Başkan Çelikbilek, Çengeldere'ye imarı anlattı

  • 1
  • 10885
Başkan Çelikbilek, Çengeldere'ye imarı anlattı
Başkan Çelikbilek, Çengeldere'ye imarı anlattı
Başkan Çelikbilek, Çengeldere'ye imarı anlattı
Başkan Çelikbilek, Çengeldere'ye imarı anlattı
Başkan Çelikbilek, Çengeldere'ye imarı anlattı
Başkan Çelikbilek, Çengeldere'ye imarı anlattı

Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek ve ekibi, Çengeldere Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in imar ve mülkiyet çalışmaları hakkında vatandaşları bilgilendirmek üzere her hafta bir mahallede düzenlediği Halk Meclisi Çengeldere’de yapıldı.

Çengeldere Yeşildere Cami Lokali’nde yapılan Halk Meclisi’ne belediye başkan yardımcıları da katılarak kendi hizmet alanlarıyla ilgili vatandaşlardan gelen soruları yanıtladı. Toplantıda birim müdürleri, meclis üyeleri ve başkan danışmanları da hazır bulundu.

-“Elmalı havzasında yapılaşmanın iyileştirilmesi için çalışmalar başladı”

Çavuşbaşı’nın Elmalı Havzası özelinde yaşadığı sorunları aşmak için gayretle çalıştıklarını vurgulayan Başkan Yardımcısı Eyüp Salih Elmas: “Çavuşbaşı’nın Elmalı havzasına komşuluğundan dolayı kısıtlamaları var. Bununla ilgili çalıştayımız ses getirdi.  Ankara düzeyinde içme suyu havzası üst yönetmeliği revizyon gördü. Bu İSKİ’nin içme suyu yönetmeliğini iyileştirmesi adına bir dayanak oluşturuyor. Belediye Başkanımızın girişimleriyle Orman ve Su İşleri Bakanımızla bu iş görüşüldü. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, İSKİ ve Beykoz Belediyesi istişare halinde Elmalı Havzası özelinde yapılaşmanın iyileştirilmesi adına özel hüküm belirleme çalışmalarına başladı.” dedi.

- “Doğal sitin kalkması için girişimlerimiz sürüyor”

Beykoz’un kendine has yapısından dolayı imar ve mülkiyetin süreç aldığını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Beykoz’un imarının iyi olması için gayret sarf ediyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu konuda bizi bir toplantıya çağırdı. Ekibimle birlikte gittim görüştüm. Beykoz’da imar vermek kolay değil. 2/B’ler 31 yılda çözüldü. 1 yıl sonra hemen imar çıkmaz. İlçemizin tamamı 1995 yılında doğal sit ilan edildi. Halen daha düzeltemiyoruz. Bakanlık heyetleri ilçemizde doğal siti inceliyorlar, iyileştirmeye çalışıyorlar. Bunların hepsi zaman istiyor. Bir bölgenin gelişmesi imarına bağlıdır. İlçemizde mülkiyet bitti, sıra imara geldi. İlçe sakinlerimizin yıllardır beklediği imara kavuşması için ilgili kurumlar nezdinde girişlerde bulunuyor, canla başla çalıyoruz. ” şeklinde konuştu.

Başkan Yücel Çelikbilek, Halk Meclisi’nde vatandaşlardan belediye hizmetleriyle ilgili gelen soruları da yanıtladı.

Haber Merkezi

Beykoz'da kulüp yapılanması paneli yapıldı
Önceki Beykoz'da kulüp yapılanması paneli yapıldı
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (1 Yorum)

selami (7 yıl önce)

syn başkanım ilce yonetimi ve belediye de istenmeyen halkdada karsiligi olmayan birini secimlere 2 sene kala başkan yardımcınız mahmut gulbasar baskan yardimciniz yapmaniz 2 . hata yapıkontorol başına getirmenizde 1 . hata halk günlerinde bile makamina geç gelip kapıda halkı saatlerce bekleterek saygısızlık yapıyor ve erkenden çıkıp yerinde bulamıyoruz halk günlerinde hafta nın bir günü bile halkı adam yerine koymayan biridir kendi 1. hatnizda adaletli adil biri olmayan birini yapı kontorolun başına getirmeniz ben bir beykozlu ve akp li olarak bu konular hakkında başbakanlığa ve cumhurbaşkanlığına mahmut gulbasarin beykoz halkına saygısızlığı adaletsizliği eşit davranmaması konularında bulunmuş olduğu makamda incelemeler ve araştırmalar başlatılması konusunda talep de bulunacağım saygılarımla

Yorum Yaz