Güncel

Başkan Çelikbilek, "En az yüzde 50" dedi

Başkan Çelikbilek,
23.01.2016 23:06
| | |
21673

Foto galeri Video galeri

Beykoz Belediyesi'nin 2015 yılı faaliyetlerinin anlatıldığı 'Yılsonu Değerlendirme Toplantısı' Kavacık Limak Otel'de gerçekleştirildi.

Beykoz Belediyesi'nin 2015 yılı faaliyetlerinin anlatıldığı 'Yılsonu Değerlendirme Toplantısı' Kavacık Limak Otel'de yapıldı.

Beykoz Belediye Başkanlığı 2015 Yılı Değerlendirme ve Bilgilendirme toplantısı, Kavacık Limak Otel'de gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıl düzenlenen benzeri toplantıya kıyasla 1 güne sığdırılan toplantı, sabah saat 10.00'da başladı ve akşam 19.00'a kadar devam etti. Saat 08.30'da sabah kahvaltısının verildiği günde, öğle yemeği ve 15'er dakikalık çay molaları, toplantının zenginliklerindendi. Temizlik İşleri'nden Fen İşleri'ne... Bilgi İşlem'den Sağlık İşleri, Kültür ve Sosyal İşleri ile Yapı Kontrol Müdürlüğü'ne kadar toplamda 20 Müdürlük yetkilisi, sahneye gelerek 2015 yılı faaliyetleri konusunda bilgi verdi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de sabahın erken saatlerinde geldiği toplantıyı 1 dakika olsun terk etmedi ve hem açılış hem de kapanış konuşmalarını gerçekleştirdi. Toplantıya ise Başkan Yücel Çelikbilek'in yanı sıra tüm Başkan Yardımcıları, ilgili birim müdürleri ve Belediye personeli katıldı. Beykoz'u ilgilendiren toplantıda ayrıca AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, MHP Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, SP Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz ile Belediye Meclisi'nin AK Parti ve CHP'li üyeleri de katıldı. Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Hüsnü Kolcu'nun öncülüğünde çok sayıda mahalle muhtarı ve STK temsilcisi de toplantıyı takip edenler arasındaydı.

'Manolya Demirören Tekin'e doğumgünü sürprizi yapıldı'

Toplantı sırasında Beykoz Belediye Meclis Başkanvekili Manolya Demirören Tekin'in doğumgünü olduğu anons edildi ve hemen arkasından ışıklar karartılarak, içeriye Manolya Hanım için salona bir pasta getirildi. Pastanın mumlarını üfleyen Meclis Başkanvekili Manolya Demirören Tekin, Başkan Çelikbilek başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.

Sözlerine daha önce 2 güne yayılan toplantılarda, ikinci günde katılımcı sayısının düştüğünün gözlendiğini ve bu nedenle de yeni toplantının 1 güne sığdırıldığını vurgulayarak başlayan Başkan Yücel Çelikbilek, kapanış konuşmasında ise şunları kaydetti:

Başkan Çelikbilek: "Beykoz'daki çok fakir vatandaşlarımız için Sosyal Konut inşa edeceğiz"

"Arkadaşlarımız kısa sürede sunumlarını bitirebilmek adına bazı konuları unuttular. Örneğin KİPTAŞ'ın Projesinden, Beşevler Projemizden bahsetmediler. Beykoz Arena hakkında çok az bilgilendirme yaptılar. Orada arkadaşlarımız sıkıntıları gidermeye çalışıyorlar ve inşallah yakın zamanda Gençlik ve Spor Müdürlüğü yeniden ihaleye çıkacak.

Tapu konularında bu 90 günlük süreyi değerlendiremeyenler var. Benim de çok yakından tanıdığım dostlarım var içlerinde... Ben bu konuda yasaların dışına çıkmayacağım. Ancak eğer çok fakirse vatandaşımız, o kişiler için Sosyal Konut Projesi düşünüyorum. Yoksa 'Ben sosyal konutta oturmam!' derlerse, o zaman yeniden ihaleye çıkacak ve yerlerini öyle alacaklar.

Sabahın erken saatlerinden akşama kadar sunumu takip eden hepinize teşekkür ediyorum. Bu projeleri gerçekleştiren Belediyemizde çalışan arkadaşlarımızı da kutluyorum. Malumunuz, rahatsızlığım dolayısıyla çok yakından takip etme fırsatım olmadı ancak bugün izlerken gururlandım. Gerçekten de arkadaşlarımız çok büyük emekler vermişler. Biz yine de bu yıl, 2016'da daha iyisini yapmaya mecburuz, bunu söylemek lazım... 2016 yılında yapacaklarımız, 2015'in de üzerine çıkmalı. Biz Belediye olarak 2015 yılında yaptıklarımızın en az yüzde 50 üzerine çıkmalıyız."

