Başkan Çelikbilek, Dost Beykoz'u doğruladı

  • Güncelleme: 19.03.2020 19:59
  • Okunma: 30677 kez
  • Yorum: 1
Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Dost Beykoz'un son sayısında manşetten verdiği Cumhurbaşkanlığı seçimi haberini adeta doğrulayarak, seçimlerdeki hedeflerinin yüzde 65'in üzerine çıkmak olduğunu kaydetti.
Başkan Çelikbilek, Dost Beykoz'u doğruladı

Başkan Çelikbilek, "Biz daha önce Anayasa referandumunda yüzde 58 ile Beykoz'dan çıkmıştık. Bizim şimdi Beykoz'da hedefimiz, yüzde 65'in üzerinde bir oyla Recep Tayyip Erdoğan'a vefamızı göstermektir" dedi.

‘Demir’den 200, Çelik’ten 250 Lira!’

Paşabahçe Merkez Cami'nde Cuma Namazı'nı AK Partililerden oluşan kalabalık bir grupla birlikte kılan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, sonrasında cami karşısındaki Paşabahçe Meydanı'nda bulunan ‘Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ standına geldi. İlk konuşmayı AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer'e bırakan Yücel Çelikbilek, ardından meydanda birikmeye başlayan vatandaşlara seslendi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, standa gelen AK Partililerin yakalarına 'Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan' rozeti iliştirdikten sonra, kalabalık bir grupla birlikte Ziraat Bankası Paşabahçe Şubesi'ne doğru yürüdü.

Başkan Çelikbilek'in de arasında yer aldığı kalabalık AK Parti heyetinin bankaya gelişinden 20 dakika önce sessiz sedasız para yatıran Beykoz Sivaslılar Derneği eski Başkanı Mustafa Demir ise Dost Beykoz'un ısrarlarına dayanamayarak para yatırdığını gösterir belgeyi objektife doğru gösterdi. Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan'a destek amacıyla 200 Türk Lirası'nı Ziraat Bankası Paşabahçe Şubesi'ne yatırdığı anlaşılan Demir'in ardından Beykoz Rizeliler Dernek Başkanı Haydar Çelik belirdi. Heyetin gelişini beklemeden şubeye para yatıran bir diğer isim olan Haydar Çelik'in Mustafa Demir'den 50 Lira daha fazlası; 250 Türk Lirası yatırdığı gözlendi.

Adem Sefer: “Beykoz’da 5 binleri, 10 binleri geçeceğiz!”

Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan onuruna Paşabahçe Meydan’da kurulan stantta ilk olarak AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer konuştu. "Bugün bizim Beykoz Teşkilatı olarak anlamlı bir günümüz" diyerek söze başlayan Adem Sefer, Cuma Namazı'nın ardından partililer olarak Cumhurbaşkanı Adayı olan Başbakan Erdoğan'a destek vermeye geldiklerini ve Beykoz teşkilatı olarak arkasında olduklarını göstermek istediklerini kaydetti. Kampanya dolayısıyla banka önünde uzun kuyruklar oluşturmak istediklerini de anlatan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, daha sonra bundan vazgeçtiklerini vurgulayarak şöyle dedi:

"Aslında bugün banka önünde bir kuyruk oluşacaktı ancak sembolik olarak bir kaç arkadaşın para yatırmasıyla yetineceğiz. Bugün emekliler günü ve bizler kuyruk oluşturarak onlara engel olmak istemedik. Biz bu süreci inşallah bayramın hemen akabinde devam ettireceğiz. Hedefimiz ise 5 binleri 10 binleri geçmektir. Beykoz Halkının Sayın Başbakana sevgisini bildiğimiz için bu konuda zorluk çekeceğimizi sanmıyorum. Cumhurbaşkanlığı sürecinin ise hem Beykoz'umuz hem de ülkemiz için hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum"

Çelikbilek: “Bugün 77 milyon insan kuyruktadır”

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer'in ardından konuşma yaparak vatandaşlara seslenen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise Sefer'in açıklamalarını teyit ederek, "Hepiniz Cuma'sı mübarek olsun ve günlerinizin bereketli geçmesini de Allah'tan niyaz ediyorum. Bugün yalnızca biz değil, Türkiye'de 77 milyon insan ve yurt dışından kardeşlerimiz, gönül desteklerini göstermek için bankalar önünde kuyruktalar. İlçe Başkanım ifade etti, bugün ayrıca emekli kardeşlerimizin maaş günü. Eğer biz burada yoğunluk oluşturursak, o kardeşlerimiz mağdur olacaklar diye düşünüyoruz. Onun için bugün sembolik bir biçimde yapacağız ama Perşembe gününden itibaren ve hızlı bir şekilde, seçim dönemine kadar her gün bankalar önünde kuyruklar oluşturarak, sevgimizi göstermiş olacağız" şeklinde konuştu.

