Yaşam

Başkan Çelikbilek: 'Ayrılıkta azap, birlikte rahmet vardır'

Başkan Çelikbilek: 'Ayrılıkta azap, birlikte rahmet vardır'
01.07.2015 00:21
| | |
22243

Foto galeri Video galeri

İlim Yayma Vakfı, üyeleri, mensupları ve bağışverenleriyle burs verdiği öğrencileri İftar Yemeği için Beykoz'da ağırladı

Kurucuları arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da yer aldığı ve Mütevelli Heyeti Başkanlığı'nı aynı zamanda Beykoz Belediye Başkanı da olan Yücel Çelikbilek'in yaptığı İlim Yayma Vakfı, Beykoz'daki İBB Sosyal Tesisleri'nde iftar yemeği verdi.

Yalnızca Dost Beykoz'un takip ettiği sofrada Vakfın Üyeleri'nden Necmettin Bilal Erdoğan da vardı. Dost Beykoz Gazetesi'ni Haber Müdürü Ferdi Güngör'den alan Erdoğan, bir süre gazeteyi inceledi. Gazetenin adını daha önce duyduğunu da dile getiren Necmettin Bilal Erdoğan, daha sonra kendisiyle fotoğraf çekinmek isteyen Vakıf mensuplarının talebini geri çevirmedi ve objektiflere poz verdi.

Yücel Çelikbilek: “Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan sonunda inşallah Cehennem azabından Rabbim bizleri kurtarır diye dua ediyorum”

İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek ise Türk Dünyası Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olması nedeniyle, Yönetim Kurulu olarak gittikleri Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldiklerini belirtti ve akşam dönüşünde toplantıya geç katılmak zorunda kaldığını anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın selamlarını da getirdiğini vurgulayan İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek, "Bu sofrayı kurmak kendilerine nasip olmayan milyonlarca Müslüman’ı düşündüğünüz zaman, bizim burada nasıl bir minnetle karşı karşıya olduğumuzu daha iyi anlamak mümkün. Onun için önce ben, bu sofrayı lütfeden Rabbimize hamd ediyorum. Ramazan ayınız mübarek olsun. Rahmet ve mağfiret ayı olan bu ayın sonunda, inşallah Cehennem azabından Rabbim kurtulmayı da nasip eder diye de dua ediyorum" şeklinde konuştu.

İBB Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen İlim Yayma Vakfı İftar Sofrası'na Antalya Aksu’ya atanan Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ve Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay da katıldı. Ezan okunmadan kısa bir süre önce Kur'an-ı Kerim tilavetini seslendiren Abdurrahman Düzcan Hoca'nın ardından, ezanla birlikte oruçlar açıldı ve hep birlikte iftar yapıldı. İftarın ardından Şükür Dûası gerçekleştirildi ve bu sırada dünyadaki Mü'minler için Allah'tan mağfiret dilendi. Dûanın ardından kürsüye davet edilen ilk isim İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek oldu. Konuşmasına, dünyadaki Müslümanların yaşadığı acılara dikkat çekerek başlayan Yücel Çelikbilek, bu sırada birlikteliğin önemini vurguladı.

‘Yücel Çelikbilek’ten Kasımpaşalı Alparslan Öztürk’e övgü’

"Ayrılıkta azap, birlikte rahmet var. Birlikte olma gücümüzü artırmamız lazım. Önce Kadir Gecenizi ve sonra gelecek olan Ramazan Bayramınızı tebrik ederim." diyerek sözlerini tamamlayan Yücel Çelikbilek, konuşmasında genel olarak ahlâk konusunda ülkenin yaşadığı erozyona dikkat çekti. Bir süre önce Çin'e astronomik bir rakamla transfer olacakken, Doğu Türkistan'da yaşayan Türklere alacağı paranın yüzde 10'unun bağışlanmasını şart koştuğu gerekçesiyle transferinden vazgeçilen Kasımpaşalı Alparslan Öztürk'e de konuşmasında yer veren Çelikbilek, "Demek ki, bu arkadaşımız oradaki soydaşlarımızın dertleriyle dertlenmiş. Kendisini takdir ediyoruz" diye konuştu.

Yücel Çelikbilek'in ardından Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Mehmet Bulut ve İrfan Koleji Genel Müdürü Kenan Güneş de sahneye geldi ve selamlama konuşmalarında, okullarında verdikleri eğitimde neyi hedeflediklerini anlattı.

Konuşmaların ardından gecenin sonunda, uçakla Ankara'dan gelip iftar saatinde sofraya ancak yetişebilen Yücel Çelikbilek, karşılayamadığı konuklarını bu kez tek tek kapıda uğurladı. Bu sırada 30 yıllık 40 yıllık dostlarıyla da hasbihâl eden İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek, dostlarıyla hatıra fotoğrafı çekinmeyi de ihmal etmedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, İlim Yayma Vakfı, İftar, Bilal Erdoğan, Mehmet Bulut, Rektör, Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"