Güncel

Başkan Çelikbilek: "Söylenecek söz yok"

Başkan Çelikbilek:
2014.10.13 00:00
| | |
8949

Video galeri

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bir gün önce kendisi hakkında galiz sözler sarfeden Adem Deniz'in apar topar basın toplantısı düzenleyerek söylediklerini inkâr etmesi üzerine şöyle dedi:

"O beyandan sonra söylenecek çok fazla söz yok. Ben diğer arkadaşlarımın yazdıklarının da iftira olduğunu düşünmüyorum. Hiç kimse onlara 'Gidin, şöyle bir şey yakalayıp yazın' dememiştir. Ama sözün sahibi olan Kulüp Başkanı arkadaşımız 'Ben böyle bir şey söylemedim' diyorsa, artık sular duruyor. Diyecek söz yok artık ondan sonra... Külüp Başkanı'nın böyle bir beyanı olmasaydı, şu anki toplantıda söyleyeceklerim biraz farklı olacaktı. Ancak böyle bir beyndan sonra söz söylemeyi uygun görmediğimi belirtmek isterim"

BİSK Başkanı Abdullah Yümsel'in Adem Deniz'in Başkan Çelikbilek hakkında söylediklerinin ardından tekne gezisine katılmaması ve Dost Beykoz Haber Müdürü Ferdi Güngör'ün de hakaretlerine devam eden Adem Deniz'in tavrını haber haline getirmesi sonrası ilçede adeta yer yerinden oynadı. Abdullah Yümsel'in tavrını 'yerinde' bulan çok sayıda kişi Dost Beykoz'u arayarak, Adem Deniz'i kınadı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de ertesi gün saat 12.00'de bir basın toplantısı düzenleyeceğini haber verdi ancak daha önce Adem Deniz'in de bir basın toplantısı düzenleyerek, söylediklerini inkâr etmesi sonrası fikrini değiştirdi. Düzenlediği basın toplantısında "Ben buraya gelmeden önce sabahleyin twitter'ıma baktığımda bir mesajın geldiğini gördüm. Başlığını okuduğumda, ilgili basın arkadaşımızın 'Bu beyanı biz söylemedik' şeklinde bir cümlesi var. Bu doğrudur ya da yanlıştır artık bunun üzerine söylenecek çok fazla bir söz yok. Haberi yapan kişiler de bu konuda bilgi sahibi oldukları için böyle bir haberi yazmışlardır. Ancak bizlere yani yöneticilere düşen, olayları sükûnetle karşılamaktır" şeklinde konuştu.

Başkan Çelikbilek: “İftira atıldığına inanmıyorum ama…”

Beykoz Belediyesi'nde gerçekleştirilen basın toplantısına Başkan Çelikbilek, Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Salim Öztürk, Muharrem Kaşıtoğlu ve Mahmut Gülbasar ile birlikte katıldı. Hakkında çıkan haberi yazan Dost Beykoz ve Haber Müdürü Ferdi Güngör'ün 'iftira edeceğine' inanmadığının altını çizen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, devamında ise söylediğini inkâr eden bir Kulüp Başkanı için artık diyecek bir sözünün olmadığını kaydetti. Anadoluhisarı Spor Kulübü için Beykoz Belediyesi olarak yaptıklarını da sıralayan Başkan Çelikbilek, kalacak yerleri olmadığı için Belediye'den bir yer tahsis edildiğini ancak aynı yerin 4 bin liraya bir çay ocağına kiralandığını öğrendiğini söyledi.

Başkan Yücel Çelikbilek, şöyle dedi: 

Çelikbilek: “Şimdilik, sükûnetle karşılıyoruz”

"Gazetelerde bir haber çıktı. Bir internet sitemizde, bir kulüp başkanımızın bizimle ilgili bir beyanı olduğunu ifade ettiler. Yemekleri esnasında -ki bizi de davet etmişlerdi- davet ettikleri bir kişi için bir şeyleri söylemesi doğrusu çok münasip olmaz.

Ben buraya gelmeden önce sabahleyin Twitter'ıma baktığımda bir mesajın geldiğini gördüm. Başlığını okuduğumda, ilgili basın arkadaşımızın 'Bu beyanı biz söylemedik' şeklinde bir cümlesi var. Bu doğrudur ya da yanlıştır artık bunun üzerine söylenecek çok fazla bir söz yok. Haberi yapan kişiler de bu konuda bilgi sahibi oldukları için böyle bir haberi yazmışlardır. Ancak bizlere yani yöneticilere düşen, olayları sükûnetle karşılamak… Ama yapılan bir eksiklik varsa da ona cevap vermeyeceğiz anlamına gelmez. O cevabı biz her platformda, her ortamda da istediği kadar ve istediği biçimde verecek hem güce hem de yeterliliğe sahibiz. Ama madem kendileri beyanat verip 'Benim böyle bir sözüm yoktur' diyorlarsa, ben bunu böyle kabul etmek zorundayım. Bundan sonra illa 'Sen bunu dedin' demenin bir mantığı da yoktur.