Hem yerel hem de genel siyasetten örnekler vererek, AK Parti iktidarının minik bir değerlendirmesini yapan Başkan Yücel Çelikbilek, Recep Tayyip Erdoğan ismini de sık sık dile getirdi. Başbakan Erdoğan'a yönelik ilgi ve sevginin tüm Türkiye’de olduğu gibi Beykoz’da da çok ama çok büyük olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, şunları söyledi:

Çelikbilek: “Davaya inananların başında Erdoğan var!”

"Değerli kardeşlerim, ileride bugünleri düşündüğünüzde çok farklı algılayacaksınız. Bizden sonra gelen nesil, bugünleri farklı bir şekilde değerlendirecek. Biz belki olayın içinde olduğumuz için sıcağı sıcağına olayı değerlendirme şansına sahip değiliz. 12 yıl önce bir Türkiye vardı ve bugün bir Türkiye var ve yarın yine bir Türkiye olacak. Biz olaylara ve gelişmelere alıştığımız için işin içyüzünü fark edemeyebiliyoruz. Yurt dışından gelenler, 12 yılda bu ülkede olanları gördükten sonra hepsi hayretler içerisinde kalıyor. Dünün hasta adamı, bir kitapçıkla bir günde gelirinin yüzde 40'ını kaybeden bir ülkenin insanları, artık o günlerin yaralarını sarmış ve hatta ötesine de geçebilmiştir. Gayrı Safi Milli Hâsılası (GSMH) geçen 12 yılda yüzde 300 artmıştır.

Bugün, Türkiye için hayal olan bir yüksek hızlı trenin açılışını yapacağız. Çok kısa bir zaman önce Marmaray'ın açılışı yapıldı. 1 sene sonra, 3. Boğaz Köprüsü; Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışını yapacağız. Bundan iki sene sonra Allah nasip ederse, dünyanın en büyük havaalanının; en büyük transfer noktası olacak olan 3. havaalanımızın açılışını yapacağız. Bütün bu açılışlar yağmur gibi yağıyor, Allah bereket veriyor. Neyin sayesinde? Önce Rabbimin, sonra ise davaya inanan insanların ortaklaşa çalışmasıyla... İşte o davaya inanan insanların başında Recep Tayyip Erdoğan var. Allah kendisinden razı olsun.

Çelikbilek’ten Erdoğan’a mesaj: “Yolun açık olsun!”

Bugün 60 tane üniversiteden 170 tane üniversiteye gelinmesi tesadüf değil; bu bir gayrettir. Çocuklarımızın kitaplarının onların masasının üzerine bedelsiz konulması bir emektir. Beykoz'da 'Olmaz!' denilen, 'Yapılamaz!' denilen mülkiyet sorununu nasıl çözdüğümüzü gördünüz. Beykoz'daki 120 bin ailemizin mülkiyet sorununu çözmenin, onları rahatlatmanın altında Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası var. Yıllarca bunu yapmadılar, milletten esirgediler. Milletin dertlerini hep ötelediler, hep ertelediler. Asla üstlenmediler, 'Bana ne?' dediler. Ama bir yiğit insan, 'Banane demek benim hakkım değil! Ben bu milletin evladıyım! Söz verdim, geldim ve yapacağım!' diyor. Daha da çok şey yapmak istiyor. Onları da inşallah Cumhurbaşkanı ve yine inşallah Devlet Başkanı makamında yapacak. Diyoruz ki, 'Yolun açık olsun…' İnşallah 10 Ağustos'u Beykoz'da bir bayram yapacağız. Biz daha önce Anayasa referandumunda yüzde 58 ile Beykoz'dan çıkmıştık. Bizim şimdi Beykoz'da hedefimiz, yüzde 65'in üzerinde bir oyla Recep Tayyip Erdoğan'a vefamızı göstermektir. Bu duygularla önce Cuma'nızı daha sonrasında ise Pazartesi icra edeceğimiz Bayramınızı tebrik ediyorum. Rabbim ülkemize huzur versin. Rabbim ülkemize birlik ve dirlik versin."    

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

selim önder ŞEREZDİ (7 yıl önce)

Gayrı Safi Milli Hâsılası (GSMH) geçen 12 yılda yüzde 300 artmışTIR.... (GSMH) DAN VATANDAŞA DAĞILAN PAY ŞU AN TÜRKİYEDE NE KADARDIR !!!!???

Yorum Yaz