'Temizlik İşleri Müdürlüğü, toplamda 15 projeyle bu yıl rekor kıracak!'

Öte yandan sırayla kürsüye gelen birim Müdürleri, 2015 yılı içerisinde gerçekleştirilen çalışmalar konusunda Beykozluları geniş bir biçimde bilgilendirdi. Sunumlarda tüm Müdürlükler faaliyetlerini başarıyla sunarken, özellikle Temizlik, Sağlık, Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün sunumları büyük beğeni topladı. Temizlik İşleri Müdürü Nihat Mutlu, ilçedeki kısırlaştırma çalışmalarını överken, İBB'nin ardından bu alanda başarı konusunda Beykoz'un 2. sırada yer aldığını kaydetti.

Müdür Nihat Mutlu ayrıca, 2016 yılına dair toplamda 15 proje sayarken, tüm sunumlar içerisinde bir rekora da imza attı. Geri dönüşümden sıfır atık projesine... Yeşil Okul Projesi'nden Coğrafi Bilgi ve Araç Takip Sistemi gibi 10'un üzerinde projeyi gündeme getiren Nihat Mutlu'nun ilçedeki temizlik, sosyal yaşam ve sağlık konularındaki 2015 verilerini içeren sunumu, oldukça etkileyiciydi.

'Kapsam ve maliyeti Belediye tarafından karşılanan Göksu Deresi Köprüsü, Beykoz Belediyesi tarihinde bir ilk olacak!'

Fen İşleri Müdürlüğü, slayt gösterimi sırasında Beykozlulara bol bol video gösterimi yaparken, çekilen videoların Beykoz Belediyesi Basın Bürosu'nun katkılarıyla hazırlandığı vurgulandı. Hızlandırılmış videoda Beykozlulara asfalt döküm, kaldırım yapımı ve duvar örülmesi gibi çeşitli fen işlerine dair görüntüler sunan Fen İşleri Müdürü Mehmet Lütfi Nurcan, geçtiğimiz yıl 45 mahalledeki 245 sokağa toplamda 175 bin ton asfalt serildiğini söyledi.

Beykoz'daki 62 sokakta tretuvar ve yol kaplama çalışmasıyla toplamda yaklaşık 80 bin metrekare taş döşendiğini anlatan Müdür Lütfi Nurcan, 5 sokakta da meydan düzenlemesi gerçekleştirildiğini kaydetti. İlçe genelinde 11 adet Engelli Yolu inşa edildiğini de sözlerine ekleyen Fen İşleri Müdürü Mehmet Lütfi Nurcan, Beykoz Belediyesi Faaliyet Bülteni'nin Aralık sayısında manşetinden de duyurduğu Göksu Deresi Köprüsü'nün kapsamı ve maliyeti itibariyle Belediye tarihinde bir ilk olacağını vurguladı.

'Beykoz'da 1700 metrekarelik alanda Pazar Yeri yükseldi'

Ulaşım Hizmetleri Müdürü Selim Muslu, 2015 yılı Faaliyet Raporu'nu açıklarken, akaryakıt sarfiyatından, aydınlatma direğine; Cami, resmi kurum ve kuruluşlar ile okullardan gelen talepler doğrultusunda yapılan ahşap mobilya, mazgal, korkuluk gibi kalemlerde yapılan faaliyetleri dile getirdi. Bu sırada 2015 yılı akaryakıt sarfiyatının 800 bin litre olduğu açıklanırken, yaklaşık 10 bin araç ve iş makinesinin yıkandığını, mahalle bazında marangoz çalışmaları gerçekleştirildiği vurgulandı. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü kapsamında Göksu Mahallesi Pazar Yerine 1700 metrekarelik Çelik Konstrüksiyon çalışması yapıldığı dile gelirken, Riva Plajı'nda engelli vatandaşların da girebileceği bir sistem inşasının tamamlandığını ve Türkiye'de engellilerin de denize girebileceği bu çalışmanın bir ilk olduğu vurgulandı.

Geçen yıl toplamda yaklaşık 2 bin aracın bakım ve onarımının tamamlandığı belirtilirken, özellikle İETT'den çok uygun fiyata alınan araçların Belediye'nin araç filosuna katıldığı aktarıldı. Ulaşım Müdürü Selim Muslu tarafından ayrıca, Beykoz Belediyesi tarafından alınan kar küreme ve tuzlama araçlarının, ilçedeki 'dar sokaklara' giremediğini ve bu nedenle 2016 faaliyet planları arasına 4x4 kar küreme ve tuzlama araçlarından ve 'küçük' olanlarından 3 adet alınmasının planlandığı kaydedildi.

