Başkan Adem Sefer’den 2B açıklaması

  • Güncelleme: 10.02.2012 00:11
  • Okunma: 14330 kez
  • Yorum: 0
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, TBMM Başkanlığı’na sunularak komisyonlara havale edilen 2B Yasası ile ilgili bir açıklama yaptı.
Başkan Adem Sefer’den 2B açıklaması

Fiyatları rayiç bedelin % 40’ına çekmeye çalışıyoruz 

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem sefer, Beykoz halkını yakından ilgilendiren ve büyük umutlarla senelerdir beklenen 2B Yasası’nın TBMM Başkanlığı’na sunulması ve ardından komisyonlarda görüşmelere başlanmasının yıllardır verdikleri mücadelenin bir sonucu olduğunu ve memnuniyet yarattığını söyledi.

Dost Beykoz’a konuya ilişkin bir değerlendirme yapan Başkan Adem Sefer, “vermiş olduğumuz büyük mücadele bütün kamuoyu tarafından takip edilmektedir… Defalarca çeşitli girişimlerle vatandaşın barınma hakkını engelleyenlere rağmen bu konuda da vatandaşımızın karşısına yüzümüz ak bir şekilde çıkacağımız için şükrediyoruz” dedi.

“AK Parti’nin yerel temsilcileri olarak konunun TBMM’ye sunulması ve bir an önce yasalaştırılması için büyük çaba sarf ettik… Arazi bedellerinin belirlenmesine yönelik, bölge halkının sorunlarını ve konuya bakış açılarını içeren dosyaları Genel Merkezimize ilettik… Çok şükür mutlu sona ulaşıyoruz” şeklinde konuşan Başkan Adem Sefer, “rayiç bedelin % 70’i olarak belirlenen fiyatların % 40’a çekilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Beykoz halkının ekonomik durumuna yönelik yapmış olduğumuz değerlendirme sonucunda böyle bir kanaat oluştu. Bu talebimizi Beykoz’da yaşanan sorunları bilen ve 2B konusunda oldukça büyük bir deneyime sahip olan Komisyon üyesi milletvekilimiz Nusret Bayraktar’a ilettik… Sayın vekilimiz sağ olsun, talebimizi komisyonda gündeme getirmiş ve tartışılıyor” ifadelerine yer verdi.

Başkan Sefer, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’inde bu konuda olağan üstü bir çaba sarf ettiğini ve kendisine teşekkür ettiklerini belirtti.

2B yasası komisyondan geçti…

Beykozluların merakla beklediği "2B yasası" olarak bilinen, orman vasfını yitirmiş arazilerin satışına ilişkin tasarı, Meclis İçişleri Komisyonu'nda kabul edildi.

"Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun Tasarısı" orman niteliğini kaybetmiş olan yerlerin, rayiç bedelinin yüzde 70'i üzerinden satılmasını öngörüyor.

Taksitli satışlarda ise ödemeler 3 ya da 4 yıla yayılacak.

İçişleri Komisyonu'nda, muhalefet partilerinin temsilcileri 2B arazilerinin orman köylülerine bedelsiz olarak verilmesi gerektiğini savunurken, AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar’da fiyatların rayiç bedelin % 70’i değil yüzde 40 olmasını istedi.

Tasarı, diğer tali komisyonlarda görüşüldükten sonra esas komisyon olan Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu'na gelecek.

Ardından tasarı, Meclis Genel Kurul gündemine alınıp görüşülmesinin ardından yasalaşacak. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Adem Sefer, Arazi, Beykoz, 2B, AK Parti

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz