Bölge

Başkan Çelikbilek Gümüşsuyu’nu ele aldı

Başkan Çelikbilek Gümüşsuyu’nu ele aldı
29.07.2016 21:30
| | |
8899

Foto galeri

Dost Beykoz'un haberi üzerine Çelikbilek talimat verdi. Gümüşsuyu Mahallesi’nde hummalı bir çalışma başlatıldı.

İstanbul'un İncisi lakaplı Beykoz, özellikle alt yapı konusundaki eksikleri nedeniyle hem vatandaşlarına zorluklar yaşatıyor hem de dışarıdan gelen kişilere kötü örnekler veriyordu. Beykoz'un göbeği denilebilecek Beykoz Belediyesi'nin çaprazı ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nin tam karşısı da bu kötü görüntülere bir örnekti. Uzun yıllardır Gümüşsuyu Mahallesi'nden gelen kanalizasyon suları, borulardan geçerek Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Adliyesi'nin de bulunduğu sokağın başında toplanıyor, buradan da denize akıtılıyordu.

Özellikle Beykoz Kaymakamlığı civarındaki 'kötü kokulardan' şikâyetçi olan vatandaşlar ise sürekli olarak Muhtar Aziz Öztürk'ün yanında soluğu alıyor ve onu harekete geçmesi konusunda sıkıştırıyordu.

Beykoz Belediyesi'nde bir muhatap bulamadığını savunan Muhtar Aziz Öztürk ise AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ile görüşmeyi deniyor ancak saatlerce bekletildiği halde görüşememişti.

Son olarak Dost Beykoz'un yaşananları haberleştirmesi üzerine ise Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek duruma el koydu ve Gümüşsuyu Mahallesi'nin sorunlarının acil çözümü için Yardımcılarına talimat verdi. Baştan aşağıya sokakları yenilenen Gümüşsuyu'nda ise yapılacak yeni kanalla, tüm atık suların, Çubuklu'daki Arıtma Tesisleri'ne gideceği öğrenildi.

Dost Beykoz, Gümüşsuyu Mahallesi Muhtarı Aziz Öztürk ile birlikte gezerek, çalışmaları yakından inceledi.

Gümüşsuyu Mahalle Muhtarlığı ve Merkez Camisi'nin de bulunduğu bölgede yol çalışmalarına başlayan Beykoz Belediyesi, ilk iş olarak artık yıllarca kat kat olmuş asfaltı kazıyarak, yükselen yolu 'normal' seviyeye getirdi. Buraya modern kilitli taşlar döşenirken, mahalledeki kanalizasyon ve yağmur sularının geçtiği tüneller de, rögar kapakları açılmak suretiyle tek tek temizlendi. Öte yandan Beykoz Adliyesi'nin yol girişinde, emniyet güçlerinin kulübelerinin hemen arkasında bulunan katı atık boruları da yapılan çalışmalarla iptal edildi. Burada çalışma yapan Beykoz Belediyesi ekipleri, tüm mahalleden gelen atık su kanallarını  önce ana merkez hattına oradan da Çubuklu'daki Arıtma Tesisi'ne aktaracak.

'Sahildeki Beykozlular, kanalizasyonun artık denize akmayacağına inanamadılar'

Dost Beykoz ile gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceleyen Gümüşsuyu Muhtarı Aziz Öztürk, bu sırada yapılan işler konusunda da bilgi verdi. Kendisine kulak misafiri olan Beykozlu balıkçılar ise denize atık suların artık kurutulacağını öğrendiğinde, bir süre buna inanmak istemedi.

Özellikle akşam saatlerinde İBB araçlarının dahi gelip katı atıkları buradan denize döktüğüne tanık olduğunu söyleyen bir Beykozlu, çalışmaların tamamlanacak olmasına çok sevindiğini söyledi. Gümüşsuyu Muhtarı Aziz Öztürk ise Dost Beykoz aracılığıyla Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e teşekkürlerini sunarken, bundan sonraki işlerde ise özellikle sorumlu Belediye çalışanlarından 'daha hassas olmalarını' beklediğini ifade etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberler, Gümüşsuyu, Yücel Çelikbilek, Aziz Öztürk

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"