'Bilgi İşlem Müdürlüğü 2016 yılında önemli işlerin altına imza atacak'

Bilgi İşlem Müdürlüğü'nden Burhan Ekinci'nin sunumu ile gerçekleştirilen slaytta BİKOM çalışmaları öne çıktı. Beykoz İletişim Koordinasyon Merkezi olarak planlanan ve kısa adıyla BİKOM olarak bilinen projeyle özellikle afet gibi olağanüstü hallerde vatandaşlara nasıl hızlı hizmet götürüleceği vurgulandı.

Trafikten Beykoz'da konuşlandırılacak kameralara, Beykoz e-ansiklopediye kadar birçok başlık altında mevcut ve planlanan proje dile gelirken, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek gösterimin sonundaki sloganı yeniden görmek istedi. Yeniden gösterilen sloganda ise Beykoz Belediyesi'nin çalışmalarına ve özellikle de Bilgi İşlem Müdürlüğü'nün faaliyetlerine vurgu yapan, "Bilgi - Tecrübe - Özgüven - Özveri - Ahlak - Adalet" sözcükleri, perdeye yansıtıldı.

'Beykoz Belediyesi, iletişimde engelleri kaldırıyor...'

Destek Hizmetleri Müdürü Murat Gedik'in kürsüye gelmesiyle birlikte 2015 yılı Destek Hizmetleri de ekrana yansıtılmaya başlandı. Beykoz Belediye Başkan Yardımcılarından Hanefi Dilmaç'ın himayesinde olan Destek Hizmetlerinin 2015 yılı bütçesinin 37 milyon 191 bin lira olduğu anlatılırken, bu bütçenin yüzde 90'ının da gerçekleştirildiği hatırlatıldı. Beykoz Belediyesi'ne ait ana hizmet ve ek binaların kat ve ofis temizliğinden sorumlu olan Destek Hizmetleri'nin faaliyet ve görevlerini anlatan Müdür Murat Gedik, memur ve personel yemeği hazırlanmasından idare tarafından düzenlenen etkinliklere, protokolün düzenlenmesi ve faaliyetlerin vatandaşa duyurulması konularında çalışmalar yaptıklarını vurguladı.

Belediye Destek Hizmet Müdürlüğü'nün 20 bilgisayar, 18 telefon, 197 telsiz ve 5 araçla hizmet verdiğine dikkat çeken Müdür Murat Gedik, geçtiğimiz yıla damgasını vuran en önemli hizmetlerden birisi olan Muhtarlıklara nakdi ve ayni yardımların tutarlarını dile getirdi. Beykoz Belediyesi'nin "İletişimde Engelleri Kaldırıyoruz" sloganıyla 444 666 1 numaralı telefondan mesaj alarak, ilçede yaşayan engelli bireylerin taleplerini karşıladığını söyleyen Destek Hizmetleri Müdürü Murat Gedik, yine geçtiğimiz yıl Dost Beykoz'un özel haberlerle ile halkına duyurduğu 'yenilenen' Beykoz Belediyesi yemekhanesinden ve Ramazan aylarında kurulan Gönül Sofraları'ndan bahsetti.

'Belediye'nin geçtiğimiz yıl bütçe geliri, 405 milyon lira olarak gerçekleşti'

Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları'ndan Salim Öztürk'ün sorumluluk alanı içerisinde yer alan Mali Hizmetler Müdürlüğü çalışmalarını Müdür Murat Öztürk sundu. Beykoz Belediyesi'nin geçtiğimiz yıl yaklaşık 450 milyon liralık bütçe geliri elde ettiğini vurgulayan Murat Öztürk, toplamda 305 milyon lira olan 2015 yılı bütçesinden yüzde 80'inin gerçekleştirildiğini kaydetti. Yine geçtiğimiz yıl personel maaş ödemelerinin 22 milyon 64 bin 251 lira olarak belirlendiğine dikkat çeken Mali Hizmetler Müdürü Murat Öztürk, gelecek yıla dair projelerini anlatırken, İlan Reklam Vergisi veri Sağlığı çalışmasını ve Mobil Karekodlu Denetim Projesi'ni gündeme taşıdı.

