Güncel

Başkan Çelikbilek, Kıbrıs’ta TDBB toplantısına katıldı

Başkan Çelikbilek, Kıbrıs’ta TDBB toplantısına katıldı
25.07.2015 10:45
| | |
3830

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’nin ev sahipliğinde Girne’de düzenlenen Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin Temmuz ayı yönetim kurulu toplantısına katıldı.

Gönül coğrafyasına belediyecilik anlamında açılan kapı olan TDBB, üyelerine ve yerel yönetimlerde kendilerini geliştirmek isteyen belediyelere eğitim ve tecrübe paylaşımı yanı sıra proje konusunda da destek oluyor.

Birliğin Temmuz Ayı Yönetim Kurulu toplantısında gönül coğrafyasının içerisinde bulunduğu son durum değerlendirilirken TDBB ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Birliğimiz bizim kaderimizdir" diyerek yapılan çalışmaların yerel yönetimler için taşıdığı önemi vurguladı.

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Yalçın Benli ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar'm ev sahipliğinde gerçekleştirilen Temmuz ayı yönetim kumlu toplantısına, Birlik Başkanı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, , Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Mersül Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Ankara Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Şahinbey Belediye BaşkanıMehmet Tahmazoğlu, Gebze Belediye Başkanı Adanan Köşker, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Azerbaycan Belediyelerle İş Merkezi Başkanı ve TDBB Eşbaşkanı Mehdi Selimzade'nin yam sıra yurt dışnıdan gelen yerel yönetim temsilcileri de TDBB Temmuz ayı yönetim kurulu toplantısına katıldı.

Projeler görüşüldü

Birliğe katılacak yeni üyeler ve desteklenecek projeler yönetim kurulu toplantısında ele alındı. TDBB Yönetim Kurulu üyeleri Kıbrıs'ta faaliyete başlayan Hala Sultan Eğitim Kompleksini ve burada kurulan İlahiyat Kolejini de ziyaret ettiler. 133 yıl sonra din eğitimi de verilen okuldan ilk defa bu sene 29 öğrenci mezun olurken, gelecek dönem okulun kapasitesinin 830 olması da bekleniyor.

Kıbrıs İlim Ahlak ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Hikmet Kaynarca, kampüs hakkında TDBB yönetim kuruluna bilgiler aktardı. TDBB ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkam İbrahim Karaosmanoğlu ise: "Kıbrıs'ta uzun bir zaman sonra bu ilk oldu. 29 gencimiz buradan mezun olarak önemli bir adımı Kıbrıs için attılar. Burada 600 aşkın İmam Hatip öğrencisi eğitim alıyor. Okulun fiziki kalitesini çok iyi olarak gördüm. Öğrenci yurtlarıyla manevi eğitimin merkezi, Kıbrıs'ı aydınlatacak ve manevi yönden besleyecek bir kurum oldu. İnşallah çevre düzeni ve Selimiye Camisi de bittiği zaman güzel bir aydınlanma ve manevi güç yeri olacaktır. Buradan güzel gençlerimiz yetişecek. TDBB olarak bu camiye ve okula yardımlarımız oldu, Ülkemizden buraya katkı veren herkesi de kutluyorum. Yapılan yardımların yerine ulaştığını görmek bizi çok sevindirdi" şeklinde konuştu.

Yönetim Kurulu toplantısında yurt dışından gelen Kazak misafirler yönetim kurulu üyelerine ve Başkan Karaosmanoğlu'na çeşitli hediyeler takdim ettiler.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Gazete, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, KKTC, Girne, Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Yönetim Kurulu, Yerel Yönetim, Toplantı, TDBB, Beykoz Belediyesi, Yücel Çelikbilek, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ibrahim Karaosmanoğlu

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"