Başkan Çelikbilek NTV'ye konuk oldu

  • 0
  • 7731
Başkan Çelikbilek NTV'ye konuk oldu

NTV’de yayınlanan Seçim Aktüel programına konuk olan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Özlem Yurt’un sorularını yanıtlayarak, Beykoz’da yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Özlem Yurt’un sunduğu Seçim Aktüel programında soruları cevaplayan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Beykozluların kent kimliği, hakkı ve hukuku bizlerin önceliğidir. Buradan yola çıkarak mülkiyet konusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla ilçemize ve vatandaşlarımıza geleceğini kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Beykoz’un geliri, yine Beykoz’da kalacak
 
Programda konuşan Başkan Yücel Çelikbilek, İstanbul’da 2B arazilerinin 3/1’inin Beykoz’da olduğunu ifade ederek, “Milli Emlak’tan aldığımız arsaları ‘Proje Alanı’ ilan ederek vatandaşlarımıza satışını gerçekleştiriyoruz. Rayiç değerler üzerinden %50 indirim yaparak ilçe sakinlerimizin alım gücüne yönelik kolaylık sağladık. Arazilerin satışından elde edilecek gelirde Türkiye’de tek olmak üzere Beykoz’da kalacak. Yaklaşık 1 milyar TL’lik bir gelir bekliyoruz. Bunu da elbette Beykozlular için kullanacağız. Dolayısıyla vatandaşlarımız yine kendi geleceğine yatırım yapmış olacak. Bunların ardından planlarımızı tamamlayacağız. Beykoz 2014 yılının sonuna kadar planlarına kavuşacak. Beykozlu Beykoz’da kalacak, Beykoz’un geliri de yine Beykoz’da kalacak. Vatandaşlarımız en geç 3 ay içinde tapularına kavuşacak. Kentsel dönüşümü biz, yerinde ve hak sahipleriyle dönüşüm şeklinde sağlayacağız. Yapacağımız sosyal konutlarla birlikte Beykoz çok farklı bir cazibe merkezi olacak. Toplumun her kesiminden talepleri karşılayacağız. Kimseyi kandırmadan, inanca ve güvene dayalı bir anlayışla hep birlikte, hiçbir vatandaşımızı yerinden etmeden bu işi çözüyoruz.” diye konuştu.
 
Beykoz istihdam kapısı olacak
 
Beykoz’un istihdam sorununu da ele alan Başkan Çelikbilek, “Rivakanal projesi, Yuşa Tepesi çevre düzenlemesi, Yoros Kalesi çevre düzenlemesi, Karlıtepe Mesire Alanı, Karlıtepe’den ve Yuşa Tepesi’nden teleferik projesi ve Kılıçlı Film Platosu gibi ilçemizin turizm vizyonunu geliştirecek çalışmalarımız var. Bu projelerden Rivakanal, Yuşa Tepesi, Kılıçlı Film Platosu ve Karlıtepe’nin çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Rivakanal için, bu konuda uzman Hollandalı firmalarla çalışıyoruz. Tarım ve turizm bir arada yükselecek. Karlıtepe’de tüm İstanbul’un izlenebileceği bir kule yapıyoruz. Kılıçlı Film Platosu’nda yalnızca Türkiye değil, dünya sinema ve dizi sektörü can bulacak. Beykoz istihdama kapısı olacak. İlçemiz spor, eğitim ve turizm merkezi olarak tüm dünyaya örnek olacak.” dedi.
 
Metro müjdesini Başkan Topbaş yineledi
 
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Beykoz’a metro projesini de çok önemsediğini ifade eden Başkan Çelikbilek, Üsküdar’dan Beykoz’a metro ve Ümraniye üzerinden metrobüs hattı için çalışmaların sürdüğünü belirtti.
 
Beykoz’da yürütülen her işte yüreklerin toplu attığını ve sözlerini yerine getiren bir yönetim anlayışını benimsediklerini kaydeden Başkan Çelikbilek, ilçe sakinlerinin istikrara dikkat ettiğini vurgulayarak 2014 Yerel Seçimleri’nin tüm Türkiye ve Beykozlulara hayırlı olmasını diledi.
 
Haber Merkezi
Beykoz'da Huzur Bozanlar İşbaşında...
Önceki Beykoz'da Huzur Bozanlar İşbaşında...
Beykoz’da Boğaza nazir iftar çadırı dolup taşıyor
Sonraki Beykoz’da Boğaza nazir iftar çadırı dolup taşıyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz