Güncel

Başkan Çelikbilek'ten Beykozlulara terör mesajı

Başkan Çelikbilek'ten Beykozlulara terör mesajı
27.09.2016 11:28
| | |
5231

Şırnak Uludere'de bölücü terör örgütü mensuplarıyla yaşanan çatışmada şehadete eren Beykozlu Hüseyin Tosun için Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek bir mesaj yayınladı.

Geçtiğimiz gün sabah saatlerinde Şırnak'ın Uludere İlçesi'nde bölücü terör örgütü PKK unsurlarıyla girilen çatışmada ki 10 şehitten birisi olan Beykozlu Hüseyin Tosun için Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bir mesaj yayınladı.

Akbaba Ticaret Lisesi'ni bitiren Şehit Tosun, Ege Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra Jandarma Uzman Çavuş olarak görev yapmaya başlamıştı. Dün çıkan çatışmada şehit olan Hüseyin Tosun için Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, terörü lanetlediği mesajında ilçedeki vatandaşlarına şunları söyledi:

"Uludere'de şehit düşen Beykoz'un evladı Uzman Çavuş Hüseyin Tosun'a ve tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Terörü lanetle kınıyorum. Milletimizin başı sağ olsun"23 yaşındaki Tosun'un şehit olduğu haberi, annesi Emine ve ağabeyi Hasan Tosun'a, askeri yetkililer ile tarafından verildi. Haberin duyulmasının ardından ailenin yakınları ve komşular taziye için şehidin evine gelirken, evin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı. Şehidin dayısı Hüseyin Gümüş, "Vatan için mücadelesini verdi, şehit oldu .Çatışmaya girmiş, bize tam bilgi vermediler" dedi.

Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Tosun, Pendik 15 Temmuz Şehitleri Camii'nde düzenlenecek cenaze töreninin ardından Beykoz Ortaçeşme'deki baba ocağına getirilecek ve helallik alınacak. Şehit Uzman Çavuş, Dereseki'de bulunan aile kabristanlığına defnedilecek. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Yücel Çelikbilek, Hüseyin Tosun, Terör, Şehit

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"