Güncel

Başkan Çelikbilek Kavacık’ta imarı anlattı

Başkan Çelikbilek Kavacık’ta imarı anlattı
24.11.2017 11:36
| | |
7239

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ilçenin imar planı ve mülkiyet çalışmalarını ilçe sakinleriyle paylaştığı Halk Meclisi Kavacık Mahallesi’nde yapıldı.

Başkan Çelikbilek vatandaşlardan gelen soruları yanıtladı.

Kavacık Yıldırım Beyazıt Camisi Lokali’nde yapılan toplantıya Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in yanı sıra, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri, başkan danışmanları ve Mahalle Muhtarı Yusuf Kesici katıldı. 

Halk Meclisi’nin açılışında imar ve planlamadan sorumlu Başkan Yardımcısı Eyüp Salih Elmas ilçe genelindeki ve Kavacık Mahallesi’ndeki imar planı çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Başkan Yardımcısı Elmas: “1000’lik Planlar Ocakta Mecliste”

Başkan Yardımcısı Eyüp Salih Elmas: “İlçemizdeki imar planı çalışmalarını, eski köyler hariç, çeşitli ölçeklerde tamamlamış bulunmaktayız. Sit, Boğaz Kanunu’ndan dolayı  Beykoz ilçesi olarak plan çalışmalarımızı tek başına yürütemiyoruz. Kavacık bölgesinde 5000’lik plan çalışması yürüttük. Bu plan çalışmasına İBB’den onay aldık, Anıtlar Kurulu’ndan geçirdik. Şu anda İstanbul Çevre Şehircilik Tabiat Varlıklarını Koruma Komisyonu’nda. Müzakerelerimiz sürüyor. Kavacık Bölgesi’nin içinde olduğu 1/1000’lik uygulama planları 2018 yılının ocak ayında ilçe belediye meclisimizden geçecek inşaallah. Beykoz halkının ruhsatlı ve iskânlı binalara kavuşması için imar planlarında vatandaşlarımızın lehine şartların en iyisi ihdas etmeye çalışıyoruz.” dedi

Başkan Çelikbilek: “Ortak Yapı Yaparsanız Karlı Çıkarsınız”

Hisseli alanlarda İmar planlarında vatandaşın lehine olan imar durumu avantajlarına değinen Başkan Yücel Çelikbilek: “Vatandaşımızın birçoğu ortak yapı yapmak istemiyor. Boğaz Kanunu olduğu sürece eğer buralar geri görünüm etkilenmeyse kat sayısını artırma şansımız ya da mevcut yapılara ruhsat ve iskân verme şansımız yok. Vatandaşlarımız tek başına yapı yapmak yerine ortak yapılar yaparlarsa daha karlı çıkarlar. Planlarda size böyle bir imkân getirmeye çalıştık. İki parsel birleşip daha fazla iskân alabilir.” şeklinde konuştu.

Başkan Çelikbilek: “18 Uygulaması Bu Bölgenin İyileştirilmesi İçin Şart

İmar Kanunu’nun 18. Maddesi gereğince yapılan kamu katılımını hakkaniyetle yürüttüklerine değinen Başkan Yücel Çelikbilek: “Herkesten almak şartıyla planlarda kamu alanı kazandırıyoruz. 18 uygulaması bu bölgenin iyileştirilmesi için şart. Eli kulağında gelen bir depremle bugün yarın İstanbul tanışacak. Bizim derdimiz üst ölçekli bir plan çıkarmak fakat deprem faktörünü de göz ardı edemeyiz. Siz de bina yenileme çalışmalarında deprem gerçeğini unutmayın.” dedi.

Başkan Çelikbilek, toplantıda alt yapı, spor, sağlık, ulaşım konularında vatandaşlardan gelen soruları da yanıtladı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Kavacık, Yücel Çelikbilek, İmar

reklam
3 Yorum
Aykut25.11.2017 20:39:11

Beykoz bu güçlü hükümete rağmen bütün ilçeler arasında gelişmeyen tek ilçedir. İnsanlar alışveriş yapmaya bile başka ilçelere gidiyor. Vizyonu dar başkan ve ekibi değişmeli.

Hamza25.11.2017 20:21:35

Beykoz ne zaman metroya kavuşacak bu alanda çalışaması varmı başkanı

hayrullah aytaç24.11.2017 11:51:49

devam eden imar,yol.okul,liman.sanaiyi. kapanan fabrikaların yerine ne koyuldu gibi çok somut hangi sorunu çözdünüz 1 tane söylermisiniz. insanlar nikahlarını bile başka ilçelerde yapıyor sizin yaptığınız kaçak gece kondu gibi şu an Beykoz istanbulun ilçelerinde en az hizmet alan en geri kalmış yer görünümünde tşk

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"