Son Dakika

Başkan Çelikbilek ile CHP'li Aydın Düzgün yine kapıştı

  • 1
  • 7185
Başkan Çelikbilek ile CHP'li Aydın Düzgün yine kapıştı
Başkan Çelikbilek ile CHP'li Aydın Düzgün yine kapıştı
Başkan Çelikbilek ile CHP'li Aydın Düzgün yine kapıştı
Başkan Çelikbilek ile CHP'li Aydın Düzgün yine kapıştı
Başkan Çelikbilek ile CHP'li Aydın Düzgün yine kapıştı

Beykoz Belediye Meclisi, Başkan Çelikbilek'in yönettiği son oturumla Eylül 2016 çalışmalarını tamamladı. Oturumda Çelikbilek ile Düzgün yine birbirlerine sataştı.

Meclis, bir önceki oturumda komisyonlara havale edilen tekliflerin raporlarını oylayarak kabul etti.

Meclise sunulan ve oy çokluğuyla kabul edilen raporlar:

Kardeş Şehir Selim ilçesine, Selim Kültür Merkezi yapım işi hakkındaki Hukuk ve Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu…

Yedek Parça Bakım Onarımı hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu…

Araç Kiralama hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu.

Meclise sunulan ve oy birliğiyle kabul edilen raporlar:

Makedonya’ya Yardım Kampanyasına katılım hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu…

Spor Kulüplerine nakdi yardım yapılması hakkındaki Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonu Raporu.

Oturumda, gündemde Olmayan Müdürlük Teklifi olan, Belediyeye ait taşınmazların Kamu Kurumlarına tahsisi hakkındaki Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifi, Hukuk Komisyonu’na sevk edildi.

CHP Grubu’nun gündem dışı söz alarak verdiği, Riva Mahallesi’nden başlayan otoban güzergâhından Kavacık’a kadar olan yerde ki araçların yetersiz olduğu ve daha hızlı araçların konmasını belirten yazılı önergesi, mecliste görüşülmek üzere kabul edildi. Çubuklu ve Göllü Mahallesi Muhtarlarının verdiği, bilirkişi isteme taleplerini belirten önergede kabul edildi.

Meclise sunulan raporlar:

Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 (bir) adet Kombi 4+1 aracın alınması hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, tekrar görüşülmek üzere iade edildi.

Meclise sunulan, Personel çalıştırılmasına yönelik ihalenin Yıllara Sâri yapılması hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu ve Belediyeye ait taşınmazların Kamu Kurumlarına tahsisi hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu, oy birliğiyle kabul edildi.

Yaklaşık bir saat süren meclis toplantısında, Başkan Çelikbilek gündeme geçmeden önce '9 Eylül İzmir'in Düşman İşgalinden Kurtuluşu'nu' tebrik etti ve bir daha yaşanmamasını diledi.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in ardından CHP'li Meclis Üyesi Aydın Düzgün, "Doğum günün kutlu olsun, iyi ki varsın CHP!" diyerek Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluş yıldönümü tebrik etti. Aydın Düzgün'ün ardından yine CHP'li Meclis üyesi Cavit Gül söz alarak 12 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı'nı tebrik etti ve 'Allah kabul etsin' dedi.

Çelikbilek ile Düzgün yine birbirine sataştı

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile CHP'li Meclis Üyesi Aydın Düzgün arasındaki 'görme sorunu' diyalogu Eylül ayının son meclis toplantısına damga vurdu.

Zabıta Müdürlüğü'nün personel çalıştırılmasına yönelik ihalenin, ‘Yıllara Sari yapılması’ hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu'nun anlaşılamadığını belirten CHP'li Meclis Üyesi Aydın Düzgün'e, Başkan Çelikbilek, yardımcısı Hanefi Dilmaç'ın açıklamasıyla cevap verdi.

Bir diğer Başkan Yardımcısı Salim Öztürk'ün de içinde bulunduğu Hukuk Komisyonu raporunda anlaşılabilir bir dil kullanılmadığını belirten Aydın Düzgün, "Ne olurdu sanki hizmet alımı için ihale yapılmasına şeklinde yazılsaydı bizde bu kadar uğraşmazdık" dedi.

Aydın Düzgün'ün bu ifadelerine karşın, AK Partili Meclis üyesi Hanefi Dilmaç'ın, ‘en alt bölümünde yazıyor” cevabından sonra Başkan Çelikbilek'te, Düzgün'e cevaben, "Bak ben yakın zamanda tekrar göz doktoruna gideceğim. İstersen seni de götürürüm. Hani belki iyi bir doktor bulamamışsındır’ diye dedim. Yazıyormuş orada" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Beykoz’un her yerinde 15 Temmuz ve kahramanları var
Önceki Beykoz’un her yerinde 15 Temmuz ve kahramanları var
Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Sonraki Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Yorumlar (1 Yorum)

Çetin (7 yıl önce)

Aydın düzgün ün beykoz meclisine yakışmadığı her defasında maalesef görüyoruz. Gerekirse somut bilgilerle kendisinin nasıl bir zihniyet icerisinde olduğununu köşe yazımda beykoz ve türkiye komu uyuyla yazarak paylaşarım... Göründüğün gibi ol akıllı ol...

Yorum Yaz