Basının Mahmut Hoca tartışması bitmiyor

  • 2014.07.27 00:00
  • Güncelleme: 05.05.2008 00:11
  • Okunma: 12547 kez
  • Yorum: 0
Çavuşbaşı’nda, geçen ayda haber konusu olan Mahmut Ustaosmanoğlu’nun mahallesinde yaşanan olaylar her kesimde farklı yankılar buluyor.
Basının Mahmut Hoca tartışması bitmiyor

Yeni Şafak gazetesi, Doğan Medya Grubu tarafından satın alınan Vatan gazetesi muhabirlerinin, Mahmut Ustaosmanoğlu’nun Çavuşbaşı'ndaki evine duvardan atlayarak girmeye çalıştığını iddia ederken, Vatan gazetesi de Yeni Şafak gazetesi’nin, muhabir ve diğer görevlileri linçe kalkan tarikatçileri koruduğunu söyledi.

“Evin önüne gelen iki muhabirin duvar dibindeki çöp konteynerine çıkarak binaya girmeye çalıştığını gören komşular önce muhabirleri, ardından da Hocaefendi'nin evindekileri uyardı. Rahatsız olan Hocaefendi'yi ziyarete gelen misafirler dışarı çıkarak 'özel mülk' uyarısında bulundu ve içeri davet etti. Ancak duvara tırmanmaya ve fotoğraf çekmeye çalışan muhabirlerle ziyaretçiler arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine olay yerine gelen jandarma ekibi, aralarında muhabirlerin de bulunduğu 13 kişiyi ifadelerini almak üzere karakola götürdü. İfadesi alınan ziyaretçiler ve iki muhabir serbest bırakıldı.

Muhabirlerden şikayetçi olan misafirler, "Gelin aramıza katılın, çay için oturup konuşalım. Haber yapmak istiyorsanız bilgileri ilk ağızdan alabilirsiniz dedik. Ancak bizimle gelmediler ve ısrarla resim çekmeye devam ettiler. Biz 'burası özel mülktür, hırsız gibi içeri girmeye çalışmayın' dedikçe yüksek sesle bizimle tartışmaya başladılar. Buraya haber amaçlı gelmedikleri çok açıktı. Saldırgan davrandılar. Komşular jandarmaya haber vermiş. Jandarma gelince biz de şikayetçi olduk' dediler.

Daha önce de Doğan Grubu'nun amiral gemisi Hürriyet, Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'nin evini "1,7 milyon YTL'lik villa" diye haber yapmış, ancak evin gerçek değerinin 250 bin YTL olduğu ortaya çıkmıştı.”

Haber: Yeni Şafak

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz