Başkan Çelikbilek Beykoz’da değişim sinyali verdi

  • Güncelleme: 05.10.2014 00:11
  • Okunma: 6995 kez
  • Yorum: 2
Kurban Bayramı’nın ikinci gününde ilk bayramlaşma Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Beykoz İlçe Başkanlığı’nda yapıldı.
Başkan Çelikbilek Beykoz’da değişim sinyali verdi

Bayramlaşma programına AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Yardımcıları; Hanefi Dilmaç ve Salim Öztürk’ün yanı sıra çok sayıda partili katıldı.

İlçe Başkanı Adem Sefer yapmış olduğu açılış konuşmasında, yavaş yavaş kongre sürecine yaklaştıkları ifade ederek, açıklamalarda bulundu.

Biz sadece Türkiye’nin partisi değiliz. Halk tarafından seçilen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın etrafında toplanarak dünya üzerinde ne kadar haksızlık varsa bunlara karşı gelmek için bir araya gelmiş büyük bir aileyiz. Her zaman mazlumun yanında olacağımıza dair bu davanın kapısından içeri girerken kendi vicdanlarımıza söz verdik. Böyle büyük bir topluluğun neferi olmaktan da gurur duyuyorum” ifadelerini kullanan Başkan Sefer, Kongre sürecine girdiklerini ve önümüzde ki haftalarda delege seçimlerini yapacaklarını kaydetti.

Adem Sefer, partililerin bayramını tebrik ettikten sonra, İlçe Kongresinin de gerek partiye gerekse Beykoz’a hayırlı olması temennisinde bulundu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise AK Parti olarak sadece Türkiye’de değil, Dünya mazlumlarının da sesi olmak için ellerinden geleni yapacaklarını vurgularken Kurban Bayramı’nın İslam alemi için hayırlara vesile olmasını diledi.

AK Parti de olmak ben demek değil, biz demektir. 12 yıldır hep biz olarak hareket ettiğimiz için hiç güç kaybetmedik. Her zaman üstüne bir şeyler koyduk. Eski Türkiye yok artık. O defter tamamen kapanmıştır. Artık 2023 vizyonuyla Dünya’da küresel güç olma yolunda ilerlemeye devam eden bir Türkiye var.” ifadelerini kullanan Başkan çelikbilek şöyle devam etti:

Artık eski Türkiye’nin olmadığının en somut göstergesi 24 Eylül’de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda Dünya beşten büyüktürdemesidir.

Siz beş ülke olarak bütün dünya adına karar veremezsiniz. Geride kalan 188 ülke ne olacak? Bu tamamen sömürgedir. İşte Cumhurbaşkanımızın söylemek istediği de tam olarak buydu. Allah ondan razı olsun. Biz de AK Parti Beykoz olarak hiçbir zaman Türkiye ortalamasının altına düşmeyerek yukarıdaki üstlerimize karşı başımız hep dik durduk…

Çelikbilek’ten Beykoz’da değişim sinyali

28 Ağustos’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı devir teslim törenini Dünya büyük bir şaşkınlıkla izledi. Neden? Çünkü 26 Ağustos’ta şu anki Cumhurbaşkanımız partisinden ve Başbakanlıktan istifa etti. 27 Ağustos’ta Büyük AK Parti kongresi yapıldı. Ardından da 28 Ağustos’ta Cumhurbaşkanlığı devir teslim töreni yapıldı. O günün akşamı daha koltuğa oturur oturmaz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı ilk iş Ahmet Davutoğlu’nu Başbakan olarak atadı. Dünya’nın hangi yerinde böyle şölen havasında sessiz sedasız bir değişim gördünüz. Ama bu değişim sadece Başbakan’ın Cumhurbaşkanı yapılması demek değil. Biz de Beykoz teşkilatı olarak değişmeli ve güçlenerek ayağa yeniden kalkmalıyız. Önümüzde 2015 Seçimleri var. Burada bizim ezici bir çoğunluk sağlamamız gerekiyor. Anlayacağınız değerli kardeşlerimiz yapılacak çok işimiz var. Çok çalışmamız gerekiyor.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı’nın Bayramlaşma programına katılan İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş’ta kongre sürecine vurgu yaparak Büyük Kongre’yi örnek gösterdi.

Değerli kardeşlerim AK Parti büyük bir topluluktur. Ben ise bu halkanın içinde yer almaktan her zaman onur ve gurur duydum. Önümüzde kongre süreci var. İl ve ilçe teşkilatlarımız da kongreler yapılacak. Benden sizlere kısa ve öz bir ağabey tavsiyesi. İlçe bazlarında gerçekleştirilecek kongrelerde Ankara’da yapılan ‘Büyük Kongre’yi örnek alın. Nasıl orada Recep Tayyip Erdoğan çıkıp adayımız Ahmet Davutoğlu kardeşimiz dediyse ben ilçe kongrelerinde de aynısının olmasından yanayım. Kimse kırılmasın gücenmesin. Asıl olması gereken bu davanın bekasıdır. Koltuklar gelip geçicidir. Bu yüzden İlçe Başkanımızın ve İl Yönetimimizin bu yönde ki tutumu son derece önemlidir” şeklinde konuşan Ataş, kongre de teşkilat bütünlüğünün sağlanması gerektiğinin altını çizdi.

AK Partili yöneticiler, konuşmaların ardından İlçe binasının kapısında partililerle tek tokalaşarak bayramlaştı.

Haber Merkezi

Yorumlar (2 Yorum)

Mehmet Dinç (7 yıl önce)

Yücel Bey dünyayı kurtarmaya başlamış. Cüneyt Arkının Dünyayı Kurtaran Adam filmi var ya. Onun gibi bir şey. Senin görevin Beykoz'un sorunlarına çözüm üretmek. Cumhurbaşkanı New York'da bir konuşma yapmış bir laf etmiş dünya titremiş. Buna kendiniz inanıyor musunuz acaba. Sokakları karışmış, savaş çığlıkları atılan, halkı sokaklarda birbirne düşmüş b,r Türkiye var. Bak Kavacıkta ne gerginlikler oldu bunları da yazın.

selim Önder ŞEREZDİ (7 yıl önce)

BEYLER KONUMUZ BEYKOZ ,SORUMLU OLDUĞUNUZ YER BEYKOZ SORUMLU OLDUĞUNUZ KİŞİLER BEYKOZLU,CUMHUR BAŞKANLIĞI DEĞİL!BAŞBAKANLIK DEĞİL!SİZE GÖRE ESKİ !VE YA SİZE GÖRE YENİ TÜRKİYE DEĞİL!KÜRELLİK GÜÇ DEĞİL!SİZ BEYKOZ LA BEYKOZ LU İLE ALAKALI AÇIKLAMALAR YAPMAK DURUMUNDASINIZ! HÜKÜMTİN SÖZCÜSÜ GİBİ KONUŞMANIZI ANLAYAMADIM!!

Yorum Yaz