Güncel

Başkan Çelikbilek'in yeni yıl mesajı

Başkan Çelikbilek'in yeni yıl mesajı
2014.12.28 00:00
| | |
4417

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in 2015 yılı için tebrik mesajının yer aldığı afişler ilçedeki panoları süslerken, Dost Beykoz bir başka ayrıntıyı daha ortaya çıkardı.

Buna göre, Başkan Çelikbilek, 2014 yılını uğurladığımız Aralık ayının son günlerinde bir başka afişi daha ilçenin dört bir yanında sergilemiş. "Çocuklara kitap okumayı sevdirin ve kitaplarla dostluk kurmalarına yardımcı olun" yazılı bez afişte, "Kitapsız büyüyen çocuk, susuz büyüyen ağaca benzer" ifadelerine yer vermiş.

Dost Beykoz'a özel olarak değerlendirme yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz'da da her yerde olduğu gibi geleceğin bugünkü çocuklara ait olduğunu kaydederek, "Okumak çok önemli... Bizler Alak Suresi'nde 'ikra' yani 'oku' diyen bir dinin sahibiyiz. Bilime kapılarını ardına kadar açmış bir Peygamberin ümmetiyiz. Osmanlı İmparatorluğu ile 600 yıl ayakta kalmayı başarabilmiş bir milletiz. Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile geçmişteki İmparatorlukları birlikte kucaklamaya çalışan, barış ve kardeşlik uğruna kefenini giyip de siyasete soyunan bir Cumhurbaşkanı'na sahip, yeryüzünün en şanslı ülkesiyiz. Çocuklarımız okumalı ki, gelecekte tarih olacak bugünleri iyi bir şekilde yazabilsin. O günkü insanlara bugünkü tarihi doğru bir şekilde anlatabilsin" şeklinde konuştu.

Başkan Çelikbilek: “250 bin insanı kucaklamaya çalışıyoruz”

Geride kalan 2014 yılı için de bir değerlendirme yapan Başkan Yücel Çelikbilek, Belediye olarak spordan eğitime, sanattan bilime ve tarihe kadar pek çok açıdan yapılan faaliyetlerle, ilçeyi kucaklamayı başardıklarını anlattı. Özellikle yılın ikinci yarısında Belediye faaliyetlerine olan ilginin artmasını mutlulukla takip ettiğini kaydeden Başkan Çelikbilek, Beykozluları okumaya, bilmeye, öğrenmeye daha çok özendirmek ve bu konularda teşvik edebilmek adına 2015 yılında daha fazla çalışacaklarını söyledi. Beykozlulardan da bu konuda daha fazla ilgi ve muhabbet beklediğinin altını çizen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Dost Beykoz'a özel olarak şunları söyledi:

"Bizlerin belki de bir hatası, eksiği vardır diye de zaman zaman düşünüyorum. Bunun için Belediye'deki arkadaşlarımızla bir araya gelerek, özeleştirileri dinliyorum. Kendim de yapıyorum bunu… ‘Biz de Belediye olarak kendimizi çok iyi ifade edemiyor olabiliriz’ diyorum. Eksik kalıyor olabiliriz. Ancak bunun için Beykoz Halkı'nın da kendi özeleştirisini yapması gerekmez mi? Bizler ilçenin dört bir yanına afiş asarak, hem çalışmalarımız hakkında bilgi veriyoruz hem de güncel konularda mesaj göndermeye gayret ediyoruz. Beykozlumuz bu afişleri iyi okumalı ve herhangi bir ücret almadığımız çalışmalara katılarak gayret göstermeli diye umuyorum.

Hemşerilerimiz, bizlere zaman zaman fikir de vermeli. İsteklerini iletmeli. Artık bugün internet var, teknoloji var. İnternet sitemizi, Facebook'ta Twitter'da bizleri takip etmeli. Bizlerden istekte bulunanlara, hamdolsun, biz elden geldiğince karşılıksız bırakmamaya çalışıyoruz. Ancak halkımız da Belediyesi'ne sahip çıkmalı, zaman zaman katkı vermek için de uğramalı. Eğer bunu yaparlarsa hem bizler daha çok gayret göstermeye çalışacak, hem de halkımızla, daha çok insanımızla el ele gönül gönüle vermiş olmanın mutluluğunu yaşayacağız. Daha çok şükredeceğiz.

Başkan Çelikbilek ailelere seslendi: “Okumaya teşvik edin”

Önümüzdeki aydan itibaren Kur'an derslerinin yanı sıra Osmanlıca dersleri de vermeye başlayacağız. Bildiğiniz gibi her yıl olduğu bu yıl da ücretsiz olarak verdiğimiz İngilizce, Fransızca gibi yabancı dil kurslarımız da var. Beykozlulara meslek edindirmek için de gayret gösteriyoruz. Ortak olarak çalıştığımız firmalarla, işsiz gençlerimize hem meslek edindiriyor hem de onları işe yerleştiriyoruz. Beykoz'un hem nitelikli hem donanımlı hem de mutlu insanlardan oluşmasını istiyoruz. Tüketen değil üreten, boşta gezen değil katkı veren bir nesil hayal ediyoruz.

Beykozlunun okuma alışkanlığını çocukken kazanmasını bekliyoruz. Bu nedenle de ailelere şunu söylüyoruz: 'Gelin, çocuklarınıza bu alışkanlığı kazandırın. Onları teşvik eden, yol gösterin' diyoruz. Ahlaklı bir nesil istiyorsak, çocuğumuzu okumaya teşvik etmeliyiz... Vatanına, bayrağına sevdalı bir nesil istiyorsak, okumaya teşvik etmeliyiz... Barışı hedeflediğimiz yolda kalp kırmadan bir arada kardeşçe bir yaşayan bir nesil istiyorsak, çocuğumuzu okumaya teşvik etmeliyiz. Peygamberini, Kur'an'ını namazını niyazını bilen, geçmişini tanıyan bir nesil istiyorsak, çocuklarımızı okumaya teşvik etmeliyiz."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediyesi, Başkan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"