak nitelendirilen stad Şaninkaya’da yapılacak. Beykoz, içinde 10 bin kişilik stad, 2500 kişilik kapalı spor salonu ve 2500 kişilik tam olimpik yüzme havuzlu dev bir Arena’ya daha kavuşuyor. 2012 Spor Başkenti İstanbul’un sportif cazibesine yenilik kazandıracak projeyi Beykoz Belediyesi hazırladı.

43 dönümde kurulacak dev spor kompleksinde tribünler kapalı olarak inşa edilirken, stad 10 bin kişi kapasiteli olacak. Uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacak Arena’da, 2500 kişilik kapalı spor salonu ve olimpik yüzme havuzu ile yürüyüş, koşu parkurları, restaurantlar ve kafeteryalar yer alacak.

Sportif markaya katkı sağlayacak

Kompleksin her salonu ve tesisi için ayrı otoparklar oluşturulacak. Projede engelliler için standartlara uygun alanlar inşa edilecek. Beykoz Arena’nın İstanbul’a değer ve cazibe katacağını belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek “Tüm İstanbullulara açık olacak Beykoz Arena, 2012 Spor Başkenti İstanbul’un en büyük yatırımlarından biri olacak” dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Arena, Spor, Kompleks, Stadyum, Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"