Bir şeyin daha altını çizeyim: Bizler Beykoz'da spora artan bir önemde değer verdik. Hep hizmet yaptık. Hep arkalarında durduk; onların büyümesi, gelişmesi için çalıştık. Beykoz'da çocuklarımıza yönelik ne kadar aktif olmamız gereken konu varsa hep aktif olmaya gayret ettik. Arsa yapma konusunda, bina yapma konusunda, ulaşım konusunda... Daha önce 'ayni' yardımlar yapıyorduk ancak artık 'nakdi' yardıma çevirdik. Özellikle Hisar Kulübü'yle ilgili de söylemek istediğim bir şeyler var:

‘Bedelsiz verilen yeri kiraya verip, 4 bin lira gelir elde ettiler’

Bundan 3 ya da 4 yıl kadar önce, Hisar Kulübü'nün Hisar'daki yerini, Marmara Üniversitesi'nin girişimleriyle birlikte Boğaziçi İmar Müdürlüğü tarafından yıkılmıştı. Bu yıkım tamamen bizim bilgimizin dışında gerçekleşen bir yıkımdır. Asla bizim o yıkımla ilgili en ufak bir bilgimiz yoktu. ve haberimiz de yoktu. Arkadaşlar sonra bize geldiler, sağolsunlar, sıkıntılarını bildirdiler. O zamanki Başkanı Adnan Güner geldi ve bize durumlarını anlattı. Biz de o gün, sokakta kaldıkları için sıkıntılı bir yerimizi onlar için tahsis ettik. Bugünkü rakamlarla 4-5 bin lira kirası olan bu yeri biz Anadoluhisarı Kulübü'ne 'bedelsiz' olarak kiraladık. Aldığımız duyumlara göre de bizim onlara verdiğimiz yeri, onlar da kendi içlerinde kiralayarak, ayda 4 bin liraya yakın bir para kazanıyorlar. Bu Belediye'nin imkânlarıyla kazanmış oluyorlar. Biz oradaki çocuklar yararlansın diye böyle bir yeri tahsis etmekten imtina etmedik! Bunu biz Beykoz'da her Kulübe yapmıyoruz ancak Hisar sıkıntıya girmişti ve biz de kendilerini bu süreçte yalnız hissetmemeleri için böyle bir jestte bulunduk. Biz, bunları yaparken de siyasi olarak davranmadık; insani olarak davrandık.

Bizim Beykoz Halkı'na Hisar'daki Çayır ile ilgili de sözümüz vardı ancak Marmara Üniversitesi'nin Rektörü değişti ve yeni gelen Rektör bizi Çayır'ın dışında tuttu. Orası adamların mülkleri ve yapılabilecek bir şey yok. Sizin Belediye Başkanı olmanız, başkalarının mülkü üzerinde söz hakkı vermez size... Karşılıklı anlaşma olursa, nasıl ki Büyükşehir'e ait olan yerlerin bize geçmesini sağladıysak, burada bir benzerini yapacaktık. Ancak hazırladığımız protokole rağmen, yeni gelen Rektörle birlikte durum değişti. Rektör Bey'in başka beklentileri vardı ve bu iş gerçekleşmedi. Bizim burada söz verdiğimiz gibi Çayır'da bir düzenleme yapamamamızın asıl kaynağı biz değil, Marmara Üniversitesi Rektörü'nün tutumudur. Eğer protokol hayata geçseydi, biz Marmara Üniversitesi'nin yıktırdığı Anadoluhisarı Kulübü binasını da yıktırmayacaktık. Halı sahaları da korumuştuk ve öyle bir Çayır projesi gerçekleştirmiştik.

Başkan Yücel Çelikbilek: “Bunları ancak spora âşık bir Başkan yapabilir…”

Spor Kulübü Başkanları'nın bir eksik anlayışı var. Belediyelerin kendilerine spor sahası vermekle yükümlü olduğunu zannederler. Bu çok yanlış bir düşüncedir. Belediyeler planlarına spor alanları koyarlar ama siz bir ilçe içerisinde mantar biter gibi spor kulüpleri kurmaya başlarsanız; bunlara saha yetiştiremezsiniz. Canı sıkılan, sabahleyin erken kalkan 'Ben Kulüp kuracağım' diyerek kulüp kurarsa, bir ilçede 30'a yakın Kulüp olursa bunların ihtiyaçlarını karşılayamazsınız. Bir ilçenin planlaması olur. Şu anda İstanbul'da en çok sahası olan ilçe Beykoz'dur. Bizden daha fazla kapalı salonu olan bir ilçe bulamazsınız. Bunun için biz Şahinkaya Spor Kompleksi'ni gündemimize aldık.

Belediye Başkanı olarak üzerime vazife olmamasına rağmen Şahinkaya için en büyük gayreti gösterdik ve tahsisini sağladık. Bununla yetinmedik, süre uzamasın diye içinde yer alacak spor sahalarının, yüzme havuzunun planlarını kendim yaptırdım, parasını ben ödedim. Statik ve mekanik projelerinin yapımını ihale ettik, onu da gerçekleştirdim. Tüm bunları da İl Özel İdaresi'ne teslim ettim. Bütün bu anlattıklarımı spora âşık bir belediye başkanı yapar, başkası yapmaz."   

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Anadoluhisarı Spor Kulübü Başkanı, Adem Deniz, Açıklama, Küfür

1 Yorum
sefer çoban14.10.2014 09:51:13

başkanım milliemlaktan tapularını alan 1500 kişinin durumu ne olucak bir bilgi verin torba yasaya koydurduk dediniz 6ay oldu bir gelişme yok sıteden bi açıklama yapın fıyatlar nezaman düşecek ?

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"