Başkan Çelikbilek, Beykoz’da spor kulübü sayısı fazla

  • 0
  • 10411
Başkan Çelikbilek, Beykoz’da spor kulübü sayısı fazla
Başkan Çelikbilek, Beykoz’da spor kulübü sayısı fazla
Başkan Çelikbilek, Beykoz’da spor kulübü sayısı fazla

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Spor Kulübü Derneği Yönetimi’ni kabulü sırasında önemli açıklamalar yaptı.

250 bin nüfusa sahip Beykoz’da, spor kulüplerinin sayısının fazla olduğunu kaydeden Beykoz Belediye başkanı Yücel Çelikbilek, “Beykoz bu kadar spor kulübünü kaldıramaz. Altyapısı, tesisi olmadan sürekli spor kulüplerinin kurulmasının önüne geçilmeli. Bu konuda mevcut kulüpler girişimde bulunmalı” dedi.

Başkan Çelikbilek, daha önceki açıklamalarında, “bizim Beykoz Belediye Başkanlığımız olarak İlçedeki Spor Kulüplerine yer aldıkları lig ve katıldıkları kategorilere göre Maddi yardımlarımız oluyor. Bütçemiz belli, kulüp sayıları çok, ben bu bütçeyi adam akıllı faaliyette bulunan 10-15 kulüp ile paylaşabilirim, ancak kulüp sayısının çokluğu diğer takımları da olumsuz etkiliyor.” ifadelerine yer vermişti.

Aynı ifadeleri tekrar eden Başkan Çelikbilek, Kulüp sayıları düşürülmeli, yeni kurulacak kulüplerin gereken şartları, yani tesisi, sahası yok ise kurulmalarının da bir anlamı yok” şeklinde konuştu.

“Akademi Sahası idmanlara açık”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Spor Kulübü Derneği Yönetimi’nin, kendisini ziyaretinde,  “Anadoluhisarı Spor Akademisi Yan Sahası takımlarımıza idmanlara açık olacak” dedi.

Bu konuda bazı yanlış bilgilerin olduğunu söyleyen Başkan Çelikbilek, “Marmara Üniversitesi Rektörlüğü ile Anadoluhisarı Kampusu içinde bulunan futbol sahasında Beykoz İlçe Takımlarının antrenmanlarını yapabilmesi ile ilgili geçen sezon bir protokol yapılmıştı. Bu protokol bu sene de geçerli olacak. Rektörlük burada idman yapacak takımların gün ve saatlerinin keddilerine önceden iletilmesi gerektiğini söylemişti. Bu konuda Başkan Yardımcımız Salim Öztürk ile idmanlara çıkacak olan kulüpler bu belirlemeyi yaparsa, bizler de Rektörlüğe iletiriz” şeklinde konuştu.

Beykoz ilçe sınırları içinde yer alan Anadoluhisarı Marmara Üniversitesi Kampusunda Eğitim Bilimleri başta olmak üzere Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu ve birçok fakülte var. Bu nedenle Beykoz Belediyesi ile yapılan protokol sadece Akademi Dış Sahayı kapsadı.

Başkan Çelikbilek ileriki aşamalarda Spor Akademisi Büyük Sahada da maçların oynanması yönünde taleplerini Üniversiteye ileteceklerini sözlerine ekledi.

 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz İlçesinde futbol sahaları olarak istenilen seviyeye gelinmeye başlandığına dikkat çekerken, "Beykoz Stadı ve Kanlıca Sahasının da devreye girmesi ile kulüplerimiz açısından rahatlama olacak" diye konuştu.

Çelikbilek, spor denince beraberinde çocuk ve gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarma yönünde kulüplerden açıklamalar geldiğine de dikkat çekerken, "Ancak biz sadece bu işin spora özgü olmadığı düşüncesindeyiz. Nitekim şu anda Beykoz Belediyesinin değişik noktalardaki Yaz Dönemi kurslarında 10 bin çocuk ve gence ilgilendikleri branşlarda hizmet verilmekte " şeklinde konuştu.

Spor Servisi

 

Çavuşbaşıspor, Alemdağ’dan Ahmet Sarı ile anlaştı
Önceki Çavuşbaşıspor, Alemdağ’dan Ahmet Sarı ile anlaştı
Anadoluhisarı İdmanyurdu tek puanla yetindi
Sonraki Anadoluhisarı İdmanyurdu tek puanla yetindi