Siyaset

Basın dünyasından siyasetin ön saflarına

Basın dünyasından siyasetin ön saflarına
2014.09.03 00:00
| | |
3871

Dost Beykoz’un Genel Yayın Yönetmenliği’ne getirilmesiyle basın dünyasına adım atan Bilgehan Murat Miniç, uzun süredir BBP’de sürdürdüğü siyasi hayatına yeni bir sayfa ekledi.

Büyük Birlik Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı olan Bilgehan Murat MiniçÇavuşbaşıve Soğuksu mahallelerinde esnaf ziyaretleri yaptı.

Bölgede ilgiyle karşılaşan Miniç, oldukça kalabalık bir heyetle yürürken, kendisine destek verenler arasında uzun süre BBP’nin Beykoz İlçe Başkanlığı’nı yürüten, 2009 Yerel Seçimleri’nde Belediye Başkan ve 2011 Seçimleri’nde de milletvekili adayı olan Özer Güneş’te vardı. Esnaf ve vatandaşlardan gördüğü ilgiden memnun kalan BBP adayı, vatandaşlardan dua ve destek istedi.

“DUALARIMIZ DA DESTEĞİMİZ DE SİZİNLE”

Sokakta bulunan ve Bilgehan Murat Miniç'in kısa süreli sohbette bulunduğu bir bayan grubu ise “Adaylığınızı duyunca çok mutlu olduk. Beykoz'un temiz, dürüst ve güvenilir bir çocuğunun siyaset arenasına çıkması ve güçlü bir alternatif oluşturmasını takdirle karşılıyoruz. Dualarımız sizinle. Oyumuzu da gönül rahatlığı ile kullanacağız”dediler.

Bunun üzerine BBP Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç gösterilen ilgiye teşekkür ederek, “Oluşan memnuniyetsizliğin farkındayız. Sizleri alternatifsiz bırakmamak ve Beykozumuzu hak ettiği yerlere taşıyabilmek için yola çıktık. Desteğiniz bizlere onur ve gurur veriyor, azimle çalışmamızı sağlıyor.” ifadelerini kullandı.

“HEPİMİZ AYNI KİLİMİN DESENLERİYİZ”

Bilgehan Murat Miniç, Soğuksu Mahallesi’nde; AK Parti ve Cumhuriyet Halk Partisiseçim bürolarını da ziyaret etti.

Ziyarette seçimlerin temiz bir yarış olmasını dilediğini söyleyerek başarı dileklerinde bulunan Miniç, siyasetin insanları ayrıştırması değil, birleştirmesi gerektiğine inandığını vurguladı.

Miniç “İnsanları birbirinden ayrıştırarak, birbirleriyle kavga ettirerek siyasi rant elde etmek derdindeler. Bizler ise toplumun her kesiminin sevgiyle baktığı, büyük bir kilimin farklı desenleri olduğumuza inanıyoruz. Öyle ki bu desenler dünyanın en güzel kilimini dokumuş. Biz partimizin kuruluşundan bu yana birliği savunduk. Şimdi ise Beykoz'da Birlik Zamanı diyoruz” şeklindeki konuştu.

“BEYKOZ'U BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”

Pazar günü Soğuksu Mahallesi'ni ziyaretinden sonra Kırıklı Beldesi Derneğine gelenMiniç, burada da hemşerileri tarafından coşkuyla karşılandı. Burada yaptığı konuşmada birlik vurgusu yapan Miniç “ Biz Beykoz'un her kesiminden, her yöresinden, sağ-sol demeden, yörecilik yapmadan temiz, dürüst insanları birleştiriyoruz. Bu birlik Beykoz'un yönetim kadrosu olacaktır. Biz Allahın izniyle Beykoz'u birlikte yöneteceğiz.” şeklindeki konuşmasıyla yoğun alkış aldı.

YÜZLERCE KİŞİ KARŞILADI

Akşam ise Paşabahçe'de bir asker eğlencesine katılan Miniç yüzlerce kişi tarafından karşılandı. Burada BBP Kurucu Genel Başkanı Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun bir anısını anlatan Miniç şu ifadeleri kullandı; “Rahmetli Muhsin Başkan Manisa'nın bir ilçesini seçim çalışması için ziyarete gitmiş. Toplantı sırasında dudakları kurumuş ve bir bardak su istemiş. Ayaktayken, oturmuş dudakları kıpırdamış ve suyunu üç yudumda içmiş. Ardından yine dudakları kıpırdamış ve ayağa kalkıp konuşmasını yapacakken köyün önde gelenlerinden yaşlı, ak sakallı bir amca seslenmiş. Dur! Oğlum Muhsin artık senin bize kendini anlatmana gerek yok. Sen ayaktayken oturup, suyu içmeden besmele çektin, suyu üç yudumda içtin ve sonra Elhamdülillah dedin. Tıpkı Peygamber efendimizin sünneti üzere... Biz seni tanıdık evladım git çalışmanı başka yerde yap. Biz de geldik ve size kendimizi anlattık. Bundan sonra siz bize sahip çıkacaksınız.”

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Belediye Başkan Adayı, Beykoz, Bilgehan Murat Miniç, BBP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"