'Boğaziçi Geri Görünüm ile ilgili İmar Planı, düzenlenerek Büyükşehir Belediyesi'ne sunuldu'

Beykoz Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün neden sona bırakıldığı, Hayriye Gül Totu kürsüye geldiğinde anlaşıldı. Hem zengin içeriği hem de Beykoz'un en önemli maddelerinden birisi olan imar konusunu içerdiği için, Müdire Hayriye Hanım'ın yaptığı sunum büyük bir dikkatle takip edildi. Geçtiğimiz yılın en önemli maddesi olarak Beykoz 1. Etap Koruma Amaçlı Nazım ve Uygulama İmar Planları'nın 17 Kasım 2015 tarih ve 12650 Sayılı Bakanlık 'Olur'u ile kesinleştiğini anlatan Müdire Gül Totu, bunu 1. Madde olarak sundu. Yine 2015 yılında gerçekleştirilen faaliyetleri anlatmaya bir başka imar planı ile devam eden Müdire Hanım, Boğaziçi Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgeleri Koruma Amaçlı Nazım ve Uygulama İmar Planı'ndan bahsetti.

Boğaziçi Geri Görünüm ile ilgili İmar Planlarının daha önce Bakanlık tarafından onaylanmasına karşın yasa değişikliği sonrası İBB'ye onama yetkisi verildiğine dikkat çeken İmar ve Şehircilik Müdiresi Hayriye Gül Totu, planın Müdürlük tarafından yeniden düzenlenerek onaylanmak üzere Büyükşehir Belediyesi'ne gönderildiğini anlattı. Sunumda, Riva Mahallesi Beylik Mandıra Etaplama çalışmalarının tamamlandığı vurgulanırken, söz konusu imar planının Bakanlık masasında onaylanmaya hazır bir şekilde beklediğine dikkat çekildi.

'Toplantı sonunda Aydın Düzgün söz aldı, Yücel Çelikbilek ise konuyla ilgili söylenilenleri yorumladı'

Beykoz Belediyesi'nin 20 Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen sunum çalışması tamamlandıktan sonra Belediye'nin CHP'li Üyesi Aydın Düzgün söz alarak, kürsüye geldi. Konuşmasına geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren İşadamı Mustafa Koç ve CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'e Allah'tan rahmet dileyerek başlayan Aydın Düzgün, bu sırada Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Suphi Uçak'ın sosyal medyada paylaştıklarını gündeme getirdi. Başkan Yardımcılarından Suphi Uçak'ın kişisel hesabından söylediği "Allah düşmanları tek tek gidiyor haydi bakalım gerçeklerle yüzleştiniz işte" sözlerini gündeme taşıyan CHP'li Meclis Üyesi Aydın Düzgün, Uçak'ın görevine derhal son verilmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Çelikbilek: “Burası yeri değil!”

Aydın Düzgün'ün ardından kapanış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise etkileyici bir konuşma yaptı. Suphi Uçak'ın da tıpkı kendisi gibi 'sistem' konusunda geçmişte Devlet ile sorunlar yaşadığını anlatan Başkan Çelikbilek, Suphi Uçak'ın sözlerine bu açıdan bakılmasını istedi. Bu noktada ise bir 'üslup' farkı olacağına dikkat çeken Başkan Çelikbilek, kendisinin Suphi Uçak'ın söylediklerini söyleyemeyeceğini hatta Kamer Genç için "Allah rahmet eylesin" diyeceğini kaydetti. CHP'li Aydın Düzgün'e de seslenen Başkan Yücel Çelikbilek, "Böyle bir yerde bunu gündeme getirmek doğru değil. Eğer bu konuda bir düşüncen varsa, bunu dışarıda söylemelisin. O zaman sen de sosyal medya hesabından ona karşılık bir şey yazsaydın. Burası yeri değil" dedi.

Konuşmaların ardından tüm katılımcılar, Limak Otel'in merdivenlerine gelerek, toplu fotoğraf çekindi. Bu sırada Beykozlulara, bir çanta içerisinde Hollykoz Projesi'ni anlatan Türkçe ve İngilizce dillerinde yazılmış kitapçık, CD, not defteri ve kalemden oluşan bir set de hediye edildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Güncel Haberler, Yücel Çelikbilek, Faaliyet, Bilgilendirme, Toplantı, Kavacık, Limak Otel, Beykoz Belediyesi, Nihat Mutlu, Mehmet Lütfi Nurcan, Selim Muslu, Burhan Ekinci, Murat Gedik, Murat Öztürk, Hayriye Gül Totu, Aydın Düzgün

reklam
2 Yorum
Hasan Tas28.01.2016 09:46:28

Neyin degerlendirmesini yapmislar anlamadim ama bugun haberturk sitesinde Istanbul belediye baskanlarinin degerlendirmeleri vardi. Anadolu yakasinda Beykoz Belediye baskani her alanda son 3 ilce arasinda geciyor. Anketin sonuclarinin gercegi oldukca yansittigindan eminim. Maalese Beykoz en sonda Tuzla ve Sancaktepe ile yarisiyor.

Giray Tataroğlu24.01.2016 11:47:12

Beykoz ve Beykoz'lu vatandaşlar için hayırlı uğurlu olsun.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"